Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İşler

2020 yılında Emeklilerin Köyde Yapacağı ek işler ile yeni İş Fikirleri hakkında detaylı bilgileri yazımızı devamında bulabilirsiniz

2020 yılında Emeklilerin Köyde Yapacağı ek işler ile yeni İş Fikirleri hakkında detaylı bilgileri yazımızı devamında bulabilirsiniz. Köyde yapılan işler, genel olarak tarımsal ağırlıklıdır. Köylerin iklimine, yer şekillerine ve bölgede yapılan üretim türlerine göre, köyde yapılan işlerde değişiklik görülmektedir. Genel olarak, seracılık, organik çiftlik kurmak, gezen tavuk yetiştiriciliği, organik süt ürünleri üretimi, hayvancılık ve getirisi yüksek bitkilerin üretimi yapılarak yıl içerisinde büyük kazançlar elde edilmektedir.

Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İş Fikirleri

Emekli, olduktan sonra hepimizin hayalidir köy hayatı. Şehirlerin gürültülü ve kirli hayatından uzaklaşarak köylere yerleşen emeklilerimiz hem hobi amacı ile hemde bir ek gelir elde etmek için ne gibi işler yapacağını araştırmaktadır. Köyde Yapılacak İşler genelde çiftçilik ve hayvancılık tarzı işlerdir. Küçük yatırımlar ile köyde ufak da olsa ek gelir elde edebileceğiniz işler yapabilirsiniz.


Köyde Gezen Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak


Serbest tavuk yetiştiriciliği yaparak, organik tavuk eti ve yumurta üretilmelidir. Özellikle tavuk eti ve yumurtalar hormonlu şekilde üretildiği için daha az tüketilmeye başlanmış ve insanlar organik tavuk ürünlerinin arayışı içine girmiştir. Serbest gezen tavuklar, çiftliklerin içerisinde hapsolan tavuklardan daha faydalıdır. Bu sebeple, insanlar gezen tavuk yumurtasına ve gezen tavuk etlerine, normalden daha yüksek ücretler ödemeyi kabul etmektedir. Köyde kazanç sağlayacak bir işe girmek isteyen kişiler, gezen tavuk çiftliği kurabilir.

Köyde Seracılık Yaparak Kazanç Sağlamak


Seracılık faaliyeti yapmak için ılıman iklimli bir köyde yaşamak gerekir. Akdeniz ve Ege bölgesinde yer alan köylerde yaşayan kişiler, seracılık faaliyetleriyle gelir elde edebilir. Sera ürünlerinin yetiştirilmesi için gerekli tesis, KOSGEB destekleri sayesinde kurulabilir. Seracılık faaliyetleri, özellikle tropikal meyvelerin üretimi için oldukça karlıdır. Satış değeri yüksek tropikal bitkilerin üretilmesi ya da ithalat hacmi fazla ürünlerin seçilmesi, yıllık karın yükselmesini sağlayacaktır.

Organik Çiftlik Kurarak Büyük Kazançlar Sağlanabilir


Organik tarım ürünlerinin yetiştirildiği ya da organik hayvansal ürünlerin üretildiği çiftlikler kurarak, yıl içerisinde büyük kazançlar elde edilebilir. Köy ortamında yaşayan kişiler, köylerinin yer aldığı bölgenin ve ikilimin özelliklerini göz önünde bulundurarak, organik çiftlikte üretilecek ürünleri belirlemelidir. Sera üretimi olan ya da hormonlu şekilde üretilen ürünler yerine, organik ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Organik ürünlerin satış değeri, ilaçlarla yetiştirilen ürünlerin fiyatlarının da üstündedir.


Eğer köyünüzün yakınlarından bir dere veya çay akıyor ise bu su sayesinde alabalık çiftliği kurarak da gelir elde edebilirsiniz. Alabalık tesisi kurmak için en önemli unsur devamlı akan bir tatlı suyun olmasıdır. Bu suyun kesintisiz olması oldukça önemlidir. Bu suyun geçtiği alana kuracağınız bir kaç küçük alabalık havuzu ile alabalık üretip satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Köyde Satış Değeri Yüksek Bitkilerin Üretimini Yapılmalıdır

Tropikal meyve üretimi yaparak ya da safran, kinoa ve siyez buğdayı gibi Pazar hacmi yüksek ürünleri yetiştirerek, yıl içerisinde büyük karlar elde edilmektedir. Tropikal ürünlerin üretilebilmesi için Akdeniz ikliminin olması ve seracılık faaliyetlerine uygun bir bölgenin bulunması gerekir. Safran, kinoa ve siyez buğdayı üretimi için de bitkilerin yetişme koşullarına uyum sağlayan ortamların bulunması gerekir. Bu türdeki bitkilerin satılması için Pazar sıkıntısı bulunmamaktadır.

Organik Süt Ürünleri Üretimi Yaparak Gelir Elde Edilebilir


Süt ve süt ürünleri üretimi yaparken tamamen doğal yöntemler tercih edildiği zaman, ürünlerin satış hacmi ve getirisi artmaktadır. Hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı bölgelerde yaşayan kişiler, köylerinde bir süt ürünleri çiftliği kurabilir. Süt ürünlerinin üretilmesi için gerekli tesisin kurulması gerekir. Süt ürünleri tesisinin kurulmasında KOSGEB desteklerinden faydalanarak, sermaye gereksinimi ortadan kalkabilir. İş planı hazırlayıp KOSGEB’e sunan kişiler, 150 bin TL değerinde destek alma hakkına sahiptir.

Emeklilerin Köyde Yapacağı Yeni İş Fikirleri
Emeklilerin Köyde Yapacağı Yeni İş Fikirleri
Arıcılık Yaparak Gelir Elde Etmek

Arıcılık yaparak ek gelir elde etmeniz için bir kaç kovan ve arı ile bu işe başlayabilirsiniz. Arılar çok fazla ürediği için zamanla alacağınız kovanların sayısı artacaktır. Arılar için çok soğuk olmayan bölgeler ve bal üretimi için çeşitli çiçekler ve ağaçların olduğu bölgeler tercih edilebilir.


Emeklilerin Köyde Yapacağı Yeni İş Fikirleri

Emeklilerin Köyde Yapacağı Yeni İş Fikirleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır? konusunu merak eden emeklilerimiz bağlantıyı ziyaret edebilirler.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,288,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İşler
Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İşler
2020 yılında Emeklilerin Köyde Yapacağı ek işler ile yeni İş Fikirleri hakkında detaylı bilgileri yazımızı devamında bulabilirsiniz
https://1.bp.blogspot.com/-e5Zf0_CDayc/XaDtEAoBEHI/AAAAAAAAADA/46EAWbKq8b0kbGwcuR_crUREB1i7vwzwwCLcBGAsYHQ/s640/Emeklilerin-K%25C3%25B6yde-Yapaca%25C4%259F%25C4%25B1-Yeni-%25C4%25B0%25C5%259F-Fikirleri.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-e5Zf0_CDayc/XaDtEAoBEHI/AAAAAAAAADA/46EAWbKq8b0kbGwcuR_crUREB1i7vwzwwCLcBGAsYHQ/s72-c/Emeklilerin-K%25C3%25B6yde-Yapaca%25C4%259F%25C4%25B1-Yeni-%25C4%25B0%25C5%259F-Fikirleri.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/09/emeklilerin-koyde-yapacagi-yeni-is-fikirleri.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/09/emeklilerin-koyde-yapacagi-yeni-is-fikirleri.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu