Askerlik Yemini Nasıl Yapılır?

Avatarayınlanan s
146 0
Ülkemizde askerlik çağına gelen erkek gençler askere gittiklerinde belli bir zaman sonra yemin töreni yaparlar. Toplu olarak yemin eden askerler böylelikle usta asker olurlar. Askerlik yemini oldukça önemlidir. Ülkemizde bir çok meslek alanında Yemin ederek göreve başlanması uygulaması askerlik içinde geçerlidir. ellerine kına yakılarak vatan ocaklarına gönderilen şanlı Türk Ordumuzun askerleri günü geldiğinde yemin ederek vazifelerine başlarlar. 

Askerlik Yemini Nasıl Yapılır? Piyade Yemini 

Askerlik ülkemizde son zamanlarda paralı olarak yapılmaya başlasa da vatan görevi olan mecburi hizmetlerdendir. 20 yaşına gelen her Türk erkeği bu görevi yerine getirmektedir. Rütbelisinden erine kadar her Türk askeri yemin ederek göreve başlar. Peki askerlik yemini nasıl yapılır. Askerlik yemini toplu olarak her askeri birlikte yapılmaktadır. 

Askerlik Yemini

Askerlik yemini hazırlanan tören alanında bulunan masalar üzerinde bulunan  Türk bayrakların üzerindeki silahların tüm askerler tarafından tutulması ile birlikte yüksek sesle söylenmektedir.

Barışta ve savaşta, karada, denizde ve havada her zaman ve her yerde  milletime ve cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle hizmet, kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edeceğime ve askerliğin namusunu, türk sancağının şanını canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyleyeceğime namusum üzerine and içerim.
, Askerlik Yemini Nasıl Yapılır?
Askerlik Yemini Nasıl Yapılır? 

İlgili Yazı

Yemin 4 Kasım Pazartesi Özeti

Gönderen - Kasım 1, 2019 0
Yemin 4 Kasım Pazartesi Özeti ile ilgili yazımıza başlamadan önce dizide geçen hafta neler olup bitti hızlıca bir hatırlayalım. Dizinin…

Yemin 114. Bölüm Özeti 7 Kasım

Gönderen - Kasım 3, 2019 0
Yemin 114. Bölüm Özeti 7 Kasım  Yemin 114. Bölüm Özeti 7 Kasım Perşembe günü tüm heyecanı ile kaldığı yerden devam…

Yemin 127.Bölüm 26 Kasım Özeti

Gönderen - Kasım 26, 2019 0
Yemin 127.Bölüm 26 Kasım Özetinde Cavidan kendisine mesaj gönderen kişinin kim olduğunu merak ederken sinirlerine hakim olamaz ve evin hizmetçisi…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir