En Etkili Ağrı Kesiciler Hangileri?

Zaman zaman vücudumuzda  meydana gelen bir takım  ağrılar sebebi ile ağrı kesici ihtiyacı duymakta ve kullanmaktayız. Ağrı kesici hapları e...

Zaman zaman vücudumuzda  meydana gelen bir takım  ağrılar sebebi ile ağrı kesici ihtiyacı duymakta ve kullanmaktayız. Ağrı kesici hapları en çok baş ağrısı çekilen zamanlarda kullanma gereği duyarız. Bunun dışında ağrı kesiciler hastalık yaşanılan zamanlarda.  ameliyat veya operasyonlar sonralarında, diş ağrıları veya diş operasyonları sonrasında sıklıkla kullanılmaktadır. En Etkili ve Hızlı Ağrı Kesiciler Hangileri konusuna geçmeden önce belirtmek isteriz ki Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka  doktora danışmak ve doktorun vereceği ağrı kesicileri kullanmak gerektiğini unutmamalıyız.

Ağrı Nedir, Nasıl Oluşur? Ağrı Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların vücutlarının çeşitli bölgelerinde hissettikleri acıyı ağrı olarak nitelendirilmektedir. Ağrı vücudun bir çok bölgesinde meydana gelebilmektedir. Genelde insanları en çok etkileyen ve ağrı kesici ilaç kullanmaya mecbur bırakan ağrılar baş ağrılarıdır. Ağrının oluşmasının en büyük sebebi vücudun kendisini koruma sebebidir.  Bir çok ağrı çeşidi bulunmaktadır. Bu sebeple ağrı kesici kullanırken hekim tavsiyesi ile kullanmamız gerekmektedir.
1-) Akut Ağrılar
Akut ağrılar olarak isimlendirilen ağrılar yaşanılan ani kazalar veya yaralanmalar sonucu oluşan ağrılardır. Bu ağrılar bir süre sonra tedavi sonucu ortadan kaybolurlar.Örneğin futbol maçında ayağımıza gelen bir darbe sonucu orada oluşan bir ezilme sonucu ağrı hissederiz. Bu tarz ağrılar Akut Ağrılar olarak nitelendirilmektedir.
2-) Kronik Ağrılar
Kronik ağrılar olarak isimlendirilen ağrılar ise daha uzun süren ağrılardır. Romatizma veya migren tarzı ağrılar da Kronik ağrılara örnek olarak gösterilebilir. Bu tür ağrılarda tedaviler daha uzun sürmektedir.
İlaç Kullanımı Nasıl Olmalı ? Detaylar İçin http://www.akilciilac.gov.tr/?lang=tr_TR

Ağrı Kesici Nedir? Bağımlılık Yapar mı? Çeşitleri Nelerdir?

Ağrı kesiciler insanların veya hayvanların vücutlarında çeşitli sebepler ile meydana gelen ağrıları ortadan kaldırmak için kullanılan ilaçların genel olarak ifade edilen ismidir. Ağrı kesici kullanmadan önce doktorunuz tarafından önerilen hapları veya şurupları kullanmak gerekmektedir. Bunun dışında kullanılan ağrı kesiciler sizlere veya hayvanlarınıza zarar verebilir.

Bağımlılık Yapar mı?


Ağrı kesiciler hafif ağrı kesiciler ve ağır ağrı kesiciler olarak da kendi aralarında ayrılmaktadır. Örneğin herkes tarafından bilinen aspirin, parol vb. tarz reçetesiz alınan ağrı kesicilerin bağımlılık yapmadığı bilinmektedir.   bazı zamanlar kişilerde bağımlılık yapabilmektedir. Bunun dışında ağır ameliyat geçiren veya ağır hastalıkları olanların kullanmak zorunda oldukları  morfin ve kodein  içeren ve şiddetli ağrıları dindirmekte kullanılan ağrı kesicilerin bağımlılık yaptığı ve bu tür ilaçların reçetesiz kullanılmadığı bilinmektedir. Uzun süren tedavilerden sonra ağır ağrı kesici kullananların iyileştikten sonra bağımlılıktan kurtulmak amacı ile tedavi oldukları da bilinmektedir.

Çeşitleri Nelerdir?
Ağrı kesiciler kullanım çeşidine ve içerdikleri etken maddelere göre sınıflandırılmaktadır. Ağrı kesiciler yaş gruplarına göre kullanılma , hap olarak içme, şurup, ağrı kesici krem gibi bir çok şekilde kullanılmaktadır. Bunun dışında ise
İlaç Kullanımı Nasıl Olmalı ? Detaylar İçin http://www.akilciilac.gov.tr/?lang=tr_TR


En Etkili ve Hızlı Ağrı Kesiciler Hangileri?

Gelişen ilaç sanayi ile birlikte bir çok firma tarafından çok sayıda ağrı kesici üretilmektedir. Bu ağrı kesiciler hafif ve orta şiddetli ağrılar için kullanılmaktadır. Ülkemizde doktorlar tarafından reçetelere en çok yazılan Etkili ve hızlı ağrı kesiciler şu şekilde sıralanabilir;
Novalgin
Dolorex
Apranax
Panalgine
Advil
Majezik

1-) Novalgin
Ağrı kesiciler arasında çok kullanılan bir ağrı kesici olan Novalgin etkili ve tesirli bir ilaçtır. Vücutta meydana gelen ağrılarda  oldukça hızlı etki göstermektedir. İlaç genelde hap şeklinde olup ağız yolu ile alındıktan sonra  20 ila 30 dakika içerisinde vücutta meydana gelen ağrıyı tamamen veya kısmen ortadan kaldırabilmektedir. Güçlü ağrı kesicilerin insan vücutlarına yan etkileri de bulunduğunu unutmamak gerekmektedir.
2-) Apranax 
Etkili bir ağrı kesici çeşididir. İki çeşit olarak satışa sunulmaktadır. Vücudun bir çok bölgesinde meydana gelen ağrılarda etkili olduğu bilinmektedir. Ağır Ağrı kesicileri doktor tavsiyesi dışında kullanmayınız.
Apranax Fort: Orta dereceli ağrılar için kullanılan ağrı kesicidir.
Apranax Plus: çok şiddetli ağrılar için kullanılan ağrı kesicidir
3-) Dolorex
Dolorox ülkemizde oldukça fazla kullanılan ağrı kesicileri arasında yer almaktadır. Kadınların oldukça fazla tercih ettiği ağrı kesici çeşitlerindendir.Baş ve Migren ağrılarında, kadınların özel günlerinde oldukça sık kullanılan etkili bir ağrı kesicidir.
4-) Majezik 
Etkili bir ağrı kesicidir. Kısa sürede vücutta bulunan ağrılara etki edebilen bir ilaçtır. Ağrılarından muzdarip olanların tercih ettiği bir ağrı kesicidir. Güçlü ağrı kesicilerin insan vücutlarına yan etkileri de bulunması sebebi ile zaman zaman  doktorlar tarafından mide koruyucu ilaçlar ile birlikte verilmektedir.
5-) Advil
Baş ağrılarında başta olmak üzere birçok ağrıda etkili olan ilaçlar arasında yer almaktadır. Diğer ağrı kesicilerde olduğu gibi bu ağrı kesiciyi kullanırken de kullanma talimatını okumak gerekmektedir.
4-) Panalgine
Çok etkili bir ağrı kesicidir. Etkili olması sebebi ile yan etkileri bakımından dikkat edilmelidir.

Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat etmeniz Gerekenler

Kimi ağrı kesiciler doktorlar tarafından mide koruyucu ilaçlar ile birlikte verilmektedir. Bu sebeple ağrı kesici kullanmadan önce ağrının sebebini öğrenmek için doktora danışarak onun size önerdiği ilaçları kullanınız. Reçetesiz bile alsanız hiç bir ağrı kesiciyi KULLANMA TALİMATINI okumadan kullanmayınız.
Ağrı Kesiciler genellikle ağız yolu ile alınan ilaç çeşitleridir. Bu sebeple kullanılan ağrı kesicinin aç karna veya tok karna kullanılıp kullanılmayacağı gibi ayrıntıların dikkate alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sürekli ağrılarınız için mutlak suretle doktorunuzun tavsiyeleri ve önereceği ağrı kesicileri kullanmalısınız.

En Etkili Ağrı Kesiciler Hangileri?
En Etkili Ağrı Kesiciler Hangileri?


En Etkili ve Hızlı Ağrı Kesiciler, Baş Ağrısına İyi Gelen Ağrı Kesiciler, Migrene İyi Gelen Ağrı Kesiciler, Eklem Ağrıları İçin hızlı Ağrı Kesici konusunda hazırlanan yazımızın burada sonuna geldik. Yazımız içeriğinde herhangi bir ağrı kesici ÖNERİSİ ve TAVSİYESİ yer almamaktadır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir ağrı kesici kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. En Hızlı Ağrıyı Kesen Ağrı Kesiciler ile ilgili yorum bölümünden yaşadığınız tecrübeleri ve yan etkileri hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.
İlaç Kullanımı Nasıl Olmalı ? Detaylar İçin http://www.akilciilac.gov.tr/?lang=tr_TR

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,282,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : En Etkili Ağrı Kesiciler Hangileri?
En Etkili Ağrı Kesiciler Hangileri?
https://1.bp.blogspot.com/-iAAMX8qSaCc/XadP2uTspPI/AAAAAAAAAVY/JXlW7KgyJEUX-e02aC4LdCBp0zC6RmhWwCLcBGAsYHQ/s640/En-Etkili-ve-H%25C4%25B1zl%25C4%25B1-A%25C4%259Fr%25C4%25B1-Kesiciler-Hangileri.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-iAAMX8qSaCc/XadP2uTspPI/AAAAAAAAAVY/JXlW7KgyJEUX-e02aC4LdCBp0zC6RmhWwCLcBGAsYHQ/s72-c/En-Etkili-ve-H%25C4%25B1zl%25C4%25B1-A%25C4%259Fr%25C4%25B1-Kesiciler-Hangileri.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/en-etkili-agri-kesiciler-hangileri.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/en-etkili-agri-kesiciler-hangileri.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu