Babil Dizisi Aynur Gerçek Adı (Funda Eskioğlu)

Avatarayınlanan s
408 0
Funda Eskioğlu Kimdir?

Babil Dizisi Aynur rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Funda Eskioğlu hanımdır. 24 Şubat 1964 yılında Konya ilinde dünyaya gelen oyuncu Lise eğitimi sonrasında Yüksek okul eğitimini  İstanbul Devlet konservatuvarı Üniversitesinde tamamladı. 165 cm boyunda olan oyuncu yaklaşık olarak 57 kg ağırlığındadır.  Yüksek okul eğitimini oyunculuk ve tiyatro üzerine alan oyuncu bir çok dizi ve projede rol almış usta isim oyunculardandır.   

Babil Dizisi Aynur Gerçek Adı 


Babil dizisi Aynur karakterini canlandıran Funda Eskioğlu dizi sektörüne 2000 li yıllarda giren oyunculardandır. Canlandırdığı Ayşe karakteri ile Şemsi Paşa Pasajı dizisinde rol alan oyuncu aynı yıl Canım Kocacığım isimli dizide de rol almıştır. İki yıl sonra takvimler 2002 yılına geldiğinde Eskioğlu Sırlar Dünyası ve 3 yıl sonra yayınlanan  Ihlamurlar Altında isimli sevilen dizilerde rol aldı.

Aynı yıl içinde başarılı oyuncu Şöhret isimli dizide rol aldıktan sonra 2007 yılında canlandırdığı esra karakteri ile Arka Sıradakiler isimli komedi dizisinde oynadı. Aynı yıl Meral karakteri ile El Gibi dizisi, 2 yıl sonrada Kurtlar Vadisi dizisinde Sevtap karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır.  Araf Zamanı dizisinde de rol alan oyuncu uzun soluk dizi Arka Sokaklar da 2015 yılında rol almıştır. 


Şimdilerde yeni dizi Babil Aynur karakteri ile ekrana gelen Funda Eskioğlu’nun oldukça geniş bir sinema filmi projesi bulunmaktadır.  2017 yılında  Eski Sevgili isimli film, 2015 yılında  Dabbe isimli korku filminde rol almıştır. Ayrıca seslendirmede yapan oyuncu Arabalar filminin tükçe seslendirmesini yapmıştır. Reklam filmlerinin yanı sıra Yoga ile uğraşan oyuncu Drama alanında bir çok öğrenciyi de eğitim vermiştir. 
, Babil Dizisi Aynur Gerçek Adı (Funda Eskioğlu)
Babil Dizisi Aynur Kimdir


Babil Dizisi Aynur  Kimdir?

Babil Dizisi Aynur rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Funda Eskioğlu 24 Şubat 1964 yılında Konya ilinde dünyaya gelmiştir. Babil Dizisi Funda karakteri ile ilgili dizinin bölümleri yayınlandığında bu alanda gerekli açıklamaları bulabilirsiniz. Babil Dizisi Funda karakteri hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. 

Babil Sedat Karakteri ile Babil Saffet karakterleri hakkında detaylı bilgiler için bağlantıları ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir