Bim Marketlerinde Bonus Puan Geçiyor mu?

Avatarayınlanan s
886 0
Garanti Bankası ile birlikte diğer bazı bankalar tarafından piyasada olan ve sunduğu avantajlar ile ön plana çıkan Bonus Kredi kartında biriken paraları harcamak bir çok mağaza ve akaryakıt istasyonlarında mümkün iken ucuz alışverişin adresi olarak bilinen BİM marketlerinde bonus puan kullanılıp kullanılmadığı tüketiciler tarafından merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Bu yazımızda sizlere Bim’de bonus puan geçiyor mu?  bim  bonus puan kampanyaları ve Bim Marketlerinde Bonus Puan Geçiyor mu? sorularının yanıtını vereceğiz.

Günümüz zamanının belkide en büyük kolaylıkları arasında yer alan kredi kartları hepimizin cüzdanının bir köşesinde yerini almış durumda. Artık kredi kartı kullanımı öyle bir hal aldı ki otobüsler ile şehir içi yolculuklar bile kredi kartları ile yapılmakta.

Türkiye’de belkide en çok kullanılan ve sunduğu Bonus Kampanyaları ile ismini hepimizin bildiği Bonus Kart ile üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde oldukça cazip kampanya ve bonus puanlar verilmektedir. Biriken bonus puanlar ile yine üye iş yerlerinden istenilen harcamalar rahatlıkla yapılmaktadır. Hemen her sokakta faaliyet gösteren ve toptan alışverişin adresi olan Bim Mağazalarından Bonus Puan kullanmak mümkün mü?
, Bim Marketlerinde Bonus Puan Geçiyor mu?
Bim Marketlerinde Bonus Puan Geçiyor mu?

Bonus Puanlar Her Yerde Kullanılabilir mi?

Bonus kredi kartları Garanti bankasının yanı sıra ülkemizde faaliyet gösteren  DenizBank,  TEB, Fibabanka, Şekerbank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, ABank, Burganbank gibi bankalar tarafından da kullanılmaktadır. Eğer Bonus kartınız yok ise ve bu kredi kartının avantajlarından yararlanmak istiyorsanız eğer yukarıda zikrettiğimiz banka şubelerine bizzat giderek yada bu bankaların internet ve mobil şubeleri aracılığı ile bonus kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Bonus kartlar ile yapacağınız alışverişlerde Bonus puan kazanabilirsiniz. Ayrıca Bonus üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde daha fazla bonus puan kazanabilirsiniz. Bu mağazaların vitrinlerinde genellikle bonus amblemi yer almaktadır. Kazanılan bonus puanlar ile yapacağınız alışverişlerden indirim sağlayabilirsiniz.

Bonus kredi kartlarına ait post cihazı olmayan iş yerlerinde kazanmış olduğunuz bonus paraları harcamanız mümkün değildir. Alışveriş yapacağınız mağazaya bonus pos cihazı olup olmadığını sorabilirsiniz.

Bonus Puanları Ne Zamana Kadar Harcayabilirim ?

Bankaların müşterilerinin kullanımına sundukları kredi kartlarında kazanılan puan ve paraları kullanma süreleri genel olarak 1 yıldır. Ancak bazı kampanyalarda bu süre sınırlandırılabilmektedir. Örneğin akaryakıt kampanyalarında kazanılan puanların kazanıldıkları aydan sonraki ayda harcanması gerekmektedir. Bunun gibi bazı bonus kampanyalarında süreler kısa olmaktadır. Bonus ile kazanılan puanların harcanması gereken süreleri bankanın resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

Bim’de Bonus Puan Geçiyor Mu?

Bim mağazaları hemen her sokakta artık hizmet vermekte. Hal böyle olunca da oldukça fazla müşterisi olan marketler arasında yerini aldı. Eski tarihlerde Bim mağazalarında Bonus puan geçmese de artık bir çok Bim mağazasında kazanılan bonus puanları harcamak mümkün. Bulunduğunuz bölgede alışveriş yaptığınız Bim mağazalarındaki kasiyer görevlilerine bonus kredi kartı post cihazı olup olmadığını ve bonus puanların harcanıp harcanmadığını sorabilirsiniz.

Bonus Kredi kartı kullananlar için kazandıkları bonus paraları harcayabilecekleri mağazalar oldukça fazladır.  Bu mağazalara bankanın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Birden fazla kredi kartı kullanıyor iseniz hangi karta daha cazip kampanya olup olmadığı konusunda araştırma yaparak alışveriş yapmak faydalı olacaktır. Bim gibi hizmet veren ve oldukça fazla mağazası olan ŞOk marketlerde bonus puanlarınızı harcayabilirsiniz.

Bim Marketlerinde Bonus Puan Geçiyor mu? konusunda derlediğimiz yazımız burada sona erdi. Bonus puanları harcama konusunda yorum bölümünden sorularınızı yazabilirsiniz. Kredi kartları borçları yüzünden sıkıntılar çekiyor iseniz ve bu borçlardan kurtulmak istiyorsanız  Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim? bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı

, Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Gönderen - Mart 30, 2020 0
Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri Nelerdir? Türkiye’nin devlet destekli en büyük bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’nın KYK bursu almakta olan…

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu

Gönderen - Ekim 14, 2019 0
Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartı başvurusu, birçok vatandaşımızın yöntemlerini internet üzerinden araştırdığı bir konudur. Bu konuda internet üzerinde ne…

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır?

Gönderen - Ekim 18, 2019 0
Kullanılmakta olan kredi kartlarının, nakit çekimine kapatılmasının, birçok nedeni bulunmaktadır. Borcun yasal süresi içerisinde ödenmemesi, yapılan yanlış işlemler nedeniyle kartın…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir