Almanya'da 2020 yılında İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Almanya'da 2020 Yılında Çalışan İşçiler saatte 9 Euro ücret almaktadır. Almanya'da asgari ücret ile çalışan bir işçi 8 saat çalıştığında günlük olarak 73 Euro, aylık olarak da 1600 Euro civarında maaş almaktadır.

Almanya'da 2020 Yılında Çalışan İşçiler  saatte 9 Euro ücret almaktadır. Almanya'da asgari ücret ile çalışan bir işçi 8 saat çalıştığında günlük olarak 73 Euro, aylık olarak da 1600 Euro civarında maaş almaktadır. Bu ücretlerde ilaveten bir takım kesintiler ve vergiler uygulanmaktadır. Aynı ülkemizde olduğu gibi Almanya'da da asgari ücretten bir çok kesinti yapılmaktadır. yapılan bu kesintiler emeklilik için biriken kesintiler, işsizlik fonları gibi kalemlerden oluşmaktadır. Almanya ülkemizden farklı olarak işsizlik maaşı olarak asgari ücret ile aynı miktarda işsizlik yardımı yapmaktadır. Bu oran ülkemizde daha düşüktür. Yazımızın sizlere Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor? konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

Almanya'da İşçiler Kaç Para Kazanıyor ?


Almanya bildiğiniz gibi eskiden ülkemizde yaşayan ve iş bulmakta zorlananlar için adeta bir hayal ülkesiydi. Avrupa ülkelerinde her ne kadar çalışma şartları ve sendikalaşma oranları daha iyi seviyelerde olsa da artık günümüzde oldukça revaçta değildir Almanya'da çalışmak. Maaşları Euro cinsinden aldıkları için ülkemizde de yabancı para kurlarının yüksek seviyelerden seyretmesi sebebi ile Almanya'da birikim yapan gurbetçiler ülkemizde biriktirdikleri dövizler ile iyi bir yaşam sürmektedirler. Almanya'da çalışanların ücretleri bir çok ülkeden daha iyi durumdadır.
Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?
Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Almanya'da Madenciler Ne Kadar Kazanıyor ?

Bir çok gelişmiş ülkede en zor iş kollarından birisi olan madencilik sektöründe çalışan işçilere bir takım ayrıcalıklar yapılmaktadır. Bunların başında erken emeklilik, kaliteli beslenme  ve en önemlisi de yüksek maaşlardır. Çünkü madenlerde çalışmak çok zor ve tehlikelidir. Tehlike durumu gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde daha fazladır. Almanya'da bulunan kömür madenlerinde kazanılan ücretler diğer madenlere göre düşük olsa da asgari ücretin çok çok üzerindedir kazançları. Madenlerde çalışan düz işçilerin kazançları yıllık 40-60 Bin euro arasında değiştiği söylenmektedir. Bunun yanında işinde tecrübe sahibi olmuş usta başlarının maaşları işçi maaşlarına göre daha fazladır.
Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?
Almanya'da İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Almanya'da Belediye İşçileri Kaç Para Kazanıyor?

Almanya'da sendikalaşma oranı oldukça yüksektir. Gurbetçi işçi çalışma oranı yüksek olan ülkelerden birisi olan Birinci dünya Savaşı Ortağımız Almanya'da Bir çok Türk Gurbetçi işçe bulunmaktadır. Belediyelerde Çöp toplama işi, su tamirat işi, kara yolları , park bahçeler gibi yerel yönetim birimi olan Belediyelerde çalışan işçilerinde maaşları oldukça yüksektir. Her ülkede olduğu gibi bu ülkede de Kamu Kurumlarında iş başı yapmak bir takım şartlar bağlanmıştır.

Almanya'da Fabrika İşçileri Kaç Para Kazanıyor ?

Almanya ülkesi bir çok Avrupa devi şirketi bünyesinde bulunduran bir ülkedir. Özellikle otomotiv sektörü ve bazı giyim markalarında adeta dünya devi olan ülkede sanayi oldukça gelişmiştir. Ülkede yer alan Mercedes, Opel, Audi,  BMV araba fabrikaları oldukça fazla işçi çalıştıran büyük şirketlerdir. Bunun yanında Adidas ve Nike gibi dünyaca ünlü spor malzemeleri şirketleri de bu ülkede yer almaktadır. Almanya'da büyük şirketlerde çalışan işçiler kıdeme, ustalık seviyesine , göre oldukça iyi maaşlar almaktadır.

Almanya'da Memurlar Kaç Para Kazanıyor?


Almanya'da en yüksek maaşı alan memurlar doktorlar ve diş hekimlerdir.  Bunu sırası ile mühendisler, hukuk ve sigortacılar bankacılar, güvenlik hizmeti görevlileri, askerler ve polisler , daha sonrasında ise masa başı işi yapan vergi memurları, öğretmenler ve idari memur sınıflarında yer alan memurlar gelmektedir. Almanya'da görev yapan memurların maaşları yıllık bazda ülkemizdeki görev yapan memurlardan yüksektir.

Almanya'da ister memur olsun ister işçi maaşları yüksek olduğu kadar çalışma saatleri de oldukça düzenlidir. Ülkemizde görev yapan acil servis doktorları gibi çalışan doktora , gece gündüz görev yapan güvenlik kuvvetlerine pek rastlamak mümkün değildir. Özellikle gece mesaisi yapanlar normal mesai saatlerinde fazla mesai parası alırlar.

Almanya'da Çalışan İşçi ve Memur Maaşları konusunda hazırlanan yazımızın burada sonuna geldik. Konu ile benzer olarak uzman editörlerimiz tarafından kaleme alınan Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları konulu makale için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,282,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : Almanya'da 2020 yılında İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?
Almanya'da 2020 yılında İşçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?
Almanya'da 2020 Yılında Çalışan İşçiler saatte 9 Euro ücret almaktadır. Almanya'da asgari ücret ile çalışan bir işçi 8 saat çalıştığında günlük olarak 73 Euro, aylık olarak da 1600 Euro civarında maaş almaktadır.
https://1.bp.blogspot.com/-SofpS8J_LMk/XaSnINHBK0I/AAAAAAAAAOU/7C66xxDwuQYB44bhWuqKJvXUgah_sfdIgCLcBGAsYHQ/s640/Almanyada-Madenciler-Ne-Kadar-Kazan%25C4%25B1yor1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-SofpS8J_LMk/XaSnINHBK0I/AAAAAAAAAOU/7C66xxDwuQYB44bhWuqKJvXUgah_sfdIgCLcBGAsYHQ/s72-c/Almanyada-Madenciler-Ne-Kadar-Kazan%25C4%25B1yor1.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/almanya-isciler-ne-kadar-maas-aliyor.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/almanya-isciler-ne-kadar-maas-aliyor.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu