Bitcoin Alım ve Satım Önerileri

Avatarayınlanan s
428 0
Popüler ve en kazançlı kripto para birimi olan Bitcoin için en fazla sorulan soru ne zaman alalım ve ne zaman satalım? Alım satım esnasında nasıl bir yol izlenmesi gerekmektedir? Bitcoin Alım ve Satım Önerileri konusunda bu yazımız da merak edilen konulara değineceğiz.


Bitcoin Alım Satım Önerileri

Eğer bitcoin işin de yeni iseniz ve hiç tecrübeniz veya doğru düzgün bilginiz yok ise az bir bedel ile başlamanızı öneririz. Çünkü maddi durumunuzu sarsmayacak, sizi zora sokmayacak bir birikim ile giriş yaparsanız, sizin için karlı bir iş olacaktır. Başladığınız miktar ile bitcoin borsalarını deneyin. Alım satım yaparak borsaların durumunu öğrendikten sonra keyfinize göre devamını getirebilirsiniz. Eğer olayı kavradıysanız ve girdiğiniz miktarı artırdıysanız, devam etmek istiyorsanız, yatırdığınız birikimi kontrollü bir şekilde artırın.

Yeni başlamış olarak işe devam etme kararı aldıysanız veya zaten işin içindeyseniz ve işinizi düzene oturtmak istiyorsanız, her hafta düzenli olarak alım satım yapmanız lazımdır. Kendinize haftadan bir gün belirleyip sadece o gün içinde bitcoin alımı yapmanız sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Eğer gün belirlemezseniz her gün borsayı takip edip , acaba azalır mı acaba ne zaman yükselecek yarını beklersem daha çok yükselir mi gibi sorularla kendinizi yorma durumunda kalırsınız.

Yüklü bir miktar yatırım yapmışsanız bu yatırımınızı 2ye bölmek sizin için olumlu bir durum olacaktır. Yatırdığınız birikimi uzun vade ve kısa vadeli olarak 2ye bölün. Uzun vadeliye ayırdığınız parayı uzun bir zaman dokunmamanız gerekmektedir. Alım satım yapacağınız parayı da kısa vadeli yatırımınız adı altında toplayın. Yeni başlayanlar yatırımlarının ortalama %15’ini kısa vadeliye %85’ini de uzun vadeliye koymalıdırlar. Ortalama 1-2 sene tecrübesi olan kişiler yani hep alım satım yapan kişiler, paralarının %40’ını kısa vadeye koymaları yapacakları Kâr açısından büyük bir yarar sağlayacaktır. Uzun vadeli ayırdığınız yatırımınızı (Bitcoininizi) çeşitli cüzdan paltformlarınız da saklayabilirsiniz. Bu cüzdan hesaplarına attığınız bitcoinler tamamen borsadan kopmuş, ayrılmış olarak sadece size özel bir şekilde cüzdanınıza koyulacaktır. Tıpkı bankadan çektiğiniz parayı cüzdanınıza koymak gibi.

Bitcoin Risk Analizi

Eğer girdiğiniz borsa de iyi bir iş çıkarttı iseniz ve paranızı büyüte bildi iseniz Kazandığınız parayı diğer borsalara bölmeniz yararlı olacaktır. Yatırımınızı böldüğünüz de riski de böleceğiniz için bir borsada kaybederken diğer borsa da kazanma ihtimaliniz vardır. Eğer bölmez iseniz kazancınız veya kaybedişiniz teke düşecektir. Borsalarda farklı bitcoin değerlerinin olmasının sebebiyle yatırımınızı bölmenizi istiyoruz. Borsalarda ki bu bitcoin değerinin farkı ise o borsada yapılan işlemlerinin fazlalığı ile alakalıdır.

Kesinlikle paniğe kapılmayın ve acele ile bir işe girişmeyin. Bitcoinin değerinin ilk artışında heyecanınıza Yenik düşüp bütün paranızı yatırırsanız, borsada kaydedilen küçük bir düşme sonucu bütün paranızı kaybedersiniz. Bu durum daha çok yeni girişimciler de görülse de tecrübeli girişimciler de bu tuzağa düşmektedir.

, Bitcoin Alım ve Satım Önerileri
Bitcoin Alım ve Satım Önerileri
Bitcoin alım satım işinde hislerinize güvenmeniz gerekmektedir. Kesin kararlar ile işi yürütüp hislerinize güvenin. Çekingen olarak girdiğiniz bir yatırımda zararlı çıkarsanız, keşke girmeseydim dememeniz lazım. Bitcoin Bugün Kaç Para olduğu diye merak ediyorsanız bu bağlantıyı izleyebilirsiniz.

Bitcoin Alım ve Satım Önerileri yazımız burada sona erdi.Son tavsiyemiz olarak şunu söyleyebiliriz, kısa vade de size lazım olacak para ile kesinlikle borsaya girmeyin. Eğer girdiğiniz borsadan zararlı çıkarsanız kısa vadede size lazım olacak parayı da kaybetmiş olursunuz ve kendinizi zarara sokmuş olursunuz. Bu yüzden kısa vade de size lazım olacak para ile borsaya girmeniz, akıl mantık işi olmaz. Bitcoin alım satım için önerilerimiz bu kadardır. Girdiğiniz borsayı iyi seçmeniz – Güvenilir olması, çok kullanılması vs – gerekmektedir. Bu borsa seçimi de sizin kararınıza bırakmak durumundayız.

Yazımızda herhangi bir yatırım tavsiyesi bulunmamakta olup kullanıcıların yapacakları işlemlerden dolayı sorumluluk kabul edilmemektedir. Yazımız yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir