50 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler Nelerdir ?

Avatarayınlanan s
1365 0
50 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler Nelerdir? konusunda bir çok fikir var sanal alemde. Ancak bu fikirlerin bir çoğu birbirlerinden alınan kopya içeriklerden oluşmaktadır. Zaman zamanda değişik fikir olması adına saçma sapan konular ve başlıklar açılmıştır. Aslında 50 Bin lira Sermaye ile yapılabilecek iş sayısı oldukça kısıtlıdır. Sizlere gerçekçi olarak bu sermaye ile yapılabilecek işler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

50 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler Nelerdir ?

50 Bin Lira ile yapılacak işler aslında iki başlık altında incelenebilir. Birinci başlıkta fiziken yapılabilecek işler ikinci başlıkta ise sanal olarak yapılacak işler yer almaktadır. Fiziken yapılacak ilerden kastımız market büfe çay ocağı gibi fiilen içinde bulunduğumuz işlerdir. Sanal olarak ise yatırım yapmak ve paradan para kazanmak  gibi bir nevi oturduğumuz yerden para kazandıracak uygulamalardır.

Sermaye miktarı aslında küçük ama bazılarımız için ise büyük görünen bir miktardır. 50 Bin lira ile yapılacak işler aslında sınırlıdır. Konumuzda borsada değerlendirmek altın almak faize yatırmak gibi herkesin bildiği yöntemlerden bahsetmeyeceğiz. Daha az bilinen yöntemler hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle iş kurmak istediğimizde batma veya iflas etme durumunu ne kadar göze aldığımız önemlidir. Zira bu en önemli kriterdir.

Küçük Bir Butik Açmak


Küçük bir butik açmak sizlere çok fazla maliyet gerektirmeyecek iş alanlarından birisidir. Tabi bu butik için öyle afaki bir dükkan veya yer kiralamak imkansızdır. Çünkü konumuz gereği 50 Bin lira sermaye ile yapılabilecek işleri araştırıyoruz. Örnek vermek gerekir ise dükkanı 3000 TL ye kiraladık. Bu dükkanın iç dekoru için ise 20 Bin lira bütçe harcadık. İstanbul ilinden sermaye edeceğimiz 20 Bin Liralık ürün getirdik ve dükkanda sergilemeye başladık. Geriye ise 7000 TL bir sermayemiz kaldı. Bununla da evrak kayıt vb. İşlemleri yaparak ufakta olsa bir dükkan açmış olduk. Butik işinde satacağımız ürünlerin maliyetleri oldukça düşük olamalı ki para kazanmak mümkün olsun. Her alanda satış yapmak sizi büyük mağazalar karşısında güçsüz bırakacaktır. Çok çeşit yerine seçeceğimizi ürünlerin maliyetleri düşük ürünler olmasına dikkat etmek faydalı olacaktır. Bebek Elbisesi , İç Çamaşırı , Mayo Bikini tarzı giysiler ile ticarete atılmış olabiliriz.

Çay Ocağı Açmak 


50 Bin lira Sermaye ile çay ocağı açılabilir ve işletilebilir. Çay ocağı için çok yüksek sermayelere ihtiyaç yoktur. Uygun bir bölgede iş yapacağına inandığınız bir çay ocağı sizlere oldukça iyi paralar kazandırabilir. Çay maliyet ve kazanç tablosu oldukça gelir getirici bir sektördür. Çay ocağı maliyetleri arasında en yüksek gider kalemi işçilik masrafları olacaktır. Zira işçinin sigortası ve maaşı en önemli gider kalemi olmaktadır. Çay ocağı için seçilen yerde doğal gaz olmasına dikkat etmek maliyet oranları açısından dikkate alınması gereken bir faktördür. Zengininden fakirine herkes günde bir bardak çay içer. ay ocağı açmak için gerekli olan malzemeler bir kaç tabure masa sandalye bol miktarda bardak kaşık tabak ve Çay demleme için yapılmış olan ürünlerdir.

Tost ve Ayran Satmak


50 bin lira ile Tost ve ayran satarak para kazanmak mümkündür. Öncelikle işlek bir bölgede küçük bir dükkan kiralamak ile işe başlayabilirsiniz. Tost ve ayran maliyet olarak oldukça düşük ürünlerdir. Doğru yerde iş yeri açarak 50 Bin Lira  sermaye ile bu işe başlamanız mümkündür. masrafları arasında en büyük kalem kaşar ve sucuk olacaktır. Bunun dışında kalan ise oldukça ucuz günlük tüketim ürünleridir. Burada en önemli olan kısım dükkan kirası ve dükkan kirası ve dükkanın olduğu bölgedir.  Tost ve ayran ile birlikte maliyet oranı düşük çay satışları ile de 50 bin lira sermaye ile kuracağınız iş yeri başarılı olacaktır.  Tost ve ayran satarak bir iş kurmak için 50 Binlir sermaye sizlere yeterli olacaktır.

Web Sitesi Satın Almak


Fiziksel olarak çalışmak size zor geliyor ise oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız bir web sitesi yönetmek için 50 Bin Lira Sermaye kullanmak kulağa hoş gelmeyebilir ama bir seçenektir. 50 Bin liraya satın alınacak bir web sitesinin ortalama 2500-3000 TL arasında bir geliri olacaktır. Bu gelir sabit olmamakla birlikte içerik girişleri veya güncellemeler ile değişkenlik gösterebilir. Bu alanda yatırım yapan bir çok kişi bulunmaktadır. Kimi web sitesi anlık olarak ilgi gerektirir iken  bazıları ise daha az ilgi istemektedirler. Web site sahipleri sitelerini genelde aylık kazançlarının 10-15 katı fiyatına satmaktadırlar. Örneğin ayda 5000 TL kazanan bir web sitesi 50000 TL bir ücret ile satışa çıkabilir. Bazen site ilgi gerektirmez iken bazen de günlük olarak biraz ilgi isteyebilir. Her işte olduğu gibi bu sektörde de bir takım riskler vardır. Web sitelerinin alınıp satıldığı belli başlı forum siteleri vardır. Bunlardan en yaygın olanı ise r10 ve vbaracı isimli sitelerdir.

Islak Mendil, Tuz ve Şeker Paketleme İşi


50 Bin lira sermaye ile yapabileceğiniz işler arasında ıslak mendil  tuz ve şeker paketleme işi bulunmaktadır. Bu işler için sıfır veya ikinci el alacağınız makinalar ile üretim yapmaya başlayabilirsiniz.  Bu üretime başlamadan önce devlet kredi desteği ve kosgeb kredilerine başvurabilirsiniz. Islak mendil üretmek için kiralık bir dükkan ve bu işin üretiminde kullanılan makinalara sahip olmanız yeterli olacaktır. İş gücü olarak kendiniz çalışır iseniz maliyetleriniz daha da düşük olacaktır.

Solucan ve Solucan Gübresi Üretme İşi


Solucan ve solucan gübresi üretme işi  50 Bin lira  sermaye ile yapılabilecek işler arasındadır. Solucan gübresi üretme işi organik tarım için oldukça revaçta olan işler arasında yer almaktadır. Sermaye miktarı ile doğru orantılı olarak bu işe girilebilir. Bu iş için bir depo veya sera tarzı bir yer kiralamak ve gübre üretiminde kullanılacak olan malzemelerin satın alma ile işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ise kalan sermayeniz ile solucan satın alarak üretime başlayabilirsiniz.  Solucan üretme işinde size lazım olacak olan solucan maması ve kesintisiz elektrik gerekmektedir.

Milli Piyango  Bileti ve Kazı Kazan Satmak


50 Bin  lira sermaye bu iş için yeterli olmayabilir ancak bu yöntem ile de para kazanmak seçenekler arasında değerlendirilmelidir. Zira özel günler öncesinde bu işte çok güzel para kazanmak mümkün. Yılbaşı öncesi ve bayram öncelerinde pilli piyango bileti satışı yaparak iyi kar elde edebilirsiniz.
50 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler Nelerdir ?
50 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler Nelerdir ?

Yapacağınız iş ile ilgili fizibilite çalışmalarını tamamladıktan sonra sermayeniz yok ise Kosgeb kredilerinden de yararlanabilirsiniz. 50 Bin lira Sermaye ile yapılabilecek işler konusunda hazırladığımız makalemizin burada sonuna geldik. Yorum bölümünden 50 Bin lira sermaye ile yapılacak işler hakkında sizlerde fikirlerinizi beyan edebilirsiniz. Ayrıca Ev Hanımları  oturdukları yerden nasıl para kazanır konusunda hazırladığımız yazıya da göz atmanızı öneriyoruz.

İlgili Yazı

Sivas En Ucuz Taksi Çağırma Hizmeti

Gönderen - Ocak 13, 2020 0
Sivas ilinde en ucuz Taksi Çağırma Hizmeti  veren taksi şirketleri ve taksicileri ile ilgili olarak yazımız içeriğinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz.…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir