Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bir çok kredi çeşidi bulunmaktadır. Bu krediler banka müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Devlet destekli ...

Ülkemizde bir çok kredi çeşidi bulunmaktadır. Bu krediler banka müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Devlet destekli bankalarda ise zaman zaman destek tarzı kredilerde sağlanmaktadır. Bankalar tarafından evlilik hazırlığı içinde olan müşterilerinin düğün kredisi veya evlilik kredisi almaları için çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu yazımızda sizlere Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve evlilik kredisi nasıl alınır konularında bilgiler vereceğiz. Bu kredi türü bazı bankalarda evlilik kredisi ismi ile anılırken bazı bankalarda ise düğün kredisi ismi ile anılmaktadır. Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar ile birlikte kredi şartlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evlilik ve düğün kredisinden kimler yararlanabilir?


Evlilik kredisinden sözlü ve nişanlı çiftler , düğün hazırlığı yapan gençler yararlanabilmektedir. Bu kredi kampanyasındaki temel amaç ise evlenmek isteyip de evlenemeyen gençlerimize bir çeşit imkan sağlamak amacı taşımaktadır. Evlilik ve düğün kredileri aslında bir nevi ihtiyaç ve tüketici kredisidir. Yani bu krediden yararlanmak isteyenlerinde diğer kredilerde olduğu bir takım şartları taşımaları gerekmektedir. Düğün masrafları gözünüzde büyüyor yada evlilik için eşya alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer sizde düğün kredisinden yararlanabilirsiniz.

Kredi almak isteyen evlilik hazırlığındaki bireylerin banka kredi notları ve gelir durumları ile birlikte kredi kullanım ve ödeme güçleri birlikte değerlendirilerek banka tarafından olumlu yada olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Bazen istenilen kredi miktarından daha az bir tutar kredi çıkması da mümkündür.
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destekli Evlilik Kredisinden Kimler Yararlanır ?

Sosyal devlet anlayışı gereği devletimiz bir çok alanda destek verirken evlenecek olan çiftlerimizde unutmamış. Evlenen çiftlere  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından destek amaçlı verilen kredi için bir takım şartlar bulunmaktadır.  Bu şartlar arasında öncelikle erginlik hakkı kazanmış yani 18 yaşında olmak gerekmektedir. 24 yaşına kadar bu kredi imkanından yararlanabilirken bu şart üniversite mezunları için 26 yaşına kadar uzamaktadır.
Sabıka kaydınız temiz olmalı veya ağır suçlardan kayıtlarınız bulunmamalıdır. Çiftlerin ilk defa evleniyor olmaları da şartlar arasındadır.

Devlet Destekli Düğün Kredisi Miktar ve Şartları


Aslında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının faizsiz ya da düşük faizli evlilik kredisi veya ihtiyacı olanlara evlilik yardımı gibi bir uygulaması olmadığı resmi sitede duyurulmuştur.  Devlet destekli olarak sunulan bu kredi türünden yararlananların en büyü avantalı hiç kuşku yok ki ilk yıl kredi ödemesi yapmayacak olmalarıdır. En fazla 10 Bin lira kredi kullanılabilmektedir. Çekilen kredinin 36 ay vade ile ödenmesine imkan sağlanmaktadır. Devlet destekli düğün ve evlilik kredileri faiz oranları banka kredilerine oranla düşük faiz oranlarına sahiptir. Evlenen çiftlerin evliliklerinin ilk yılında bebekleri olur ise kullandıkları krediyi bir yıl daha öteleme imkanları bulunmaktadır. Bu destek Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar ın uyguladığı sistemden farklı bir uygulamadır.

Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısı ismi ile sunulan bu imkan ile ilgili olarak bir kaç açıklama yaparak yazımıza devam edelim. Çeyiz hesabından ki imkanlardan yararlanmak için Türk vatandaşı olmak veya TVK'nun 28 inci maddesi kapsamında olmanız gerekmektedir. Çeyiz hesabı imkanlarından yararlanmak için öncelikli olarak ilgili bankalarda çeyiz hesabı açmanız gerekmektedir. Evlilik tarihinden önce en az  3 yıl boyunca açılan bu hesaba düzenli olarak ödeme yapmak ve 27 yaşından gün almamış olmak da bu imkandan yararlanmak için gereken şartlardandır.  Evlenecek olan çiftler ayrı ayrı çeyiz hesabı açarak bu imkandan yararlanabilirler. Çeyiz hesabı tek bankada açılı ve başka bankaya taşınamaz.

Evlilik Yardımı Katkı Payı Ne Zaman Alınır?

Çeyiz hesabı açan ve gerekli şartları taşıyan katılımcı evlilik tarihinden itibaren ilgili hesabın bulunduğu bankaya 6 ay içinde müracaat eder. Devlet katkıları banka tarafından Bakanlığa 10 gün içinde gönderilir. Bakanlık ta kendisine gönderilen bilgi belgeleri inceleyerek 10 içinde bankaya tekrar dönüş yapar ve banka aynı gün ödemeyi gerçekleştirir.
Evlilik Desteğinden maksimum 5000 TL alabilirsiniz. Evlilik tarihinizdeki mevcut birikimlerinizin yüzde 20 si oranında size yardım yapılabilir.


