2020 Yılında Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim?

Avatarayınlanan s
254 0
2020 yılında Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim? Asgari Ücret ile konut almak, Asgari Ücretlinin Konut Satın Alması faydaları ile Zararları ve Askeri Ücretle çalışanlar için kiradan kurtulma yöntemleri. Ülkemizde asgari ücretin 2020 TL civarında olması ev sahibi olmalarını oldukça zorlaştıran ana sebepler arasındadır. Asgari ücret ile ev sahibi olmak isteyenlerin nasıl bir yöntem izlemeleri gerektiğini ve kolay şekilde asgari ücret ile ev sahibi olmalarını sağlayacak fikirleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Asgari ücret ile geçinmek bile oldukça zor iken nasıl ev sahibi olacağım diyenlerdenseniz eğer yazının devamını okumanızı öneririz.

2020 Yılında Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim?

En Az 3 yıl Birikim Yapınız.
Asgari ücret ile çalışanlar için belkide en zor olan kısım birikim yapmaktır. Ev almaya karar verdi iseniz size ilk tavsiyem 3 yıl boyunca birikim yapmanız olacaktır.  Maaşınızdan artırabildiğimiz veya ek olarak aldığınız ikramiye veya mesai gelirlerinden bir kısmını biriktirmek ileride konut sahibi olmak istediğinizde gerekli olan peşinata sahip olmanız anlamına gelecektir. Unutmayın hiç peşinat olmadan konut sahibi olmamız ülkemizde oldukça zordur. Toki projeleri bile ufakta olsa peşinat istemektedir.
Tek Maaş Yerine Karı Koca Çalışınız
Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünde olduğu gibi gerçekten asgari ücret ile konut sahibi olmak istiyorsanız eğer belli bir sürede olsa iki ev bütçesine iki maaş geliri girmesi oldukça önemlidir. Evde bulunan iki bireyin asgari ücret ile çalıştığını düşünür isek konut almaları daha kolay olacaktır. Ev almaya karar verdi iseniz ev hanımı olan eşinizin de ev bütçesine katkı sağlaması sizin işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.
Toki Kampanyalarını Takip Ediniz
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından hemen her ilimizde alt gelir gruplarına yönelik olarak konut projeleri ile satışlar yapılmakta. Asgari ücret ile geçimini sağlayanlar alt gelir gruplarında olduğu için toki kampanyalarına müracaat edebilirler. Aylık olarak zaten kira verdiğiniz parayı ödeyerek konut sahibi olmanın en kolay yollarından biriside budur. Alt gelir gruplarına satılan konutlardan alırsanız 20 yıl geri ödeme avantajı ile kira gideriniz kadar taksitler ile Asgari Ücret ile ev sahibi olabilirsiniz.
Banka Kredi Faiz Oranlarını Takip Ediniz.
Bankaların konut kredileri faiz oranları zaman zaman oldukça cazip olmaktadır. Bir miktar peşinat ile uygun konut kredisi faiz oranları ile kullanacağınız konut kredisi ile ev sahibi olabilirsiniz. Ancak burada bir miktar birikiminiz olmalıdır. Konut kredileri genelde alınacak olan konutun yüzde 75 i oranında verilmektedir. Yani 200 Bin liralık bir ev almak istiyor iseniz 50 bin lira peşinat  olmalıdır. İşte ilk maddede 3 yıl birikim yapın dememizin ana sebebi de budur. Asgari Ücret İle Konut Kredisi Alma Şartları hakkında detaylar için bağlantıyı ziyaret ediniz.
, 2020 Yılında Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim?
Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim?

Askeri Ücretle  Ev Almanın Avantajları

Asgari ücret ile av alabilirseniz eğer bunun en büyük avantajı hiç şüphe yok ki kira derdinden kurtulmuş olmanız olacaktır. Kira derdinden kurtulmak evi olmayan herkesin hayalidir. Yüksek kiralardan kurtularak aynı miktarlarda toki projelerinden veya konut kredisi ile alacağımız evin taksitlerini ödeyebiliriz. Asgari ücret ile ev almak konusunu bir örnek ile açıklayalım.
Ben 20 yıldır Kiracıyım ve maalesef bu makaleyi yazmama rağmen bir ev sahibi olamadım. 20 yılda acaba ne kadar kira ödedim birlikte hesaplayalım. 1999 yılında 150 TL ile başlayan kiracılık serüvenim şimdilerde 700 TL civarında seyretmekte ve her yılda artmaktadır. Basit bir analitik hesap ile ilk kiram ile son kiramın ortalamasını alarak bir hesap yapmak istiyorum. 20 yıl boyunca ortalama aylık olarak 350 TL ödediğimi varsayıyorum. Buda 20 yıl boyunca yaklaşık olarak 85 Bin lira kira parası ödediğimi göstermektedir. Bu hesaplama kendi kiraları ma göre hesaplanmıştır.

Asgari Ücret ile Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Asgari ücret ile konut alırken size tavsiyem bir kenarda zor anlarınız için bir miktar paranızın olmasıdır. Yani biraz fazla kredi kullanarak veya birikimlerinizden bir miktar ayırarak ev almanız faydanıza olacaktır. Bunun dışında alacağınız evin ekonomik değerinin ve bulunduğu muhitteki kira gelirlerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Analiz ederken şu örnekten yararlanabilirsiniz.
Örnek :
A ilinde 3 artı 1 ev fiyatları 400 Bin lira ve Kiralık evlerde 1250 TL civarında
B ilinde ev fiyatları 400 Bin Lira ve Kiralık evlerde 500 TL civarında
Bu örneğimizde B ilinden asgari ücret ile ev almak çok mantıklı bir durum olmayacaktır. Çünkü 500 TL kira gideri ile 400 bin lira konut fiyatı kıyaslanamayacak şekilde farklıdır.  Ancak A ilinde kiracı iseniz ev almanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu sebeple asgari ücret ile ev almadan önce fizibilite çalışmalarını iyi yapmak önem arz etmektedir.
Bunun dışında alacağımız evin yaşın kat sayısı bulunduğu mevki gibi bir çok kriteri de birlikte değerlendirmek gerekmektedir. Asgari ücret ile ev aldıktan sonra bu evi kiraya verecek iseniz eğer buna göre seçim yapabilirsiniz.
Askeri Ücretle Nasıl Ev Alabilirim? Asgari Ücret ile konut almak, Asgari Ücretlinin Konut Satın Alması faydaları ve Zararları konularını içeren yazımızın sonuna geldik. Hollanda da ev kiralama hakkında bilgi almak için burayı ziyaret ediniz.

İlgili Yazı

, Yalova’da Denizi En Temiz Plajlar

Yalova’da Denizi En Temiz Plajlar

Gönderen - Nisan 5, 2020 0
Yalova’da Denizi En Temiz PlajlarYalova ili İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerimize oldukça yakın denize sıfır konumda bulunan oldukça şirin illerimizden…

Hollanda’da Ev Kiralama Yöntemleri

Gönderen - Ekim 14, 2019 0
Türkiye’de ev kiralamak hemen herkesin bildiği konulardandır. Kiralık ev arayanlar direk olarak sahibinden veya emlakçılar aracılığı ile ev kiralarlar. Emlakçılar…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir