2020 Yılında Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Güncel

Avatarayınlanan s
216 0
Hemen herkesin kullandığı kredi kartların yıllık olarak ödenen kredi kartı aidatları her zaman canımızı sıkmıştır. Bu sebeple bile zaman zaman kredi kartlarımızı iptal eder ve 2020 yılında aidatsız kredi kartı ve veren bankaları araştırırız. Bu yazımızda sizlere 2020 yılı Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Günlük market alış verişlerinde ya da nakit taşımanın ikamesi olarak kullanılan kredi kartları, kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sunarken bankalar da sundukları bu hizmet dolayısıyla kart aidatı gibi çeşitli kullanım ücretleri almaktadırlar. Son yapılan düzenlemeler kapsamında ise karar tüketici lehine olacak şekilde verildi.

2020 Yılında Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Güncel

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ nun yaptığı düzenlemeler ve Tüketici Haklarını Koruma Kanunu dahilinde elde edilen gelişmeler sayesinde bankaların, müşterilerinin hesapları ve kredi kartları üzerinden aldıkları aidatlarda düzenlemeye gidilmiştir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ nun yaptığı bu düzenlemeler kapsamında bankalar, müşterilerine, kart aidatı olmayan kredi kartı hizmetleri sunmaya başlamışlardır.
, 2020 Yılında Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Güncel
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Güncel

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Güncel

Bu yeni nesil kartlar müşteriler lehine oluşturulan yeni ürünler olmasına rağmen bazı özellikleri normal kredi kartlarına göre köreltilmiş olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, aynı bankanın diğer kartlarının maksimum oranda yapacağı taksit sayısı bu kartın yapabileceğinden daha fazladır ya da bu yeni kartların limitleri diğerlerine göre daha az şekilde kullanıma sunuluyor olabilir.

Aidat ödemeden kredi kartı kullanmak istiyorsanız  Aşağıda bankaların müşterileri hizmetine sunmakta oldukları kredi kartı aidatı olmayan kartlar bulunmaktadır. Aidatsız kredi kartı veren bankalar genellikle maaş aldığımız bankalar veya sürekli çalıştığımız bankalardır.

HSBC Concept Kart

HSBC bankasının müşterileri hizmetine sunduğu bu kart için müşterilerden yıllık kart aidatı alınmamaktadır. Concept kart, taksitli alışverişlere ve yapılan alışverişlerden Advantage  nakitpuan kazanılmasına imkan verirken daha önce bahsedildiği gibi bazı sınırlamalara tabi tutulduğu için artı taksit, ödeme erteleme, nakit avans gibi kredi kartı özelliklerinin kullanımının açılması için ek talepte bulunulmasına gerek duymaktadır. Kredi kartına bu özelliklerin tanımlanması için ek ödemede bulunmak gerekecektir.

AKBANK Axess Free Kart

Akbank tarafından Free Kart adıyla sunulan bu kredi kartının yıllık kullanımı için aidat alınmamaktadır. Kredi kartı, kredi kartlarının doğası gereği alışverişlerde taksit imkanı sunmaktadır. Fakat sunduğu taksit imkanının yanında diğer kredi kartı avantajlarından faydalanılmak istenirse bu kampanyalar için başvurmak ve kampanya ücretini ödemek gerekecektir. Artı taksit fırsatı, ödeme erteleme seçeneği ya da chip para biriktirme özelliği bu kartta olmayan özellikler arasındadır ve ücretlerinin ödenmesi durumunda kartın kullanımı için tanımlanacaklardır.

Yapı Kredi Bankası World Eko Kart

Kart aidatı alınmayan kartlar içinde dikkat çekici bir kart olan World Eko Kart, kart aidatı olarak talep edilen ücreti, yıl boyunca alışverişlerle biriken puanlardan ve kart sahibi tarafından tanımlanacak olan otomatik ödeme talimatı ile kartta biriken puanlardan karşılayacaktır. Kart aidatı olarak alınan ücret, biriken puan bakiyesinden inilecektir. World Eko kart, taksitli alışverişlerde kullanılabilir ve olası nakit ihtiyacı durumunda  taksitli nakit avans seçeneği sayesinde bu ihtiyaç giderilebilir.

Garanti Bankası Bonus Flexi

Garanti Bankası’ nın yine bonus özelliği ile sunduğu Bonus Flexi kart, kart aidatı olmayan kredi kartları arasında yerini almıştır. Kredi kartının tasarımı, kullanıcısının hayal gücüne bırakılmış olup bu şekilde görsellik arttırılmak istenmiştir. Kredi kartı, alışverişlerde taksit imkanı sunmasınıyla birlikte taksitli ve taksitsiz nakit avans özelliği açık olarak verilmektedir. Bankanın diğer bonus kartları için olan kampanyalardan faydalanmak için bu kampanyaların karta tanımlanması ve kampanya ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

Odeabank Bank’ o Card

Türkiye piyasasına diğerlerine oranla daha yakın zamanda katılmış olan Odeabank’ ın sunduğu Bank’ o Card, bankanın diğer bankalarla olan rekabetinde yerini sağlama almak ve müşteri kitlesi oluşturmak alarak, kredi kartı aidatı talebinde bulunulmadan sunulan kartlar arasındadır. Bank’ o Card, taksitli alışverişlere imkan vermesinin yanında yurt içinde ve yurt dışında taksitli alışveriş imkanı sunan, nakit avans özelliği aktif halde kullanıcılarına veriken bir kredi kartıdır. Bahsedildiği gibi müşteri kitlesinin ilgisini çekebilmek adına, taksit erteleme ve diğer kredi kartı özelliklerine herhangi bir ek ücret ödemeden sahip olunabilmektedir.

Vakıf Bank Tercih Kart

Vakıf Bank, daha önceleri Şişli Kart ve Üsküdar Kart adıyla kredi kartları üretmiş ve bu kartlardan yıllık aidat alınmamıştı. BDDK’ ce yapılan yasal düzenleme sonrasında ataları olan Şişli ve Üsküdar kart gibi yıllık aidat alınmayan Tercih Kart, Vakıf Bank müşterilerinin hizmetine sunulmuştur. Vakıf Bank Tercih Kart ile yurt içi ve yurt dışında taksitli alışverişler yapılabilecek, nakit avans özelliğinden faydalanılabilecektir. Alışverişlerden gelecek world puanların birikmesi, ek taksit ve taksit erteleme gibi diğer özelliklerin kullanıma açılması için ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

TEB Sade Kart

TEB tarafından sade kart olarak sunulan kredi kartından yıllık kart aidatı talep edilmemektedir. Kredi kartı yalnızca yurt içi ve yurt dışına yapılacak olan peşin ödemeler için kullanılabilir durumda kullanıcılarına teslim edilmektedir ve taksitli ya da taksitsiz nakit avans kullanımına imkan vermektedir. Taksitli alışverişler için ücret ödenmesi gerekmektedir ve taksitler 3-6-9 olacak şekilde oluşturulabilir ya da bunun yerine 30- 60- 90 günlük ödeme ertele seçeneği kullanılabilir.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar, Aidatsız Kredi Kartları Hangi, Bankalardan Alnır? En düşük kredi kartı aidatı alan Bankalar  konusunda hazırlanana yazımızın burada sonuna geldik. Kredi kartı aidatları ile ilgili olarak imzaladığınız kredi kartı sözleşmelerini dikkatli incelemek yararınıza olacaktır. Kredi kartı aidatları her yıl yenilenen oranlarda arttığı için size uygun olanları tercih etmelisiniz. Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar konusunda tüm merak ettikleriniz bağlantıda.

İlgili Yazı

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Gönderen - Ekim 27, 2019 0
Kredi Kartlarını zaman zaman kullanıma kapatırız. Kredi kartlarımızı kapatmanın  bir çok sebebi bulunmaktadır. Bazen kayıp çalıntı sebepleri ile bazende banka…

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma

Gönderen - Ekim 24, 2019 0
Kredi kartı limitleri Bankalar tarafından belirlenen tutarlarda olmaktadır. Bu miktarlar bizim bankalarda bulunan kredi notu karneleri ile borçlarımızı ödeme alışkanlıklarımıza…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir