Altın Alımı Satımı Makas Farkı Az Olan Bankalar 2020

Avatarayınlanan s
5020 0
2020 yılının başlarında zirve yapan altın fiyatları tekrar düşüşe geçmesi ile birlikte altın alımı ve satımı yapan bankalardaki makas aralıkları da yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında yerini aldı. Eskiden kapalı çarşı ve şehirlerdeki kuyumculardan alınıp satılan artık bankalar aracılığı ile de yapılmakta. Bankalardan Gram altından tutunda çeyrek yarım tam altın gibi bir çok altın çeşidini satın alabilirsiniz. Altın alım satımında bankalar makas aralıklarını iki türlü ayarlarlar. Bugünkü yazımızda Sizlere İnternet’ten altın satımı yapılırken alım ve satım arasında en az fark olan bankalardan bahsedeceğiz. Altın Alımı Satımı Makas  Farkı Az Olan Bankalar ve bankaların kullandıkları uygulamaları sizlere tanıtacağız.
Bankalardan altın alım satımı yapanlar her zaman alım ve satım arasındaki farktan şikayetçi olurlar. Bankalar kendi altın rezervleri doğrultusunda altın ve dolardaki ani hareketlerinden etkilenmemek adına makas farklarını anlık olarak açıp kapatabilmekte. Bazı bankalarda altın alım ve satım arasındaki farklar az olurken bazı bankalarda bu farkın çok yüksek olduğunu görmekteyiz.

İnternet Üzerinden Altın Almak ve Satmak

İnternet bankacılığı kullanan ve hesabında para olan herkes mobil bankacılık da dahil olmak üzere altın alıp satabilir. Burada dikkat edilecek olan mesai saatlerine dikkat etmek. Çünkü Bankalar mesai saatleri dışında altın alımı ve satımı yapılmasının önüne geçmek için bir takım önlemler alırlar. Bu Önlemlerin başında da Altın alımı ve satımı arasında farkların geniş tutulmasıdır. 
Örneğin mesai saatleri dışında X bankasında altın satacaksanız eğer makas farkından dolayı zararınız fazla olacaktır. Aynı Şekilde mesai saatleri sonrası altın almak da akıllı bir işlem olmayacaktır. Bu seferde altın almak için fazla para ödeyeceksiniz. İnternet’ten altın almak ve satmak çok kolay bir işlemdir. Mobil şube veya telefon bankacılığı yada bizzat bankaya müracaat ederek yatırım hesabınızı açarak hemen altın alıp satmaya başlayabilirsiniz.

İnternet’ten Her gün Atın Alıp Satmak Mümkün mü?

Evet Türkiye’de bazı bankalar İnternet üzerinden gün boyu altın alım satımına imkan sağlıyorlar. Yazımızın devamında bu bankalar ile bankalara ait uygulamaları sizlere detayları ile anlatacağız. Bu bankaların uygulamalarını kullananlar biraz daha şanslı oluyor. Hafta içi altın alım ve satımında fazla fark ödemeden işlem yapmaları olanağı bulunmakta. Bunun dışında işlem hacmi fazla olan ve  fazla miktarlarda işlem yapanlar için özel kurlar uygulamakta. Sizde 50 Bin lira üzerinde altın ve döviz alıp satıyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Bankaların uyguladığı bu özel müşteri uygulamasında Altın Alımı Satımı Arasında Makas Farkı Az Olarak işlem yapabilirsiniz.
Altın Alımı Satımı Makas Farkı Az Olan Bankalar
Altın Alımı Satımı Makas Farkı Az Olan Bankalar

Altın Alıp Satmak İçin En İyi Bankalar Hangisi

İnternet’ten altın alım satım işlemi yapmak istiyorsunuz sizlere önereceğimiz iki banka bulunmaktadır. Bu iki bankayı tercih sebebimiz ise hafta içi 24 saat altın alım satım işlemlerini normal makan aralığından yapabilecek olmanızdır. Günlük olarak altın alıp satıyorsanız bu iki uygulamayı denemelisiniz.Uzun vadeli altın yatırımcısı herhangi bir bankadan altın hesabı açıp buradan yatırım yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası Altın ve Döviz Alım Satımı

Uygulaması ile ilk inceleyeceğimiz bankadır. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda kullanıcıların altın alım satımı için tercih ettiği en iyi bankanın Türkiye Finans Bankası olduğu yönünde oldu.Türkiye Finans Bankası altın alım ve satımına izin veren uygulaması TFX Target uygulamasıdır.
Türkiye Finans Bankası tarafından kullanıma sunulan TFX uygulaması aracılığı ile Altın alım satım işlemlerinizi gün boyu güncel olan piyasa fiyatlarıyla yapabilirsiniz. Türkiye Finans Bankasının Altın Alımı Satımında uyguladığı makas aralığı diğer bankalara göre çoğu zaman daha avantajlıdır. TFXTARGET Mobil Uygulaması ile telefonunuz kapalı olduğu zamanlarda bile döviz alımı satımı yapılabilmektedir. Uygulamada döviz ve kıymetli madenler de alınıp satılmaktadır. Altın Gümüş gibi değerli madenler kullandığımız akıllı telefonlar ile rahat ve hızlı bir şekilde işlem yapılmasına olanak sağlar. TFXTARGET mobil uygulamasını hem  iphone  hemde android​​ kullanıcıları için mevcuttur.

Kuveyt Türk Bankası Altın Alım ve Satımı Uygulaması

İkinci olarak tanıtımını yapacağımız banka olacak.Altın ve Döviz alım satımında Kuveyt Türk Bankası Hafta içi 24 saat altın, gümüş, döviz işlemleriniz için Trade Plus isimli uygulaması ile ön planda olan bir başka bankadır.Diğer bankalarda mesai saatlerinden sonra altın ve döviz alım satımlarındaki makas aralığı bu bankada daha esnektir. Kuveyt Türk Trade plus isimli uygulaması sayesinde mobil ve netten kolayca altın alım ve satım işlemi yapılabilmektedir.
Bu uygulamaların ortak özelliği ise bir çok fonksiyonları olmasıdır. Alarm kurulumu Önceden al veya sat talimatları ile ekran başında olmadan vereceğiniz talimatlar ile Uygun Altın Alım ve Satımı İşlemi Yapabilirsiniz. Verdiğiniz alım ve satım emirlerine güncel fiyatlar ulaştığında sizin adınıza alım ve satım işlemleri gerçekleşmektedir. Bir Önceki Makalemizde yer alan ve günümüz dünyasında artık önemli bir yere sahip olan dijital paralardan Bitcoin Yükselecek mi Düşecek mi hakkında bilgiler verdiğimiz yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
2020 yılında Altın Alımı Satımı Makas Farkı Az Olan Bankalar ile ilgili olarak hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. İnternet ve mobil telefonlar üzerinden altın alıp satmak isteyenlere alım ve satım aralığındaki makas farkı en az olan iki uygulama ve banka hakkında bilgiler verdik.

Yorum bölümünden sizlerde kullandığınız uygulama veya uygulamalar ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Anlık olarak altın ve döviz işlemi yapmak tecrübe isteyen bir iştir.Yazımız bu alanda kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Sitemizde Güncel Altın fiyatları ile döviz kurlarına anlık olarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Pire İlaçlama

Gönderen - Nisan 14, 2021 0
En iyi garantili pire ilaçlama şirketleri 1. İstanbulilaclama.com 2. Altunilaclama.com Pire ilaçlama nasıl yapılır? Pire ilaçlama nasıl yapılır soruşunuzu şu şekilde…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir