Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görme

Avatarayınlanan s
372 0
Akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmezleri arsında yerini aldı. Akıllı telefonlar ile birlikte dünyada kullanılan en yaygın uygulama olan WhatsApp ise gencinden yaşlısına her kullanıcının telefonunda mevcut bir uygulamadır. Hal böyle olunca bu uygulama ile ilgili bir çok kullanıcı tarafından uygulama hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalardan biriside bir başkasına ait WhatsApp mesajlarının görülüp görülmediği konusudur. Bir başkasının özel mesajlarını okumak veya takip etmek hem etik olmayan hemde kanunlarımızda suç teşkil eden bir durum olduğunu belirterek yazımıza Başkasının Whatsapp Mesajları Takip Etme Nasıl Olur? konusunda bilgiler verelim.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görmenin en Kolay Yolu 

WhatsApp uygulamasının tüm dünyada  1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır. Böylesine geniş bir kitle tarafından kullanılan bir uygulama ile yapılan yazışmaların ve iletişimin başkaları tarafından takip edilmesi veya izlenmesi öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Whatsapp uygulamasını böyle yaygın kılan ve tüm dünyada kullanılmasına sebep olan en önemli etken hiç şüphe yok ki güvenilir bir uygulama olmasıdır. Bildiğiniz üzere artık bu uygulama üzerinden yapılan iletişim ve paylaşımlar dünyada kabul görmüş algoritmalar ile şifrelenerek yapılmaktadır.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görmek

Başka birinin WhatsApp hesabındaki mesajları okumak için whatsapp hesabının kullanıldığı  telefonun elinizde olması ve o telefon üzerinden bir takım işlemler yapmanız gerekmektedir.Bunun dışında başkasına ait whatsapp mesajlarını okumak mümkün değildir. Zaten bunun aksi bir durum olsa idi bu uygulama tüm dünyada kullanılan en güvenli mesajlaşma programı olmazdı.
En güvenli uygulamalardan olan Whatsapp ta eğer bir başkasına ait mesajları okumak istiyorsanız eğer o telefonu bir süreliğine de olsa kullanmanız gerekeceğini unutmamalısınız. eğer böyle bir imkanınız yoksa boşu boşuna sevgili googlede aramaya yapmanıza gerek olmadığını hatırlatırız.
Çünkü mesajları okumak istediğiniz telefon ile yakın temas halinde olamayacağınız (yani elinize almayacağınız)  hiç kimsenin whatsapp mesajlarını takip edemezsiniz. Aksini söyleyen olur ise mutlak suretle dolandırılmak üzere olduğunuzu da unutmayınız.
, Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görme

WhatsApp Mesaj Okuma Uygulamaları

Başka birisine ait WhatsApp mesajları görmek için geliştirilen bir takım uygulamalar vardır.Bu uygulamaların amacı ise genellikle ebeveyn kontrolü için iyi niyet ile hazırlanmış uygulamalardır. aksi bir durum olsa idi zaten google amca bunu google play markette bulunmasına izin vermezdi.Bu uygulamaların mantığında okumak ve takip etmek istediğiniz whatsap mesajlarına ait kullanıcı hesabından bir takım izinler ve yetkiler vermeye dayanmaktadır.
Örneğin : Çocuğunuza ait whatsap mesajlarını takip etmek için onun kullandığı  telefonda kurulu Whatsap uygulamasından her hangi bir internet bilgisayarı üzerinden whatsapp web uygulaması ile bağlantı kurabilir ve onu bu şekilde takip edebilirsiniz. Taki çocuğunuz telefondaki uygulamadan tüm cihazlardan çıkış yap diyene kadar bu yöntemi kullanabilirsiniz. Basit örneğimize benzer bir kaç uygulama da bulunmaktadır. Şimdi gelin sizlere bu uygulamaları tanıtalım.

1-WhatsWeb For Whatscan

Whatsweb for Whatscan uygulaması bir başkasına ait mesajları okumak için Android ve ios telefonlara ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulamalardan birisidir. Bu uygulamanın tememinde de yukarıdaki örneğimizde ki gibi o telefona ait  QR kodunu okutmak işlemi gerekmektedir.Bu uygulamanın bir diğer özelliği ise tek telefon üzerinden iki whatsapp hesabı kullanabilmemize olanak sağlamasıdır.

Whatscan nasıl kullanılır ?

Whatscan uygulamasını kullanmak için uygulamanın bulunduğu marketlerden bu uygulamayı telefonlarınıza kurarak işleme başlayabilirsiniz. Bu uygulamanın bir diğer özelliği ise mesajlarını takip etmek istediğiniz kişinin cep telefonu modelinin ve markasının bir öneminin bulunmamasıdır. Uygulamayı kurduktan sonra yapılması gereken ise QR kod tarama ekranına, kimin mesajlarını takip etmek istiyor iseniz o kişinin Whatsapp hesabını okutmak kalıyor. Bu işlemi yapmak için tabi karşı tarafın telefonun bir süreliğine de olsa sizin kullanımınız da bulunuyor olmasıdır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra karşı tarafın mesajları artık sizin telefonunuzda da görüntülenebilecek-tir.

2-) mSpy

Bu uygulama  ebeveyn kontrolü amacı ile kullanıma sunulan ve belirli ücret ile tam özellikleri aktif olan bir uygulamadır. uygulamada telefona kurulan bir program ile karşı tarafından mesajları ve yazışmalarını okumak mümkündür. program İos işletim sistemli telefonlara iclout bilgileri ve bir takım izinler ile kurulabilirken android tabanlı cihazlara ise fiziksel olarak kurulabilmektedir. Uygulamada karşı tarafın telefonun markası veya modeli ile sizin telefonunuzun marka ve modelinin birbirinden farklı olması durumunda da takip mümkün olmaktadır. Uygulama bir takip için bir paket satın almayı gerektirmektedir. Eğer iki cihaz takip etmek istiyor iseniz iki paket satın almanız gerekmektedir. Program tam sürümü ayda 28 dolar gibi bir ücret ile mümkün olmaktadır. Uygulama sadece whatsap uygulaması değil tam bir ebeveyn kontrolü sağlamaktadır. telefon arama kayırları mesajlar videolar sesli mesajlar vb. bir çok kapsamlı takip seçeneği sunmaktadır.

3-)FlexiSpy

Bir başka ebeveyn kontrolü amacı ile üretilen uygulama olan FlexiSPY’nin Android, iPhone, iPad, Windows ve Mac için çocuk takip programı bunu yapmaya izin vermektedir. Diğer uygulamalar gibi fiziksel kurulum gerektirmektedir. GPR de dahil olmak üzere çok kapsamlı denetim sağlamaktadır.

Başkasının Whatsapp Mesajları Takip Etme Yasal mı?

Bu tür yazılımların genel amacı ebeveyn kontrolü amaçlıdır. Genellikle ülkemiz ve ülkemiz dışındaki ülkelerde kanunlar bu tarz yazılımların kurmak istenilen telefonlara veya cihazların sahiplerine bildirim yapılmasını gerektirmektedir.
Bu bildirimin ihlal edilmesi ise ülkemiz dahil bir çok ülkede ciddi para ve hapis cezaları ile cezalandırılmaktadır. Lisanslı veya lisanssız  yazılımı kurup kullanmaya başlamadan önce kanunlarımızda aykırılığı konularını iyi araştırmanız gerekmektedir. Bir başkasından habersiz olarak o kişinin verilerini ele geçirmek izlemek ve takip etmek Ülkemizde suçtur.
Kişisel verilerin Hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi kaydedilmesi ve yayılması Türk Ceza Kanununa göre suçtur ve hapis cezası ile yaptırımı bulunmaktadır. Bu sebeple bu tarz uygulamaları kullanmak suçtur.

Başkasının Whatsapp Mesajları Takip Etme Nasıl Olur? Whatsapp Başkasının Mesajlarını Okuma Yöntemleri? Whatsapp Sevgilinin Mesajlarını Okuma Yolları? konularında hazırlanan yazımızın burada sonuna geldik. Yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.
Web sitemizde yer alan bu makalede yazılım tanıtımları iyi niyetli olarak ebeveyn kontrollü amacı ile paylaşılmış olup, Belirtilen programları kurup kullanmak ile ilgili bir sorumluluk kabul etmez.

İlgili Yazı

Yaşımı Nasıl Büyütüp Küçültebilirim?

Gönderen - Ekim 15, 2019 0
Yaşımı Nasıl Büyütüp Küçültebilirim? Yaş Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır? Yaş Küçültme İşlemi Yapmak istiyorum. Yaş düzeltme işlemi yapmanın Şartları konularında…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir