Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız?

Avatarayınlanan s
360 0
Banka Kredisi Kullanmadan Önce hemen hepimiz bir takım araştırmalar yaparız. Bunun sebebi ise en avantajlı ve uygun kredi olanağından yararlanmak içindir. Öncelikle Banka Kredisi Kullanmadan Önce Kendimin nasıl araştırma yaptığı konusunda bilgiler vereceğim. Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız? konusunda derlenen bilgileri paylaşıp yazımızı sonlandıracağız.

Günümüz dünyasında bir çoğumuz bankaların kredi olanaklarından yararlanıyoruz. Kimi alacağımız ev için konut kredisi kullanırken kimi zamanda yeni bir araba için taşıt kredisi kullanmaktayız. Birde temel bazı ihtiyaçlarımız için tüketici kredileri ve ihtiyaç kredileri için bankalara zaman zaman müracaat ederiz. Kredi kullanmadan önce kimimiz araştırma yapar iken kimimiz ise ya maaş aldığımız bankaya yada en kolay kredi veren bankalara müracaat ederiz.

Yapacağımız araştırmalarda öncelikle olarak ülkedeki mevcut faiz oranlarına bakmalıyız. Ülkedeki faiz oranları ile doğru orantılı olarak bir kaç puan bankalar arası oynaklıkların olduğunu unutmayalım. Kredi ihtiyacımız çok acil değil ise ve bankaların faiz oranları yüksek ise biraz beklemek en doğru karar olacaktır. Acil durumlar da ise en düşük faiz oranı ile kredi veren bankaları bulmalıyız. 

En Düşük Faizi ile Kredi veren Bankayı bulunca hemen gidip kredi çekmenizi önermiyoruz. Zira bankalar kredi faiz oranlarını bir kaç puan düşürürken masrafları arttırmaktadır. Bu durumu da göz önüne alarak hareket etmek en doğru karar olacaktır. Zira ucuz faiz oranından kredi çektim derken dosya masrafını fazla vermeniz sizi zarara uğratabilir. Burada her iki konuda da araştırma yaparak kredi kullanmanız sizlerin avantajına olacaktır diye düşünmekteyiz.

Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız?

Bir diğer vurgulamak istediğimiz konu ise bankaların düzenlediği kampanyaları takip etmeniz olacaktır. Ülkemizde hemen her ay bir etkilik vardır. Sevgililer günü , Polis Haftası , Öğretmenler günü, Dini bayramlar , milli bayramlar gibi hemen her dönemde bu tarz özel günler için kredi kampanyaları yapılmaktadır. Bu kampanyaları takip etmek de Banka Kredisi Kullanmadan Önce Nasıl Araştırma Yapacağınız konusunda sizlere yol gösterecek klavuz olacaktır.

Banka Kredisi kullanmadan önce İnternet üzerinden yada yazılı ve görsel basından araştırma yapmalıyız. Araştırma yapmanın faydası olacaktır. Tabi bazende bankaların yoğunluk durumu , çalışanların tutumu ve bankaların müşterileri olan ilişkileri de kredi kullanırken tercih sebebi oluyor. Buda gayet normal bir durum tabi. X bankasında kredi alırken çayınız gelir hoş bir sohbet sonrası evrakları imzalayıp kredi almak herkesin istediği bir durumdur. Maalesef bu her zaman böyle olmuyor. İnanın güler yüz ve sıcak bir yaklaşım bile bir de haki  sefere aynı bankayı tercih sebebi olacaktır.

Bankaların güncel faiz oranları ve yaptıkları kampanyaları bankaların kendi internet sitelerinden takip edebilirsiniz. Bankalar güncel kredileri ile ilgili görsel medya da bol bol reklam verirler. Bu kampanyaları basın yolu ile de öğrenebilirsiniz. Örneğin İNG Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları ile ilgili bilgi almak ve size ne kadar kredi çıkacağı konusunu merak ediyorsanız bu bağlantı yardımı ile detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

, Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız?
Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız?
Banka Kredisi Kullanmadan Önce Nasıl Araştırma Yapmalıyız? konusunda sizlere bir kaç küçük detay daha vererek yazımızı noktalamak istiyoruz. Kredi kullanırken vade sayısı uzadıkça ödeyeceğinizi faiz miktarının artacağını unutmayınız. Kredi faiz oranları yüksek iken zaruri ihtiyaç dışında kredi kullanmak  çok mantıklı değildir. Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme konusunda hazırlanan yazımıza da göz atabilirsiniz. 

İlgili Yazı

Akbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Gönderen - Şubat 20, 2020 0
Akbank Güncel Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce Banka hakkında kısaca bilgiler verelim. 1948 yılında kurulan Akbank, günümüzde…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir