Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım

Avatarayınlanan s
472 0
Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım

Banka Kartları artık hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yerini aldı. Birçok insan artık nakit para yerine cüzdanında kredi kartı veya banka kartı taşıyarak harcamalarını bu şekilde yapıyor. Teknoloji işlemlerimizi kolaylaştırsa da zaman zaman bir takım aksilikler ile karşılaşmak herkesin başına gelen durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aksiliklerden biriside nakit para çekeceğimiz ATM marinalarının kredi kartımızı veya banka kartımızı yutması veya alıkoymasıdır. Bu yazımızda Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım konularında yapılabilecek olan yöntemler hakkında bilgiler vereceğiz.

, Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım
Banka Kartımı Yuttu Acil Yardım

Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım

ATM denilen aletler bilgisayarların farklı işletim sistemleri kurulu olan türleridir. ATM’ lerde Windows tabanlı işletim sistemleri ve yazılımları kullanılmaktadır. Bu yazılımlar sizin vereceğimiz komutlar ile çalıştığı için bankamatiklerin kartlarınızı alıkoymasına sebep sizler olabilirsiniz. Peki Banka Kartınızı neden yutar? Başlıklar halinde bu konuda sizleri bilgilendirelim.

Atm Neden Kartı Yutar ?

Bankalara ait ATM ler sistem dahlinde belli başlı komutlar ile çalışmaktadır. Yani aslında bir sebep yok iken kartınızı yutması mümkün değildir. Bankamatik veya kredi kartının ATM tarafından yutulması yani alıkonulmasının kullanıcı tarafından yapılan hatalar ve güvenlik önlemleri olarak ele alabiliriz.

Kart Şifresi Sebebi İle 

Kart şifresinin bir kaç kez yanlış girilmesi sonucu kredi kartı veya banka kartı makine tarafından yutulmaktadır. Bunun sebebi ise kartın gerçek kullanıcılarından başka birisinin eline geçmiş olabileceği ihtimalidir. Tabi bu ihtimal bankamatikler tarafından  şifrenin 3 yanlış girilmesi veya  5 yanlış girilmesinden sonra kartı geri vermeme şeklinde görülmektedir. Banka veya kredi kartı şifrenizi arka arkaya yanlış girmek kartınızın yutulmasına sebep olacağından dikkatli olmamız gerekmektedir.

Son Kullanım Tarihi Geçmesi Sebebi ile

Bankamatiklerin kartları yutmasına bir sebepte kartların  son kullanım tarihleri geçmesidir. Bunu her banka ATM si yapmasa da yapan banklara rastlanılabilir. Zaten son kullanım tarihi geçen banka veya kredi kartları kullanıma kapanır. Kullanıma kapatılan kartın da banka ATM si tarafından alıkonulması normal bir durumdur.

Kayıp ve Çalıntı Bildirimi Yapılması Sebebi ile

Banka veya kredi karınınız ile kayıp ve çalıntı başvurusu yaptı iseniz ve daha sonra kartınızı bularak  kullanmak istediğimiz de bankamatik tarafından kartınız yutulabilir. Bankaların sistemleri ile Bankamatikler online olarak birbirlerine bağlı olduğundan bu durumda kattınız ATM makinesi tarafından alıkonulabilir.

ATM Kartı Yuttu İse Nasıl Geri Alınır ?


ATM kartınızı yuttu ise geri almak için banka şubeleri en kolay yöntemdir. Ancak banka şubesine banka kartının ulaşması zaman alabilir. Banka Şubelerinin önünde bulunan ATM ler de işlem yaparken kartınızı yuttu ise banka şubesinden geri almak için mesai saatlerini ve bankanın açık olmasını beklemelisiniz. Genellikle banka çalışanları veya güvenlik görevlileri banka kartınızı sizlere geri iade edecektir talebiniz doğrultusunda.

Banka kartını yutması durumunda isterseniz bankalara ait müşteri hizmetlerini arayarak adresinizi yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda yeni kartınız banka adresinize kurye ile gönderilecektir. Banka Kartımı Yuttu Acil Yardım konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Konu ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar var ise yorum bölümünden yazabilirsiniz.  Garanti Cep Bayram Kredisi   konusunda hazırlanan yazıda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

İlgili Yazı

2020 Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 16, 2020 0
Ülkemizde tarımsal ve kırsal kalkınmayı hızlandırmak ve geliştirmek adına yapılan çalışmalar arasında, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler veya ilgilenmek isteyenler için…

Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 8, 2020 0
Hemen her kulvarda ve alanda özel ilgi ve ayrıcalık göstermek zorunda olduğumuz engelli bireylere Devlet Yöneticilerinin ve Kanun koyucuların da…

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır?

Gönderen - Ekim 18, 2019 0
Kullanılmakta olan kredi kartlarının, nakit çekimine kapatılmasının, birçok nedeni bulunmaktadır. Borcun yasal süresi içerisinde ödenmemesi, yapılan yanlış işlemler nedeniyle kartın…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir