KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?

KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?

KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır? KOSGEB’in verdiği devlet kredisi sermayesi olmayan fakat kendi iş yerlerini açmak isteyen girişimcilere verilmektedir. Geri ödemesiz olan bu destekler sayesinde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. KOSGEB, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir. KOSGEB Devlet Kredisi almak isteyen kişilerin KOSGEB tarafından konulan şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlar arasında bazen eğitim almak gerekmekte. Kosgeb eğitimleri için bu bağlantı üzerinden yardım alabilirsiniz.

KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?


KOSGEB Nedir?

KOSGEB 1990 senesinden bu yana işletmelere destek vermektedir. Karşılıksız olarak yardım veren bu kuruluş sayesinde kendi işini kurmak isteyen kişiler sermaye probleminden kurtulmuş olurlar. KOSGEB bu sayede Türk ekonomisini canlandırmış olur. İstihdam artar ve sağlıklı bir rekabet ortamı oluşmuş olur. Eğer kendi işinizi kurmak için acil nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız kooperatife üye olarak ilk adımı atmanız gerekir.

KOSGEB Destek Kredisi Destek Unsuru Nelerdir?

KOSGEB destek kredisi destek unsurları geri ödemesiz olarak ödenmektedir. Kredi destek unsurları arasında;
  • İşletme kuruluş desteği

  • İşletme giderleri desteği

  • Makine desteği

  • Teçhizat desteği

  • Ofis donanım desteği

  • Yazılım desteği yer alır.

Geri ödemesiz olarak verilen destek dışında, sabit yatırım desteği geri ödemeleri verilmektedir.

KOSGEB Destek Kredisi Üst Limiti Ne Kadardır?


KOSGEB destek kredisi üst limiti alınacak destek unsuruna göre değişiklik göstermektedir. İşletme kuruluş desteğinin üst limiti 2 bin TL’dir. Kuruluş dönemi için; ofis donanım, yazılım desteği, makine, teçhizat için ise en fazla 18 bin TL destek verilmektedir. İşletme giderleri desteği için 30 bin TL’ye varan destek söz konusudur. Geri ödemesiz olarak KOSGEB Devlet Kredisinden faydalanmak isteyen kişiler en fazla 50 bin TL destek alırlar.

KOSGEB Destek Kredisi Destek Oranları Ne Kadardır?


KOSGEB destek kredisi destek oranları  bölgeden bölgeye ve girişimcinin kim olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Örnek vermek gerekirse; eğer girişimde bulunmak isteyen kişiler kadın, gazi, şehit yakını ya da engelli ise destek oranı miktarı yüzde 80’e kadar artmaktadır. Bu kişilerin 1. Ya da 2. Bölgede hizmet veriyor olmaları gerekmektedir. 3, 4, 5, 6. Bölge için ise destek olarak yüzde 90 uygulama yapılır.

KOSGEB Destek Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?


KOSGEB destek kredisi şartları yerine getirilmediği zaman başvurular değerlendirmeye alınmaz. Bunun için ilk olarak iş planı hazırlamanız gerekiyor. Hazırlamış olduğunuz iş planını diğer ekleri ile birlikte KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne götürmeniz gerekiyor. Buna ek olarak, söz konusu şirketin son 1 sene içinde vergi mükellefiyetine sahip olmaması gerekiyor. Söz konusu işletmenin başka bir kurum altında çalışmıyor olmaması şartı aranıyor.  Başvuruda bulunan kişinin şahsına ait başka bir şirketinin bulunması halinde kişiler destekten faydalanamıyor.
KOSGEB Destek Kredisi Nasıl Alınır?
KOSGEB Destek Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Destek Kredisi için Değerlendirmesi


KOSGEB destek kredisi değerlendirmesi yapan kurul ya planınızı kabul eder, ya red eder ya da kararın revizesini isteyebilir. Revize istenmesi halinde kurulun gerekli görmüş olduğu noktaların yeniden ele alınması gerekir. En fazla 15 gün sonra yeniden değerlendirmeye alınırsınız. KOSGEB’e her başvuru yapan şirketin kararı kabul edilmez. Red almanız halinde 15 gün içine hakkınızda verilen karara itiraz edebiliyorsunuz. Eğer kabul aldıysanız size ilk olarak destek kredisinin tamamı ödenmez, 2 bin TL değerinde işletme kuruluş desteği ödenir. Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Şartları hakkında detaylı bilgiler için bu bağlantıyı ziyaret ediniz.

KOSGEB Destek Kredisi: İşletme Giderleri Desteği

KOSGEB destek kredisi işletme giderleri için verilir. Bu destek sayesinde personel maaşlarını, kira ve benzeri ödemelerinizi yapmanız mümkün. Elbette işletme giderleri desteği almak için belirli şartları sağlamanız gerekir. Ayda en fazla 2 bin 500 tl destek alırsınız. İş yeri kirası için eğer varsa ortak giderler için destek almazsınız. Bu desteğin içine stopaj da dahil değildir. Destekler yalnızca neet maaş içindir. Bu maaşın dışında bulunan kalemler SGK primi ve gelir vergisidir.

KOSGEB Destek Kredisi: 


Makine, Ofis, Donanım ve Yazılım Desteği

KOSGEB destek kredisi ile verilen ofis desteği sayesinde sözleşmenin imzalanmış olduğu günden itibaren başlayan 24 ay içinde satın almış olduğunuz makine ve benzeri teçhizatlar için ödeme almış olursunuz. İlk olarak satın alacağınız ürünler için ödemeyi sizin yapmanız gerekir. Daha sonra satın aldığınız ürünlerin faturasını KOSGEB’e gösterecek, bu fatura tutarına göre ödeme alacaksınız. Yani KOSGEB desteğinde önce harca sonra paranı geri al mantığı vardır.

Adım Adım KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu


KOSGEB destek kredisi başvurusu yapmak için ilk aranan şart, KOSGEB’e üye olunmasıdır. Bunun için KOSGEB’in resmi web sitesine giriş yapmak gerekir. Üyelik için kullanıcı ad ve şifre alınır. Esnaflar da KOBİ’ler de bu adımı tamamladıktan sonra başvuru yapabilirler. KOSGEB’e üye olunduktan sonra KOBİ’lerin beyannameleri doldurması gerekir. Daha sonra internet sitesi üzerinden KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gerekir. Bunun için kişisel bilgiler doğruyu yansıta şekilde eksiksiz olarak girilmelidir.

Kimler KOSGEB Destek Kredisinden Faydalanabilir?


KOSGEB destek kredisinden kimlerin faydalanabileceği sorusunun cevabını vermek gerekirse, ilk aranılan şart, başvuru yapan kişilerin TC vatandaşı olması gerekir. Yani yabancı uyruklu olanlar ve Suriyelilerin KOSGEB kredisi alması mümkün değildir. Başvuruda bulunan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Daha önceden KOSGEB kredisinden faydalanmış olan kişiler bir kez daha KOSGEB kredisi kullanamazlar. Hapishaneden yeni çıkmış olan kişilerin kullanabileceği özel KOSGEB kredileri bulunmaktadır.

KOSGEB Destek Kredisi Nasıl Alınır?


KOSGEB destek kredisi almak için girişimcilerin ilk olarak KOSGEB tarafından verilen ücretsiz eğitimin tamamlanması gerekir. Daha sonra işletme kurulur ve işleme bilgileri ile KOSGEB veri tabanına kayıt olunur. Burada KOBİ bilgi dökümanı eksiksiz şekilde doldurulur. KOBİ beyannamesi ve diğer ilgili ekler KOSGEB’e sunulur. İş planı online olarak hazırlanır. Plan, imzalanmış ve kaşelenmiş olarak KOSGEB’e verilir. KOSGEB başvuruyu değerlendirmeye alır.

KOSGEB Destek Kredisi Başvurularının Değerlendirilmesi

KOSGEB destek kredisi başvuru değerlendirmesi için ilk adım başvuruların kurula sevk edilmesidir. KOSGEB Kurul Toplantısı gerçekleştirilir. Daha sonra başvuru eğer kabul edilmişse, destek süreci başlatılmış olur. Girişimci tarafından Ödeme Talep Formu bu süreçte hazırlanmalıdır. KOBİ uzmanları, ürün tespiti yapmak için işlemleri başlatırlar. Bütçe durumu göz önünde bulundurularak destek ödemesi yapılmış olur.


KOSGEB Destek Kredisi ile Erken Ödeme İmkanı

KOSGEB destek kredisi ile erken ödeme yapmak mümkündür. Konu ile ilgili açıklama yapan Varank, KOSGEB kredilerinde ilk olarak erken ödeme yapılacağını belirtmiştir. Esas tutar miktarının ilk aşamada yüzde 50’si ödenir. Eğer iş birliği söz konusu ise  bu oran yüzde 30’a kadar düşer. Erken ödeme yapılması için makine ve teçhizat alımı yapılması gerekir. Başvuruların süresi geçmeden yapılması önemlidir. Erken ödeme yapılırken KOSGEB Garanti Bankası’nın fonundan destek alacak.

KOSGEB Destek Kredisi Ne Zaman Alınabilir?


KOSGEB destek kredisi zamanı vardır. Şirketiniz için yapmayı planladığınız bütün harcamaları faturalandırmanız gerekir. 2 ya da 3 ay sonrasında gösterdiğiniz fatura miktarı oranında KOSGEB Devlet Kredisi dahilinde geri ödemenizi alırsınız. KOSGEB fiyatlarına KDV miktarının eklenmediğini bilmeniz de fayda var. Yani siz geri ödeme almış olsanız bile cebinizden vergi miktarı çıkmış olacak.

Kosgeb Destek Kredisi hakkında geniş ve kapsamlı olarak hazırladığımız yazı dizisi sona erdi. Kredi almak için Kosgeb hakkında detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,288,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?
KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?
KOSGEB Destek Kredisi 2020 yılında Nasıl Alınır?
https://1.bp.blogspot.com/-wq1sOrPZbVc/XaX8kJ-EtNI/AAAAAAAAASc/QCZNcWRf-jARmQch7NsHc1ps4-68oT2KgCLcBGAsYHQ/s640/kosgeb-destek-kredisi-nasil-alinir.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wq1sOrPZbVc/XaX8kJ-EtNI/AAAAAAAAASc/QCZNcWRf-jARmQch7NsHc1ps4-68oT2KgCLcBGAsYHQ/s72-c/kosgeb-destek-kredisi-nasil-alinir.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-destek-kredisi-nasil-alinir.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-destek-kredisi-nasil-alinir.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu