Arık Böke Erdenet’in Dövmesinin Anlamı Nedir?

Avatarayınlanan s
6947 0

Arık Böke Erdenet’in Dövmesinin Anlamı Nedir?

Arık Böke Erdenet’in Dövmesinin Anlamı Çukur dizisi hayranları tarafından oldukça merak edildi. Diziye yeni katılan Barış Arduç dizide Arık Böke Erdenet rolü ile ekranlara gelirken oyuncunun elinde bulunan dövmenin şekli ve ne anlama geldiği ile ilgili bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 
Diziye yeni dahil olan Erdenet’in dövmeleri ile birlikte abisi Çağatay Erdenet’ten aldığı emanetler merak konusu oldu. Dizi hayranları sosyal medya üzerinde Erdenet Dövmesinin anlamını araştırdı. Kuzgun dizisiyle ekranlara gelen Barış Arduç yeni dizisi Çukur’da bu akşam ilk kez izleyenlerin karşısında olacak. Erdenet’in dövmesi kadar bir başka merak edilen konu ise erdenet parasındaki sembolün ne anlama geldiği oldu. 
Arık Böke Erdenet'in Dövmesinin
Erdenet’in Dövmesinin Anlamı 

Erdenet’ler  Moğol örf ve törelerine göre bir yaşantı sürdükleri için  Erdenet’in dövmesinin anlamı ise Moğol imparatorluğu bayrağı dır. Zaten oyuncunun dizideki ismi olan  Arık Bökenin anlamı ise Moğol İmparatoru Cengiz Han’ın oğullarından Tuluy Han’ın oğluna verdiği isimdir.
Arık Böke Erdenet’in Dövmesinin Anlamı hakkında bilgiler verdikten sonra dizide bu oyuncuyu canlandıracak olan Barış Arduç hakıknda kısa bilgiler verelim. Başarılı oyuncu 1987 yılında İsviçre’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimleri aldıktan sonra Pis Yedili dizisi ile kariyereni başlamıştır.

Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı ve Racon: Ailem İçin isimli dizi ve filmlerde rol almıştır. Kiralık aşk dizisindeki rolü ile oldukça tanınmıştır. Kuzgun dizisinin baş rollerinde rol almıştır. 

Arık Böke Erdenet'in Dövmesi
Erdenet’in Dövmesinin Anlamı Nedir?
Erdenet’in Dövmesinin Anlamı hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Çukur dizisindeki bilinen dövme gibi bu dövmenin de dizide uzunca bir süre konuşulacağını tahmin etmekteyiz.Arık Böke Erdenet’in Dövmesi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Çukur dizisi yeni oyuncular ile kadrosunu güçlendirmeye devam ederken diziye yeni katılan oyuncu ve onun elinde bulunan dövme ile dizide şeni bir grup ile savaşın başlayıp başlamayacağı ise dikkat çeken bir ayrıntı oldu. Dizide Erdenet Dövmesi ile yeni bir kitle ve çetenin olması muhtemel görünmekte. 

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir