2020 yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları

2020 yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları

Damızlık düve desteğiyle; Türkiye genelinde belirlenen illerde hayvancılık yapan çiftçilere, alınacak damızlık düvelerin değerinin %30’u oranında hibe sağlanmaktadır. Hayvancılık sektörünün gelişmesi ve çiftçilerin desteklenmesi amacıyla verilen damızlık düve desteğinden, sadece 31 ilde faaliyet gösteren çiftçiler yararlanabilir. Devlet tarafından belirlenen 31 şehirden bir tanesinde ikamet eden girişimciler, hibe desteği için başvuru yapabilirler.

2020 Yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları


Damızlık düve desteği başvuru koşulları aşağıda belirtilmiştir:

 • TÜRKVET sisteminde kaydın olması gerekir.

 • Satın alınmak istenen damızlık düvelerin bakımının yapılabileceği kapasitede ahır bulunmalıdır.

 • Alınmak istenen damızlık düvelerin sayısı; en az 20, en fazla 100 ile sınırlandırılmıştır. 20 düveden daha az sayıda sığır almak istendiğinde, hibe desteğinden faydalanmak mümkün değildir.

 • Tarım Bakanlığı tarafından belirtilen hayvan sağlığı koşullarının tamamının sağlanması gerekir.

 • Satın alınacak damızlık sığırların; “Düve Yetiştirici Merkezi”, “Tarım İşletme Genel Müdürlükleri” ya da “Süt Üretici Birlikleri” kuruluşlarından bir tanesinden temin edilmesi gerekir.

 • Başvuru sahibi çiftçilerin 18 yaşını tamamlaması gerekir.

 • Hibe desteğinden sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları faydalanabilir.

 • Çiftçilik için damızlık hayvan talep eden kişilerin; kamu çalışanı ya da devlet memuru olmaması gerekir.

 • Tarım Bakanlığı ya da diğer kurumlar tarafından verilen hibe desteklerinin ilk kez alınıyor olması gerekir.

 • Başvuru sahiplerinin, yüz kızartıcı adli suç sebebiyle, sicillerinin lekelenmemesi istenir.

Damızlık Düve Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?


Damızlık düve hibesi başvuru evrakları şunlardır: • TÜRKİVET sistemine kayıtlı bir sığır işletmesinin bulunduğunu belirleyen evrak

 • Çiftçilik Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi

 • Destek başvurusu yapan işletme kurucusu ve işletmenin diğer ortaklarına ait kimlik belgesi orijinali ve bir adet fotokopisi

 • Damızlık düve hibesi başvuru formu

 • İşletmenin organik nitelikle olduğunu gösteren imzalı belge

 • Gazi ya da şehitlerin birinci dereceden akrabası olunduğunu gösteren evrak

 • Hayvancılık için herhangi bir eğitim alındıysa, bu eğitimleri kanıtlayan diploma ya da sertifika

Destek almaya hak kazananlardan talep edilen belgeler;


 • Damızlık düve hibesi destek sözleşmesi

 • Destek hakkındaki taahhütname

 • Sığır bakımı yapılan işletmenin kapasitesini gösteren rapor

Damızlık Düve Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?


Damızlık düve hibe başvurusu için, işletmenin yer aldığı bölgeden sorumlu olan ilçe tarım müdürlüklerine gidilmesi ve gerekli evrakların teslim edilmesi gerekir. Desteğin gerçekleşeceği tarihler göz önüne alınarak, belirtilen tarih aralığında başvuru yapılmalıdır. Damızlık düve başvurusu, işletme sahibi tarafından yapılmak zorundadır. Başvurusu onaylanan kişiler, damızlık düve hibesini almak için Ziraat Bankası şubelerine gitmelidirler.

Damızlık Düve Desteğinin Limiti Nasıl Hesaplanır, Detayları Nelerdir?

Damızlık düve desteğinin alt ve üst limiti hakkındaki detaylar şunlardır: • Damızlık düve sayısı en az 20, en fazla 100 baş hayvan olmak zorundadır.

 • Güncel damızlık düve fiyatı 7 bin TL’dir.

 • En az 20 baş damızlık düve alınacağı zaman belirlenen tutar 140 bin TL olmaktadır. 140 bin TL’nin %30’u 40 bin TL’ye tekabül eder. Yani 20 baş damızlık düve almak için verilecek hibe desteği 40 bin TL olmaktadır.

 • 100 baş damızlık düve alınacağı zaman çıkan toplam masraf 700 bin TL olmaktadır. 700 bin TL değerindeki damızlık düve için alınacak hibe desteği 210 bin TL olarak belirlenmiştir.

Belirlenen kriterlerde; damızlık düve desteği için en az 40 bin TL, en fazla 210 bin TL hibe alınmaktadır. Belirtilen fiyat aralığında olmak şartıyla; talep edilen hayvan sayısına göre destek fiyatlarında değişmeler görülecektir. Yıl içerisinde, damızlık düve ücretlerinde değişiklik görülürse, belirlenen hibenin limitinde de değişiklik yaşanacaktır.

Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları
Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları

Damızlık Düve Yetiştirmek Para Kazandırır mı ?


Damızlık düve yetiştirerek para kazanmak istiyorsanız eğer yem maliyetlerini düşürecek girişimlerde bulunmak gerekmektedir. Zira hazır alınan yem saman balya ile düve yetiştirmek isterseniz maliyetleriniz oldukça yüksek olacaktır. Hayvancılık yapılan bölgede bir miktar ekim yaparak hayvanların kışlık yiyeceklerinin bir kısmını kendiniz üretir iseniz kazançlarınız iyi olabilir. Mesela kiraladığınız veya kendinize ait olan bir tarlaya mısır ekerek bunu yeme çevirebilir, aynı şekilde yonca veya diğer besi ürünleri ekerek bunların hasat ile yem maliyetlerinizi aza indirebilirsiniz.


Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları , Damızlık Düve Hibe Desteği veren bankalar , Damızlık Düve Yetiştirenler kaç para kazanıyor? konularını içerir.konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu Ve Şartları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilgili makaleyi okuyabilirsiniz. Düve ve hayvancılık alım desteği ve şartları ile ilgili olarak sorularınızı yorum panelinden yapabilirsiniz.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,13,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,254,Para Kazanma,48,Ramo,8,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,1,Yemin,67,Zemheri,12,
ltr
item
Yemin : 2020 yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları
2020 yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları
2020 yılı Damızlık Düve Alım Desteği Ve Şartları
https://1.bp.blogspot.com/-RwHxl4UmrzQ/Xan4_lzF6cI/AAAAAAAAAXQ/qLZEOGNycsYlblnWMWhxFi7iBRtsmFvCgCLcBGAsYHQ/s640/damizlik-duve-alim-destegi-ve-sartlari.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-RwHxl4UmrzQ/Xan4_lzF6cI/AAAAAAAAAXQ/qLZEOGNycsYlblnWMWhxFi7iBRtsmFvCgCLcBGAsYHQ/s72-c/damizlik-duve-alim-destegi-ve-sartlari.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/damizlik-duve-alim-destegi-ve-sartlari.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/damizlik-duve-alim-destegi-ve-sartlari.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu