Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları

Avatarayınlanan s
423 0
Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları hakkında bilgiler vereceğimiz yazımıza hoş geldiniz. Eskilerden hemen herkesin hayalini süsleyen yurt dışında çalışma hayalleri artık ülkelere göre sorgulanan bir kavram olmuştur. Hangi ülkenin şartları nasıl, kazanç  durumu, para birimi gibi bir çok etken birlikte değerlendirilmektedir. Ülkemizde yaşamamayı tercih edenler ise hangi ülkelerde yaşayıp yaşamayacağına buna benzer bir takım araştırmalar sonucu karar vermektedirler. Avrupa ülkeleri arasında Türklerinde bulunduğu Belçika çalışmak isteyenlerin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır.

Tabi Belçika’da çalışmak için bir takım şartların taşınması gerekmektedir. Her yıl düzenli olarak işçi alımının yapıldığı Belçika’da çalışmak isteyenler bu ülkenin şartlarını araştırmaktadır. Büyümekte olan ve ekonomileri düzgün olan ülkelerde kimi zaman genç nüfusun az olması sebebi ile işçi alımları yapılmaktadır. Bu ülkeler arasında yer alan Belçika’da çalışmak ve bu ülkeye iş için müracaat etme konularına aşağıda başlıklar halinde değineceğiz.

, Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları
Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları

Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları

Çalışma İzniBelçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları konusunda öncelikli olarak yapılması gerekenlerin başında Çalışma izni için başvuru yapılması gerekir.  Başvuruları yaparken ayrıca evrakların eksiksiz olması önemlidir. Aksi durumda başvurunuz olumsuz yanıtlanır. Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra başvurunuzu yetkili makamlara ulaştırabilirsiniz. Her şey onaylanınca çalışma izni alabilirsiniz.

A Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Belçika’da A tipi çalışma izni ülkede süresiz çalışma imkanı veren bir izin türüdür. A tipi çalışma izni eniyi koşullara çalışma iznidir.Bu yüzden bu vize türünü almak son derece zordur.

B Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Belçika’da B tipi çalışma izni, bir önceki başlıkta anlattığımız A tipine göre daha sınırlı özelliklere sahiptir. Bu Ülkede faaliyet gösteren iş yeri bu izni sizin için alır. Belçika’da B tipi izin, sadece iş yeri içerisinde geçerlidir. Bu nedenle iş değişikliği yaptığınız zaman tekrar çalışma izni almanız gerekir. Belçika’da B tipi çalışma izni 3-5 yıl kadar Belçika’da kalma imkanı sunuyor.

C Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Belçika’da C tipi çalışma izni sadece bir yıllık çalışma iznini içerisinde kapsar. Bu nedenle Belçika’da çalışan kişilerin vizelerini her yıl yenilemesi gerekir. Belçika’da C tipi çalışma izninin başvurusu belediyeden alınır. Başvuru kurum tarafından gerçekleştirilir.

Çalışma İzinlerinin Süresi Ne Kadar?


Çalışma izni değerlendirmesini Belçika Büyük elçiliği verir. Değerlendirme süreçleri bir ya da iki hafta sürebilir. Yetkililer mülakata gerek duyarsa işlem daha da uzun olabilir. Bu yüzden Belçika’da başvuru yapmayı düşünüyorsanız şimdiden belgelerinizi hazırlamanızı öneriyoruz.Belçika’da izin olmadan, yasa dışı olarak çalışmanız büyük cezalarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Belçika’da  yasal olmayan hareket nedeniyle ülkede hiçbir zaman çalışma izni alamayabilirsiniz. Detaylı Bilgiler İçin Resmi Site

Belçika’da Çalışma Şartları, Kazançları ve İş Olanakları konusunu içeren yazımızın burada sonuna geldik. Para kazanma hayalleri kuranların  Oto Galericiler Kaç Para Kazanıyor? ve Künefeciler Kaç Para Kazanıyor? konularında hazırlanan yazılara göz atmaları faydalı olacaktır.

İlgili Yazı

İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları

Gönderen - Aralık 1, 2019 0
İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları hakkında bilgiler vereceğimiz yazımıza hoş geldiniz. Günümüz internet teknolojisi artık ellerimizde bulunan cep telefonlarına…

Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Gönderen - Mart 13, 2020 0
Hemen her sokakta bulunabilen çöpteki geri dönüşüme çevrilebilen atıkları toplayan ve bunları satan kişilere Kağıt toplayıcısı deniyor. Kağıt toplayıcıları topladıkları…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir