Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?

Avatarayınlanan s
513 0
Dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin etkisini gittikçe artırmaktadır. Sürekli yükselişte olan Bitcoin şu ana kadar yatırımcılarının yüzlerini hep güldürmüş durumdadır. Birçok ülkede yasallık kazanmayı başarması da bunun cabasıdır. Bitcoin hızla hayatımıza girmeye devam ediyor. Yasallık kazandığı ülkelerde birçok yerde kullanılmaktadır. Hatta ve hatta sadece Bitcoin ile işlem yapması için üretilmiş olan Bitcoin ATM’leri ile de sosyal hayatta da bir geçerlilik kazanmaya başlamış durumdadır. Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir? konusunda detaylı bilgiler yazımızın devamında.
Yine büyük mağazalar, ödeme bölgeleri ve daha birçok zaman Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul ettiğini duyurmuştu. Yine ilerleyen zamanlarda da daha birçok yer Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edeceğini duyurdu. Tabi Bitcoin ülkemizde de iyiden iyiye bir topluluk yaratmaya başladı. Bitcoin henüz ülkemizde yasal değil, ancak kanunen suç olarak ta kabul edilmiyor. İlerleyen zamanlar da yasallık kazanması ve ödeme yöntemi olarak kullanılması olası bir durum olarak göze çarpmaktadır. Sizlerin de bildiği gibi Bitcoin işlemciler ile madencilik yapılarak çıkarılan özel bir para türüdür.

Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?

Bitcoin Gold ise yine Bitcoin üretilen fakat farklı düşünce içerisinde üretilen bir sistemdir. Biraz açacak olursak konuyu, ilk başlarda herkes kullanmış olduğu bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartı ile Bitcoin üretebiliyordu. İlerleyen zamanlar da piyasa büyüdü ve artık işlemciler ve ekran kartları Bitcoin çıkartamaz oldu. Bunu gören firmalar da sadece Bitcoin üretmek için tasarlanmış olan makineları piyasaya sürdü.
, Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?
Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?

Bu makinelar işlemcilere ve ekran kartlarına göre daha fazla işlem yapabiliyordu. Bu da onların daha fazla Bitcoin çıkarması anlamına gelmekteydi. Bitcoin Gold’da ise yine piyasa uzmanları, madencilik yapmayı bırakmış olan kişileri tekrar madencilik yapmaya ve Bitcoin kazanmaya davet ediyor. Nasıl? Diye soracak olursanız da cevabı oldukça basit. Şimdiler de kullanılmayan ekran kartları ve işlemcilerle tekrar Bitcoin çıkarılmasını ön görüyorlar. Eskiden Bitcoin çıkarmak oldukça kolaydı, şimdilerde iyice zorlaşmış durumdadır ve sistematiği gereği de her geçen zaman daha da zorlaşacak olup belki son bitcoin çıkarıldığında kim bilir belki de değeri milyon dolarlar ile ölçülebilir olacaktır.

Nasıl Üretilir ?

Öte yandan, tıpkı Bitcoin gibi olan alt coinler de piyasa da yerlerini almış durumdadır. Sizlerinde hatırlayacağı üzre Bitcoin ilk çıktığı zamanlar da oldukça değersizdi. Bir örnekle açıklayacak olursak bunu, ilk çıktığı aylarda binlerce Bitcoin vererek tek bir pizza bile alınamıyordu. Oysa şimdilerde binlelerce Bitcoin bir kişiyi ne denli zengin yapabilir bunu sizlerde görüyorsunuz. Fiyatının sürekli arttığından yukarıda bahsetmiştik, şu sıralarda 55.000 Türk Lirası civarındadır. Bundan yaklaşık 6-7 ay önce fiyatı 20.000 Türk Lirası civarındaydı.

Bu da demek oluyor ki o zaman tek bir tane bile Bitcoin satın almış olsanız ve ya üretmiş olsanız, bu sizlerin yaklaşık 35.000 Türk Lirası kâra geçmesi demek oluyordu. Fiyatının düşmesine kimse ihtimal vermemektedir. Üreticisi olan SatoshiNakamoto tarafından özel bir yazılımla tasarlanan Bitcoin üretim üst sınırı ise 21 Milyon’dur. Bu ne demek oluyor? diye soracak olursanız da şöyle cevaplayalım.

Bitcoin 21 Milyon üretildikten sonra bir daha üretilemeyecek. Şimdiden de 17 Milyon kadarı üretilmiş durumdadır. Ancak piyasa uzmanları Bitcoin üretmenin zorlaşması yüzünden üretimin en az 2033 yılına kadar süreceğini tahmin etmektedir. Sizler eğer Bitcoin değil de başka bir sanal para çıkarmak istiyorsanız, yönelmeniz gereken ilk adres alt coinlerdir. Bitcoin Alım ve Satım Önerileri konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Etheryum, Dogecoin, Ripple en yaygın olan alt coinlerdir. Bunlarda ilerleyen zamanlar da Bitcoin gibi oldukça yüksek değerlerden işlem görebilir. Bunu tamamen zaman gösterecektir. Sizlere bu makale de Bitcoinden, BitcoinGold’dan, Nasıl Bitcoin çıkarıldığından ve Alt Coinlerden bahsettik. Bitcoin ve Alt Coin Fiyatları için bu bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir? konusunda hazırlandığımız yazımızın burada sonuna geldik. Coinler ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Yazı

En Çok Tercih Edilen Altcoinler

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
En Çok Tercih Edilen Altcoinler – En Doğru Altcoin Yatırımları -En Çok Kazandıran Alt Coinler Hangileri -Altcoin Tavsiyeleri Konularını İçerir.…
, Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Gönderen - Nisan 30, 2020 0
Son 24 saat içerisinde, BTC balinaları 209.4 milyon dolar değerinde toplam 26.018 Bitcoin’i başka cüzdanlara aktardı. Diğer bir taraftan piyasa değeri bakımından en büyük…

Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bu günler de çok sorulan sorulardan biri olan Steemit nedir ve Steemit’ten nasıl Bitcoin kazanabilirim soruları üzerinden gidiceğiz. Steemit Nedir?…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir