, Amerika’da yaşayan Ahu Tuğba, koronavirüs günlerinde Türkiye’deki şartları övdü!

Amerika’da yaşayan Ahu Tuğba, koronavirüs günlerinde Türkiye’deki şartları övdü!

Avatarayınlanan s
119 0

Dünyanın en güçlü devleti olan, dünya siyasetine yön veren Amerika Birleşik Devletleri’nin koronavirüs krizi ile yaşadığı sağlık sorunları, sigortası olmayanların sokakta ölüme terk edilmesi gibi korkunç gerçekleri de gözler önüne serdi.

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Ahu Tuğba, koronavirüs salgınını uzun süredir yaşadığı Miami’de takip ediyor. Yaptığı açıklamalarla ABD’deki durumu anlatan Ahu Tuğba, Türkiye’deki sağlık sisteminin her vatandaş için ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert’e açıklamalar yapan Ahu Tuğba, “Amerika da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla, Kilise Hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar sonra da göndermişler. Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde Ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle” diyerek şaşırttı.

Türkiye’de ki şartları da öven Tuğba, “Türkiye’de Polis ve Jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstünde ki emeklinin parasını evine götürüyor. ‘Devlet Hastanesi’ne acilden gidince bakıyorlar hemen’ dedim Amerikalı arkadaşlarıma inanamadılar. Burada ‘açım’ de, komşun su vermez Olcay’cım” dedi.

Ahu Tuğba, Florida ve New York’ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, “Burada herkes yağmalamaya karşı tahta ile camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor.. Hava uçuşları iptal.. New York da bitti, bugün Vali açıkladı, ‘artık böyle bir New York olmayacak’ diye. Mahvolduk…” dedi.

Haberleri instagram’da takip et –> Yemin.org – @yeminorg

Bizi Takip Edin.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir