2020 yılında KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler

2020 yılında KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler

KOSGEB’in 2020 yılında  sıfır faizli kredisi sayesinde işletmeler faiz ödemeden destek almış oluyorlar. Bunun için KOSGEB sıfır kredinin koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmek gerekiyor. Başvuru evraklarını eksiksiz olarak tamamlamış olan ve koşulları yerine getiren adayların başvurusu dikkate alınacaktır. Başvurular yalnızca KOSGEB resmi web sitesinde ilan edilmiş olan süre zarfında yapılabilir. KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler diye merak ediyorsanız bu konuda hazırladığımız geniş kapsamlı yazımızı okumanızı öneririz.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Nedir?


KOSGEB 2020 sıfır faizli kredi sayesinde KOBİlere ihtiyaç duymuş oldukları finansman destekleri sağlanmaktadır. Bunun için KOSGEB özel, kamu ve katılım bankaları ile anlaşmıştır. Bu anlaşmalı bankalardan alınan kredinin faiz tutarları KOSGEB tarafından karşılanmış olur. İşletmeler de kendi işlerinin patronu olmanın keyfini çıkarmış olurlar.

 KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Amacı Nedir?


KOSGEB sıfır faizli kredi amacı ile gerçekleştirilmesi beklenen hedefler şu şekilde sıralanabilir;

 • Ülkede istihdamın oluşmasını kolaylaştırmak
 • KOBİ’lerde üretim kalitesinin artırılması
 • KOBİ’lere finansal açıdan destek olmak
 • Yerel üretimin hızlandırılması
 • Uluslar arası rekabet ortamında yerel şirketlerin desteklenmesi
 • Türkiye ekonomisinin desteklenmesi
 • KOBİ’lerin daha fazla ihracat yapması

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi Ne Kadar?


KOSGEB sıfır faizli kredi miktarı KOSGEB tarafından belirlenir. Şirketlerin faydalanabileceği belirli bir üst limit vardır. Bu limit 300 bin TL olarak belirlenmiştir. KOBİ’ler bu sayede hem yatırım hem işletme sermayesi hem de ihracat kredileri için kendilerine finansal kaynak bulmuş olurlar.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi Şartları Nelerdir?


KOSGEB sıfır faizli kredi şartları bulunur. Her işletmeye doğrudan 300 bin TL değerinde kredi ödemesi yapılmaz. Örneğin; kullanılması planlanan kredinin vadesinin 48 ayı geçmemesi gerekir. Buna ek olarak KOBİ’lere uyacak şekilde faiz oranı hesaplaması yapılır. Kredinin türü belirlenirken belirleyici olan taraf KOSGEB’tir. Toplam faiz tutarı 300 bin TL’nin üzerinde olamaz.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi Kullanacak İşletmelerde Aranılan Şartlar Nelerdir?

KOSGEB sıfır faizli kredi kullanacak şirketlerin özellikleri eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Aksi halde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu şartları sıralamak gerekirse;
 • İşletme KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmalıdır
 • İşletme fiilen çalışır durumda olmalıdır
 • İşletme sahibinin 18 yaş ve üzeri olması gerekir
 • İşletme sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır
 • İşletmenin vergi levhası olmalıdır
 • İşletmenin faaliyet alanının sektör faaliyet alanında yer alması
 • KOSGEB destekleri ile alakalı işletmenin ceza almamış olması gerekir

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?


KOSGEB sıfır faizli kredi için veri tabanına kayıt olmak zorunludur. Bunun için KOSGEB resmiweb sitesine girmek gerekir. Veri tabanına kayıt olurken eksik ve yanlış bilgi vermemek önemlidir. Aksi halde hukuki problem ortaya çıkabilir. Daha sonra KOSGEB zaman aşımı yapmadığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer 15 dk içinde işlem yapmazsanız sistem kendisini kapatacaktır. KOBİ ya da girişimci seçeneğini seçerek, KOSGEB’e üye olun, sizden istenen bilgileri tamamladıktan sonra üyeliğinizi bitirin.

KOSGEB KOBİ Beyannamesi

KOSGEB KOBİ beyannamesi yapmanız başvurunuzun dikkate alınması açısından önemlidir. KOBİ beyannamesini doldurmak isteyen kişilerin e devlet sayfalarına giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun için e devlet şifrenize ihtiyaç duyacaksınız. Eğer şifrenizi unuttuysanız PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz. Şifreniz size kapalı bir zarf içinde gelir, bu zarfı başka kimseye vermeyin ya da göstermeyin.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi Tarafından Desteklenen Sektörler Nelerdir?


KOSGEB sıfır faizli kredisi tarafından desteklenen sektörler sayesinde bir çok farklı sektör, KOSGEB desteğinden faiz ödemelerine gerek kalmadan faydalanma imkanı bulmuş olurlar. KOSGEB’in desteklediği sektörler harf kodları ile belirlenmiştir. Örneğin imalat sektörü için verilen kod C’dir. Gıda ürünlerinin imalatı için numara kodu 10 olarak verilmiştir. Bunun da bir alt dalı olan et işlenmesi için 10.11 şeklinde kodlama yapılır. Bu harf ve rakamlar bir araya gelerek NACE kodunu oluştururlar.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi Şartları Neler?


KOSGEB sıfır faizli kredi için şartlar yerine getirilmediği takdirde başvurular değerlendirilmeye alınmamış olur. Bu şartları sıralamak gerekirse;
 • Şirketin KOSGEB uygulamalı girişimcilik plan eğitimine katılmış olması gereklidir. Bu eğitim sertifika sunar

 • Başvuruda bulunan kişinin TC vatandaşı olması gerekir

 • İşletmenin fiilen açık olması gerekir

 • İşletmenin vergi levhasının bulunması gerekir

 • Başvuru yapılacak sektör için NACE kodunun bulunması gerekir

 • KOSGEB veri tabanına kayıtlı olunması gerekir

 • Girişimde bulanacak kişinin iş planı örneği bulunması gerekir

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılacak?


KOSGEB sıfır faizli kredisi ödemeleri yapılırken, ilk 12 ay yani 1 sene için geri ödemesiz ödeme yapılması planlanmaktadır. Ödemeler yapılırken 3 ‘er ay ara ile 3 yıl içinde ödeme yapılacaktır. Eğer şirketler teminata ihtiyaç duyarlarsa KGF esnaf kefalete başvuru yapabilirler. Ödemelerin yapılması için 9 banka ile anlaşma yapıldığı bilinmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Ödemeleri Özellikleri Nelerdir?


KOSGEB sıfır faizli kredi özellikleri KOSGEB tarafından belirlenmiştir. Buna göre işletme başına verilecek olan desteğin 300 bin lirayı geçmemesi zorunludur. Buna ek olarak ödemeler yapılırken 4 yıl vade olur. Fakat KOSGEB sıfır kredinin koşullarıçerçevesinde yasaklı olan KOBİ’ler bu ödemelerden faydalanamazlar.  Eğer başvuruda bulunan kişilerin adları üzerine herhangi bir borç bulunuyorsa ve bu nedenle kara listede iseler, bu listeden çıkmaları gerekmektedir.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi için Başvuru Süreci Nasıl İşler?


KOSGEB sıfır faizli kredi başvurusu yapılırken başvuruda bulunan kişilerin SMS ya da posta üzerinden, hangi yöntem ile başvuru yapmış iseler, bu formun çıktısını almaları gerekmektedir. Bu formu daha sonra bankalara sunmaları gerekir. Eğer banka bu formu olumlu olarak değerlendirmiş ise, onay işlemleri için formlar KOSGEB Müdürlüğü’ne gönderilir. Şirketlerin başvurusunun onaylanması için KOSGEB Bilgi Beyannamesi onayı olması gerekir. Bu onaya sahip olmayan işletmelerin başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kullanımı


KOSGEB sıfır faizli krediler sayesinde işletmelerin faiz ödemeden ve geri ödeme yapmadan destek almaları mümkün oluyor. Bu tür ödeme şekline hibe ismi veriliyor. Bu krediden faydalanmak için kursun tamamlanmış olması ve gerçekleştirmek istediğiniz projenin komite onayından geçmiş olması gerekir. Krediyi edindikten sonra işletmenizin kurulumu için gereken masraflarda, işletmenizdeki taşınmazlar için bu parayı harcayabilirsiniz. İlk aşamada bu paralar sizin cebinizden çıkacak. Bu nedenle yapmış olduğunuz harcamaların faturasını almayı sakın unutmayın.
KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler
KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler

KOSGEB Sıfır Faizli Kredisinden Kimler Faydalanabilir?


KOSGEB sıfır faizli krediden faydalanabilecekler sektör bazlı olarak belirlenmiştir. Bilişim, ithalat, sağlık sektörü, ihracat, hayvancılık ve tarım sektörleri ile uğraşan kişiler bu kredi türünden geri ödemesiz olarak faydalanabilirler. Elbette ilk olarak sektörün ne olduğu fark etmeksizin bu şirketlerin KOSGEB sıfır kredinin koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir.

Hayvancılık Sektörü için KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Kullanımı


Hayvancılık için KOSGEB sıfır faizli kredi kullanmak mümkün. Ne var ki bu kredi türündeki ödemeler hayvan ücreti için geçerli değildir. Hayvan alımı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvurmanız gerekmektedir. Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu da hayvan satın almak için başvurulabilir. Ayrıca Kosgeb Destek Kredisi Nasıl Alınır konusunda detaylı bilgi almak isteyenlerin bağlantı üzerinden gerekli bilgileri alabileceklerini hatırlatırız. KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler konusunda hazırladığımız makalenin burada sonuna geldik.

COMMENTS

Ad

Altın,4,Babil,17,Banka,68,Bitcoin,21,Borsa,3,Doğduğun Ev Kaderindir,14,Eğitim,22,Emlak,4,Hibe Destekleri,6,Kosgeb,6,Kredi,55,Kredi Kartı,24,Magazin,282,Para Kazanma,48,Ramo,10,Sefirin Kızı,8,Senet Kredisi,7,SGK,6,Şarkı Sözleri,3,Yemin,68,Zemheri,15,Zümrüdüanka,9,
ltr
item
Yemin : 2020 yılında KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler
2020 yılında KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler
2020 yılında KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Şartları Neler
https://1.bp.blogspot.com/-6xm1oyF_3R0/XaX7tmURZ1I/AAAAAAAAASQ/TmFlJd5-MbIllBovEAknsgSCtJphDFP6ACLcBGAsYHQ/s640/kosgeb-sifir-faizli-kredi-sartlari-neler.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-6xm1oyF_3R0/XaX7tmURZ1I/AAAAAAAAASQ/TmFlJd5-MbIllBovEAknsgSCtJphDFP6ACLcBGAsYHQ/s72-c/kosgeb-sifir-faizli-kredi-sartlari-neler.jpg
Yemin
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-sifir-faizli-kredi-sartlari-neler.html
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/
https://www.yemin.org/2019/10/kosgeb-sifir-faizli-kredi-sartlari-neler.html
true
6126387525296930177
UTF-8
Yüklenen Tüm Yazılar Hiç Bir Mesaj bulunamadı Hepsini Gör Daha Fazla oku Cevap Cevabı İptal et Sil Ana Sayfa Ana Sayfa SAYFA SAYFA Hepsini gör TAVSİYE YAZI ETİKETLER ARŞİV ARAMA TÜM GÖNDERİLER İsteğinizle eşleşen Yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazertesi Salı Çarş Perş Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ock Şub Mart Nsn Mayıs Mys Hzr Agus Eylül ekm Ksm Arlk just now 1 Dakika önce $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Bir gün Önce $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Mac’li CMD + C) tuşlarına bası İçerik tablosu