Düğün Kredisi Veren Bankalar Listesi


Türkiye Finans Evlilik Finansmanı ile evlenecek olan çiftlere yeni bir yuva kurarken duyacakları ihtiyaçlar için destek sağlayan finansman türüdür. Evlilik öncesinde veya sonrasında ihtiyaçların giderilmesi amaçlanan finansman çeşidinden yararlanmak için gerekli olan evraklar ise şunlardır.

Kimliğiniz
Gelir belgeniz
Finansmana konu ürün proforma faturası ile birlikte bankanın gerekli gördüğü diğer evraklar istenebilir.

Genel İhtiyaç Finansmanı Maliyet Tablosu 10.000 TL baz alınarak hesaplandığında 12 ay aylık 2,29 maliyet ile bu finansman türünden yararlanmak mümkündür. Türkiye Finans Evlilik Finansmanı Detaylı Bilgiler için Resmi Site

Ak Bankası Düğün Kredisinin sonlandığı bu konuda ihtiyaçlar için ihtiyaç kredisi kullanmayı yol göstermektedir kendi internet sitesinde. Aslında düğün ve evlilik kredilerinin de bir nevi ihtiyaç kredisi olması sebebi ile Ak Bankasının güncel kredi oranları ve fırsatları için bu adresten bilgi alabilir ve banka müşterisi olmasınız bile Akbank kredi talebine online olarak müracaat edebilirsiniz. Bankaya ait site


Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile Düğün ve Evlilik Harcamaları


Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından uygulamada olan ve düğün ve evlilik dahil her türlü harcamada kullanılması mümkün olan İhtiyaç Kart ile yapılacak olana alışverişlerde tek çekim avantajları veya isterseniz başvuruda belirtildiği şekilde 6 ay ile 58 ay arasında taksitle yapabilirsiniz. İhtiyaç kart basılma tarihinden itibaren bir sonraki ay sonuna kadar kullanılabilme özelli taşıyan bir karttır.  Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile evlilik finansmanı alışverişlerinizi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz, Ancak bu kart ile Alkol, gıda,  akaryakıt,  oto servisleri, döviz bürosu işlemleri, kumarhane ve şans oyunları, mahkeme ve para cezaları, oto kiralama, kontör, vergi, fatura, sigorta ile araç galerisi ve kuyumcularda alışveriş yapamazsınız.  

İhtiyaç Kart ile evlilik hazırlıklarınızda alacağınız eşyaları istediğiniz oranda vade sayısına bölebilirsiniz. İhtiyaç kart ile düğün alışverişlerinizde peşin paranız var gibi pazarlık edebilirsiniz. 50 TL ve üzerinde yapılan tüm işlemler kolay bir şekilde taksitlere bölünebilir. Evlilik Kredisi Kullanmak isteyenler İhtiyaç Kart ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Düğün Kredisi veren tüm bankalar aslında tüketici veya ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirdiğinden yazımızda tüm bankaları detaylı olarak incelemedik. Sitemizde bulunan güncel banka kredileri hesaplama araçları ile güncel kredi faiz oranlarını bularak evlilik kredisi yerine ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.


Evlilik ve Düğün Kredisi Kullanacaklara Tavsiyeler


Evlilik ve düğün hazırlıkları yapmak oldukça masraflı olmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte eskiden imece usulü yapılan köy düğünleri bile artık lüks salonlarda yapılmaktadır. Güncel altın fiyatlarının bir hayli yüksek olması, düğün için yapılacak olan alışveriş ve diğer ihtiyaçların da bunlara eklenmesi ile bazen işin içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Düğün Kredisi Kullanacaklara Tavsiyelerimizi maddeler halinde dilimiz döndüğünce yazalım.

  • Evlilik Kredisi kullanmadan önce bir bütçe çıkarın bu bütçede aklınıza karşı tarafın aklına gelen tüm detayları en ince noktasına kadar fiyatlandırarak yazınız. İhtiyacınız olan rakam kadar kredi kullanınız.

  • Evlilik sonrasında elde edeceğiniz takı altın para vb. gelirleriniz ile bir planınız yok bunlar ile çektiğiniz krediyi kapatmanız yararınıza olacaktır.

  • Düğün kredisini hemen düğünden sonra kapatacaksanız 6 aylık taksit ile kredi çekiniz.

  • Kredi çektiniz ve paranız var diye harcama listenizden çok fazla dışarıya çıkmayınız.

  • Düğün Kredisi çekerken uygun faizli kredi olanaklarını araştırınız.
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar hakkında hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik . Evlilik ve Düğün Kredisi hakkında başınızdan geçenleri veya yazmak istediklerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar burada. 

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,288,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar
https://1.bp.blogspot.com/-WYZ34wR8VGM/XaNkQ-Qb-3I/AAAAAAAAAJE/O5GLiZndRs46k3VV1vs2R1FSneCfken_wCLcBGAsYHQ/s640/evlilik-kredisi-veren-bankalar.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-WYZ34wR8VGM/XaNkQ-Qb-3I/AAAAAAAAAJE/O5GLiZndRs46k3VV1vs2R1FSneCfken_wCLcBGAsYHQ/s72-c/evlilik-kredisi-veren-bankalar.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/evlilik-ve-dugun-kredisi-veren-bankalar.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/evlilik-ve-dugun-kredisi-veren-bankalar.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu