Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?

Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır? Emekliler İçin en Uygun Promosyonu Veren Bankalar ve Emekliler İçin Banka Değiştir me Yöntemle...

Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır? Emekliler İçin en Uygun Promosyonu Veren Bankalar ve Emekliler İçin Banka Değiştir me Yöntemleri? konusunda detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yorucu bir iş hayatından sonra rahatlatıcı bir emeklilik hayatı, her çalışanın hayalinde yatan, ileri yaşları için kurdukları planları vardır. Ülkemizde de 10 milyona yakın emekli, çalışma hayatına son vermiş ve çalışırken düzenli olarak ödedikleri primleri şimdi de emekli aylığı olarak geri almaktadırlar. Emekli kimselerin aldıkları emekli aylıkları, kendilerinin çalıştıkları süre ve ödedikleri primlerle doğru orantılıdır.

10 milyon gibi bir sayıdan bahsedince, emeklilerin haklarını korumak ve düzenlemek adına yapılan düzenlemelerin sayısı hiç de az değildir. Bu düzenlemeler arasında emeklilerin maaşlarını aldıkları bankaları değiştirme hakları da son düzenlemelerle kendilerine verilen haklardandır. Emekli olanlar, emekli maaşlarını aldıkları kamu bankalarını başka kamu bankalarıyla, hatta başka özel sermayeli bankalarla bile değiştirebilirler.

Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?

İzlenmesi Gereken Yol
  • Emekli olunan kurumun bir önemi olmaksızın maaş değişim işlemi gerçekleştirilebilir.

  • Emekli maaşının taşınması istenen banka tespit edilmeli.

  • Emekli maaşının taşınması istenen yeni bankaya bu işlem için başvurulmalı, bankalar, emeklilerin maaşlarını kendi bankalarından çekmeleri için çeşitli kampanyalar oluştururlar. Bu kampanyalar iyice incelenmeli ve kişilerin maksimum fayda sağlayacağı bankalar tercih edilmeli.

  • Eski banka ile yapılan sözleşmede maaşın taşınmasına mani olacak bir durum olmamasına dikkat edilmeli, yeni banka ile yapılacak sözleşmede tahahüt edilen promosyonların yer alıp almadığına da bakılmalıdır.
Bu düzenlemeler sonrasında bankaların hepsi, emeklileri, kendi bankalarından maaş almaları için çekici kampanyalar düzenlemeye başladılar. Küçük altın hediyesi, aidatsız kart, promosyon hediyeler gibi birçok hediye ve kampanya, emekli kimseleri kendi bankalarına çekmek amacıyla oluşturulan kampanyalardır. Emekli maaşının alındığı banka değiştirilmeden önce bankaların yeni emekli müşterileri için hazırladıkları kampanya ve ürünleri iyice araştırmış olmak gerekmektedir.

Emekli maaşının bir başka bankaya aktarılması için yapılması gereken ilk iş, maaşın taşımak istenen bankada bir hesap açılmasıdır. Emekli kimseler, çalışmak istedikleri yeni bankalarına giderek durumu bildirirler. Maaşlarını bu bankaya taşımak istediklerini ve bu bankada hesap oluşturmak istediklerini bildirirler. Görevli de emekli kimsenin isteğini kısa sürede yerinde getirecektir.

Daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ ne gidilerek kuruma emekli maaşının başka bankaya taşınması adına bir dilekçe hazırlanarak verilmesi gerekmektedir. Yazılan dilekçede emekli maaşının, açılan yeni banka hesabına aktarılmasının istendiği belirtilmelidir. Kuruma iletilen dilekçe doğrultusunda Sosyal Güvenlik Kurumu, kişilerin emekli maaşlarını diledikleri bankalara kısa sürede aktarmaktadırlar.

Aynı zamanda, emekli vatandaşların herhangi bir kuruma gitmelerine gerekte kalmamıştır. Emekli kimseler,  e-devlet işlemleri menülerinden Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesi altında reel olarak verecekleri dilekçeleri bu platformdan da iletebilmektedirler.

Emekliler İçin en Uygun Promosyon Veren Bankalar

Garanti
Halk
Akbank
Vakıfbank
Ziraat
İng
ONB Finans
TEB

Emekli maaşlarının taşınması aşamasında dikkat edilmesi gereken bir takım unsur bulunmaktadır. Bunlardan biri, maaşın alınmakta olduğu banka ile kişi arasında geçerliliği süren bir anlaşma olup olmadığıdır. Örneğin emekliler eski bankalarına emekli maaşlarını buradan alacaklarına ve bu sürenin 1 yıl olacağına dair sözleşme imzaladılar ise bu süreden önce başka bankayı seçmeleri halinde, bankanın promosyon olarak sunduğu, verdiği hizmetleri geri vermesi, ödemesi gerekmektedir. Bu gibi durumlardan kaçınmak adına banka değiştirmeden önce tüm değişkenler aydınlatılmalıdır.
Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?
Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?
Aynı şekilde, emekli maaşının çekilmesi istenen yeni banka ile yapılacak sözleşmede de her zaman olduğu gibi temkinli olmak ve sözleşmenin tamamını okumak gerekmektedir. Aksi halde yeni bankanın taahhüt etmiş olduğu promosyon ve indirim gibi hizmetlerden mahrum kalınabilir.Gerçekleştirilen tüm bu işlemlerden sonra emekli kimseler maaşlarını bir daha ki maaş döneminde yeni bankalarından çekebileceklerdir.

Emekliler için Ucuz İş fikirleri konulu yazımızda evde canı sıkılan emekliler için iş fikirleri bulunmaktadır. 

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,282,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?
Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Aktarılır?
https://1.bp.blogspot.com/-5FPQHm0CtWY/XaMKDfcLHYI/AAAAAAAAAGc/D-KoaMORQgITQAQduTliUGGiX4-2bVPpwCLcBGAsYHQ/s640/Emekli-Maa%25C5%259F%25C4%25B1-Ba%25C5%259Fka-Bankaya-Nas%25C4%25B1l-Aktar%25C4%25B1l%25C4%25B1r.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-5FPQHm0CtWY/XaMKDfcLHYI/AAAAAAAAAGc/D-KoaMORQgITQAQduTliUGGiX4-2bVPpwCLcBGAsYHQ/s72-c/Emekli-Maa%25C5%259F%25C4%25B1-Ba%25C5%259Fka-Bankaya-Nas%25C4%25B1l-Aktar%25C4%25B1l%25C4%25B1r.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/emekli-maasi-baska-bankaya-nasil-aktarilir.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/emekli-maasi-baska-bankaya-nasil-aktarilir.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu