KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir? KOSGEB’in verdiği makine teçhizatı sayesinde işletmelerin yüzü gülüyor. Makine teçhizat kredi fai...

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?


KOSGEB’in verdiği makine teçhizatı sayesinde işletmelerin yüzü gülüyor. Makine teçhizat kredi faiz desteği programı 2018 yılından itibaren uygulamaya konmuştur. İşletmeler bu uygulama kapsamında en fazla 300 bin TL’ye kadar varan destek miktarından faydalanabilirler. Ödemelerin faizlerinin tamamı ise KOSGEB tarafından karşılanacaktır. KOSGEB Makine Teçhizatı yerli ve yeni olan makine teçhizat alımları için geçerlidir. KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir? Konusu hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamında .

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Başvuru Nasıl Yapılır?


KOSGEB’in verdiği makine teçhizatı başvurusu yapmak için KOSGEB resmi web sitesi ziyaret edilmelidir. Bunun için sitenin ana sayfasında yer alan giriş menüsüne girin. Daha sonra e hizmetler sekmesini tıklayın. Buradan 2019 yılı makine teçhizat kredi faiz desteği başvurusu aramasını yapın. Başvurularınızın değerlendirmeye alınması için resmi web sitesinde yer alan formların eksiksiz doldurulması gerekir. Makine ve teçhizat alım başvuru formunun sitede ilan edilen tarihler arasında doldurulup sunulması gerekir.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Kapsamında Desteklenen Makine Özellikleri Nelerdir?

KOSGEB’in destek verdiği makinenin özellikleri KOSGEB tarafından belirlenmiştir. Bu özellikleri sağlayan makineler için ücret ödenecekken, bunun dışındaki makineler destekten faydalanmayacaktır. Makinelerin en az bir parçası uygun çalıştırıcı olmalıdır. Malzemeyi işlemek için yeterli teknik gereçlere sahip olmalıdır. Malzemenin taşınması ve ambalajlanması için özellikli olmalıdır.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Kapsamında Desteklenen Teçhizat Özellikleri Nelerdir?

KOSGEB’in destek verdiği teçhizatın özellikleri KOSGEB’in önceden belirlediği şekilde olmalıdır. Bu özelliklerin dışındaki teçhizatların desteği yapılmayacaktır. Teçhizatlar bir makineye ya da makine grubuna monte edilebilir olmalıdır. Monte edilmesinden sonra teçhizatların makinenin fonksiyonunu değiştirme özelliği bulunmalıdır. Teçhizatlar makin ile birlikte satın alınabilir. Makine ve teçhizatların yeni olması gerekir. Yani kullanılmamış olmamaları gerekir.
KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?
KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Üst Limiti Ne Kadar?


KOSGEB’in destek verdiği makine teçhizatın üst limiti bulunur. KOSGEB’in diğer destek unsurlarının da belirli bir üst limiti bulunur. Kuruluş dönemi için makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği geri ödemesiz olarak yapılır. 18 bin TL üst limit bulunur.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Destek Oranı Ne Kadar?

KOSGEB destekli makine ve teçhizat desteği oranları bölgelere göre değişim göstermektedir. Örnek vermek gerekirse 1. Ve 2. Bölgeden başvuru yapan girişimciler yüzde 60 destek oranından faydalanır. 3, 4, 5, 6. Bölge için ise teşvik miktarı artırılarak destek oranı yüzde 70’e çıkarılmıştır. Başvuru yapan kişiler kadın girişimci, engelli, gazi, şehit yakını ve genç ise destek oranı 1. Ve 2. Bölge için yüzde 80’dir. Pozitif ayrıcalık uygulanan kişiler diğer bölgelerden başvuru yapıyor ise destek oranı yüzde 90’a çıkar.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği için eğitim alınması bir zorunluluktur. Bu eğitimler sayesinde ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanır. Bu eğitimler işletmelerin arzu ettikleri başarıyı daha net bir şekilde ortaya koymalarına yardımcı olur. Eğitimler aracılığı ile bilgi ve beceriler profesyonel olarak elde edilmiş olur. İşletmeler eğitimler sayesinde rol ve sorumlulukları konusunda bilinçli olurlar. Söz konusu eğitimler herkese açık olmakla birlikte tamamen ücretsizdir.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği için İş Planı


KOSGEB desteği için iş planına sahip olmak ve söz konusu iş planının jüriler tarafından onaylanmış olması gereklidir. Eğitimler sayesinde iş planları projenin gerçek hayata geçirilmesi aşaması başarı ile tamamlanmış olur. En başarılı seçilen iş planı sahibi 25 bin TL değerinde ödülün sahibi olur. İkinci girişimci iş planı sayesinde 20 bin TL ödül alır. Üçüncü ise 15 TL’nin sahibi olur. KOSGEB yalnızca iş planına ödül vermez. KOSGEB tarafından uygun olduğu düşünülen yarışmalara KOSGEB desteği ile katılım sağlanabilir. Kosgeb Destek Kredisi almak için hemen her işletme ve iş yeri açacaklar için önemli bir destekleme sistemidir.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği için İŞGEM Desteği


KOSGEB Makine Teçhizat Desteğine İŞGEM desteği verilerek, işletmenin diğer giderlerine destek olunmuş olur. Bu destek kapsamında destek ağlarına ulaşım, iş yeri mekanı, ortak ofis kurulması planlanıyorsa bu ofis ekipmanlarının giderleri karşılanmış olur. Destek unsurları arasında bina tadilatı ve eğitim danışmanlık gibi kalemler yer alır.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği için İŞGEM Desteği Miktarı Ne Kadar?


KOSGEB Makine Teçhizat Desteğinde İŞGEM destek miktarları kuruluş desteğinin kalemine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre;

  • Bina tadilatı için 500 bin TL destek,
  • Mobilya donanım için 100 bin TL destek,
  • Küçük tadilat için 20 bin TL destek,
  • Personel gideri için 50 bin TL destek ödemesi yapılır. Bu ödemeler geri ödemesiz ödemelerdir.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Limitleri Ne Kadar?


KOSGEB Makine Teçhizat Desteği limitleri KOSGEB kurulu tarafından belirlenmektedir. Destek için üst limitlerin yüzde 50’ye kadar artırılması mümkündür. Desteğin toplamda üst limit miktarı 27 bine kadar çıkabilir. İşletme giderleri için destek üst limiti 45 bine kadar varıyor. İkisinin toplamı 48 binden fazla olamaz. Destek alınması planlanan destek paketi sabit yatırım desteği ise, üst limit 100 bin TL’dir. Bu ödeme teminat karşılığı verilmek ile birlikte geri ödemesi yapılması gerekir.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Ödemeleri Nasıl Yapılacak?


KOSGEB Makine Teçhizat Desteği ödemeleri yapılırken, işletmeler taksitlerini 3 aya bölebilecekler. Bu sayede işletmelerin 36 ay sonunda borçları bitmiş olacak. Eğer işletme kredi kullanmış ise ilk 6 ay içinde kredi borcunu ödemez. Ödemelerden faydalanmak isteyen girişimcilerin KOSGEB resmi web sitesine girdikten sonra başvuru formunu doldurmaları yeterli olacaktır. KOSGEB Makine Teçhizatı başvuru formlarında yanlış ya da eksik bilgi yer almamalıdır. Aksi halde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir? diye merak edenler için hazırladığımız yazı devam ediyor.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Başvuru Süreci


KOSGEB Makine Teçhizat Desteği başvurusu onaylandıktan sonra KOSGEB tarafından belirlenmiş olan başvuru tarihlerinde adaylar ödemelerden faydalanabilirler. Eğer başvuruda bulunan kişiler daha önceden aynı destekten faydalanmış iseler ya da faiz desteği almışlarsa, söz konusu programdan faydalanamazlar.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB 1990 senesinden beri hizmet veren devlet kuruluşunun adıdır. KOSGEB açılımı Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. KOSGEB sayesinde Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolü güçlenmiş olur. Ülkede sağlıklı bir rekabet ortamı oluşması için zemin hazırlanır. Girişimler desteklendiğinden daha fazla insan girişim yapmak için kamçılanmış olur. Türkiye ekonomisi kalkınır.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Sektör Dağılımı Nasıl Olur?

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği sektör dağılımı bakanlık tarafından açıklamıştır. KOSGEB yetkilileri ile bankalar arasında konu ile ilgili görüşmeler düzenlenmiştir. Bu görüşmeler sonrasında kredilerin 6 ayının geri ödemesiz olması kararlaştırılmıştır. Sektör dağılımı ise şu şekilde belirlenmiştir;

  • İleri teknoloji sektörü için 18,
  • Orta ileri teknoloji 260,
  • Orta düşük teknoloji 556,
  • Düşük teknoloji 511.

KOSGEB Makine Teçhizatı almak isteyen farklı sektör üyeleri bu dağılıma göre ihtimallerini aşağı yukarı hesaplayabilirler.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Başvuruları


KOSGEB Makine Teçhizat Desteği başvuruları ile birlikte 2 bin 250 tane işletmenin söz konusu destekten faydalandıkları bilinmektedir. Bununla beraber toplamda 345 işletmeye onay verildiği biliniyor. Bu sayede yerli ve yeni makinelerin alınması için devlet tarafından girişimcilere destek sağlanmış oluyor. KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Kosgeb Sıfır Faizli Kredi alma yöntemleri ile ilgili hazırladığımız yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.  KOSGEB Kredileri ile ilgili başınızdan geçen olaylar ve tecrübelerinizi yorum bölümünden yazarak etkileşimde bulunabilirsiniz.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,282,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?
KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nedir?
https://1.bp.blogspot.com/-bGnPwe2B7_8/XaX66R6ryQI/AAAAAAAAASE/t7Tq3V1HqSQjHlwplIxIaXFtzAzwf0R-ACLcBGAsYHQ/s640/kosgeb-makine-techizat-destegi-nedir.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bGnPwe2B7_8/XaX66R6ryQI/AAAAAAAAASE/t7Tq3V1HqSQjHlwplIxIaXFtzAzwf0R-ACLcBGAsYHQ/s72-c/kosgeb-makine-techizat-destegi-nedir.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-makine-techizat-destegi-nedir.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-makine-techizat-destegi-nedir.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu