Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda Kimdir? (Nur Fettahoğlu)

Avatarayınlanan s
690 0
Babil Nur Fettahoğlu Kimdir?

Babil Dizisi Eda rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Nur Fettahoğlu 12 Kasım 1980 yılında Almanya ülkesinin Duisburg şehrinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Rize’li olan oyuncu  Moda Tasarımı üzerine eğitimini Haliç üniversitesinde tamamlamıştır. Okul eğitimi sonrasında bankalarda çalışan oyuncu daha sonra sektöre girmiştir. 
, Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda Kimdir? (Nur Fettahoğlu)
Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda

Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda Kimdir? 

Babil dizisi başrol oyuncuları arasında yer alan ve İrfan’ın karısı rolü ile ekranlara gelen Nur Fettahoğlu bir dönem spikerlik yapmıştır. Benden Baba Olmaz isimli dizi ile ekranlara merhaba diyen başarılı oyuncu ilerleyen dönemde ise Gönül Salıncağı isimli dizide yer almıştır. Kurtlar Vadisi Filistin isimli sinema filminde baş rollerde rol alan oyuncu Şafak karakteri ile  Hayat Yolunda dizisi, Süreyya karakteri ile de Filinta isimli dizilerde ekranlara gelmiştir. 

Canlandırdığı Mahidevran Sultan rolü ile Muteşem yüzyıl dizisinde yıldızı iyice parlayan oyuncu iki evlilik yaparak boşandı. Umay rolü ile Star ekranlarında yayınlanan Kardeş çocukları dizisinde rol alan Nur Fettahoğlu Akrep Burcudur. 
, Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda Kimdir? (Nur Fettahoğlu)
Babil Dizisi İrfan’ın Eşi Eda 

Babil dizisinde İrfan karakteri canlandıran Halit Ergenç’in eşi rolünde ekranlara gelecek ve Babil dizisi Eda rolünü canlandıracak olan oyuncu dizide hastalığı ile ön plana gelecek olan Küçük deniz’in annesi rolünde yer alacaktır. Oğlunu kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmasını istediği eşi İrfan onun da telkinleri ile olmadık işlere girecektir. 

Babil dizisi eda karakteri oğluna ve eşine son derece bağlı bir karakter olarak dizide yer alacaktır. oğluna olan sevgisi ile eşinin suç işlemesi umurunda bile olmayacak olan Eda’nın tek derdi oğlunun sağlığına bir an evvel kavuşması olacaktır. Babil Dizisi Eda karakteri ile ekranlara gelen Nur Fettahoğlu’nun yer aldığı bazı projelere bir göz atalım.

Tülay karakteri ile 2007 yılında Benden baba Olmaz isimli diziden bir yıl sonra Peyker karakteri ile Aşk-ı Memnu dizisinde oynayan başarılı oyuncu İnternet dizisi olan Fi isimli projede Billur rolü ile ekranlara gelmiştir. Dilara karakteri ile yine bir internet dizisi olan Bozkır’da oynayan oyuncuya yeni dizisi Banil’de başarılar diliyoruz. 

Babil Dizisi Eda karakteri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Yemin.org sitesinde Babil dizisi ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. 
Babil dizisinde rol alan Babil Kudret karakteri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Oyuncu ve yeni dizi babil hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir