Babil dizisi Süleyman Kimdir? (Mesut Akusta)

Avatarayınlanan s
208 0
Usta Oyuncu Mesut Akusta Babil dizisinde Süleyman karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Babil dizisi Süleyman rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı  Mesut Akusta Konya’nın şirin ilçesi Sarayönü, Gözlü beldesinde 22 Şubat 1964 yılında gözlerini dünyaya açmıştır. Mesut Akusta 1.80 boyundadır 85 kilo olan oyuncu Balık burcudur ve kahverengi gözlüdür.

Babil dizisi Süleyman Kimdir?  (Mesut Akusta)

İlk okulu Saray önü beldesinde tamamlayan oyuncu babası emekli olduktan sonra annesinin memleketi Afyona göç etti Orta okuluda burada tamamladı.Mesut Akusta’nın babası Ali Akusta vefat ettikten sonra 1985 yılında Ankara’ya taşındılar.
, Babil dizisi Süleyman Kimdir?  (Mesut Akusta)
Babil dizisi Süleyman Kimdir?  (Mesut Akusta)
Burada halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara katılan oyuncu  Teknik ressamlık kursunun sertifikasını almaya gittiği zaman tiyatro kursuna’da kayıt olur.Oyunculuk hayatı böylelikle  başlamış olur ve 6 yıl boyunca Ankara’da çocuk tiyatrosu yapar.
Daha sonra 1992 yılında İstanbul’a gider burada Hadi Çam Yedi Tepe oyuncuları arasına girer.İlk dizi deneyimi Şen olasın Nuri Bey olur.Atv’nin sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Ekrem karakterine hayat vermiştir.Bir çok film ve dizilerde oynayan oyuncu Son olarak Babil dizisinde Süleyman karakteri ile izleyeceğiz.
Babil dizisi Süleyman (Mesut Akusta) hangi dizi ve filmlerde oynamıştır?
Usta oyuncu Mesut Akusta 1993 yılında Son Söz Sevginin ,1997 yılında Yasemin,1998 yılında Affet bizi Hocam,2001 yılında Güz Gülleri yine 2001 yılında Benimle Evlenir misin, 2003 yılında Kurşun Yarası,2004 yılında Çocuklar ne olacak, 2006 yılında Kara Gümrük Yanıyor, 2007 yılında Sessiz Fırtına,2008 yılında İpsiz Recep, 2011 yılında Ay Tutulması, 2013 yılında Karagül,2016 yılında Yıldızlar Şahidim,2017 yılında Börü, 2019 yılında Yüzleşme dizilerinde oynamıştır. 
Oyuncumuz son olarak Babil dizisinde Süleyman karakterine hayat verecektir kendisine başarılar diliyoruz. Babil Dizisi Yalçın karakteri ile ilgili detaylar bu bağlantıda. 

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir