Aristo’nun aptal dediği hayvan hangisidir

Avatarayınlanan s
269 0

Aristo’nun aptal dediği hayvan hangisidir

a-ahtapot
b-karga
c-sümüklü böcek
d-kaplumbağa

, Aristo’nun aptal dediği hayvan hangisidir
Aristonun aptal dediği hayvan hangisidir 

Sorunun doğru cevabını yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aristo’nun MÖ 350’de yazdığı ‘Hayvanların Tarihi’ adlı eserde aptal dediği hayvan hangisidir?

Kim milyoner olmak ister 2 aralık 60000 liralık sorunun cevabı ahtapot

Aristo’nun Eserleri

Aristoteles çok sayıda yazı yazdı, ancak çok azı günümüze kadar ulaşabildi. Aristoteles başlangıçta diyalog  (konuşma biçimindeki yazılar) formunda yazdı ve Diyalogların çoğunu oluşturan ilk yazılarında güçlü bir Platon etkisi bulunmaktaydı. Örneğin Eudemus diyalogu, ruhun bedende hapsedildiği ve sadece, bedenin geride kaldığı zaman daha mutlu bir yaşama sahip olacağı gibi Platonik görüşünü yansıtır. 
Aristoteles’e göre, ölüler yaşayanlardan daha kutsanmış ve mutludurlar ve ölmek, gerçek bir eve dönmektir. Aristo’nun yazılarının çoğu Diogenes Laertius tarafından kaleme alındı fakat bunların başlıkları biliniyor olsa da içeriklerinin bir çoğu kayboldu.Bu önemli eserler arasında Retorik, Eudemus (Ruh Üzerine), Felsefe Üzerine, Alexander, Sofistes, Adalet Üzerine, Zenginlik Üzerine, İbadet Üzerine ve Eğitim Üzerine yazılmış olanları vardı. 
Bunlar halk için yazılmış çok çeşitli eserlerdi ve popüler felsefi temaları işlemekteydi. Platon’un diyalogları şüphesiz, bazıları için ilham kaynağıydı, ancak Platon ile Aristo arasındaki ters düşme, bu eserlerde de belli bir ölçüde kendini göstermektedir.

İlgili Yazı

Milyoner 27 Ocak soru ve cevapları

Gönderen - Ocak 27, 2020 0
Milyoner olmak ister yarışması 27 Ocak Pazartesi günü yayınlanan bölümde yarışmacılara sorulan sorular ve cevapları bu bölümde bilginize sunulacaktır .Sümerce…

O Ses Türkiye Merve Kazanç Kimdir

Gönderen - Aralık 8, 2019 0
Merve Kazanç 39 yaşında Doğma Büyüme İstanbullu olan yarışmacının anne ve babası konservatuvar mezunu. 2 yaşlarından itibaren müzik ile içli…

1 yorum

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir