Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak

Avatarayınlanan s
389 0
Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak? Bitcoin ne kadar değerlenecek? 2020 yılı Bitcoin fiyat tahminleri gibi sorular bu alanda yatırım yapan herkesin merak ettiği sorular arasındadır. Bu yazımızda sizlere Bitcoin fiyatı ile ilgili 2020 yılı fiyat tahminleri hakkında bilgiler vereceğiz. Belki birçoğunuz bu ismi ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Tabi bazılarınızda bu isme oldukça aşina olabilir. Bitcoin bir sanal paradır. Öncelerinde birçok ülkede illegal olan Bitcoin zamanla çoğu ülkede yasallık kazanmayı başardı ve para birimi olarak kullanılmaya başlandı. Eğer yurt dışına çıkarsanız para çekme makinelerinde Bitcoin’in de bulunduğunu görme şansınız olacaktır.

Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak

Buitcoin dijital para biriminin 2020 yılında ne kadar olacağı konusunda bir tahmin yürütmek oldukça zor aslında. Dijital para birimleri fiyat hareketleri bir çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Ülkelerin dijital paralara karşı aldığı önlemler ile bu para birimini kabul etmeleri veya reddetmeleri fiyatı belirleyen en önemle unsurlardır. Ülkelerin yanında dijital para birimi olan Bitcoin ile işlem yapacağını açıklayan büyük sermayeli şirketlerde bitoin fiyatına yön veren önemli unsurlardır.Bunun yanında artık bitcoin üretmek oldukça zor ve üretilecek maksimum bitcoin sayısına doğru yavaş yavaş gelinmesidir. Tüm bu saydığımız unsurlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde Bitcoin miktarının 2020 fiyatını tahmin etmek oldukça zordur.

Birçok alışveriş merkezi, ödeme noktaları vb. yerler Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmektedir. Zamanla bu yerlerin sayısının artacağından emin olabilirsiniz. Şu anda ülkemizde de Bitcoin adına bir çalışma yapılmaktadır ve yakın zamanda yasallık kazanacaktır ve diğer ülkelerde olduğu gibi artık Türkiye’de de ödeme yöntemi ve daha birçok alanda rahatça kullanılabilecektir.
, Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak
Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak

Bitcoin yaklaşık 10 yıl önce bir Japon iş adamı olan Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülmüştür. Tabi ilk başlarda Bitcoin’in değeri şu an ki değerinin binde biri kadar bile değildi. Her geçen zaman Bitcoin’in değerine değer kattı ve bu hale gelmesini sağladı. Belki inanmayacaksınız ama şu an 1 Bitcoin 55.000 Türk Lirası değerindedir. Bitcoin işinde en karlı çıkanlarda yine bu işe en başlarda girişenler ve yatırım yapanlar olarak kayda geçmiş durumdadır.

En başta bir Bitcoin sahibi olmanız için ilk ihtiyacınız olacak olan şey Bitcoin cüzdanıdır. Blockhain adlı cüzdan en güvenli ve en iyi cüzdan olarak adlandırılmaktadır ve yüz binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. İlk yapacağınız şey buradan bir cüzdan hesabı almaktır. Güvenlik açısından cüzdanınızın kullanıcı adını ve şifresini kimseyle paylaşmayın. Daha sonra Bitcoin kazanmak için madencilik işlemine geçmeniz gerekmektedir. Bu madenciliği diğerlerinden ayıran en önemli nokta işlemciler ve ekran kartları üzerinden yapılıyor olmasıdır.

Yani kazmaya, küreğe ve benzeri şeyleri hiç ihtiyaç duyulmayacak. Her işin bir zorluğu olduğu gibi Bitcoin’in de bir zorluğu bulunmaktadır. Bitcoin çıkarması o kadar kolay bir iş değildir. Oldukça uzun zamanlardan sonra Bitcoin kazanmaya ancak başlayabilirsiniz. Bu süre zarfında yapmanız gereken şey ise Bitcoin madeni yapan işlemci ve ekran kartlarının sayısını artırmaktır. Belli bir süre sonra artan maden sayısı ile yavaş yavaş Bitcoin kazanmaya başlayacaksınız. Bu şekilde Bitcoin arayan maden sayısını artırmış olacaksınız. Belli bir süre sonra oldukça fazla maden yapan işlemci olmasından dolayı Bitcoin bulmanız daha da kolaylaşacaktır.

Bitcoin 2020 Yılı Tahminleri

Bitcoin için bir çok analist ve uzman farklı görüşler bildirirken dijital paranın her geçen gün arma ivmesinde olduğu da gözlerden kaçmayan bir şeydir. Kripto paralar içinde en büyük paya sahip olan dijital para birimi bitcoin için 3-5 yıl sonrasına afaki fiyat tahminleri olsa da bu konuda iyi araştırma yapmanızı ve riskleri değerlendirerek kararlar almanızı öneriyoruz. Örneğin başlarda 2 ayda 1 tane Bitcoin bulma şansınız varken bunu ilerleyen zamanlarda 1 aya ardında 2 haftaya hatta ve hatta bu arama süresini birkaç güne kadar indirme olanağınız bulunmaktadır. Bu tamamen sizlerin maden arayan işlemcilerin sayısını artırıp azaltmanıza bağlıdır. Bitcoin’in bazı avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunların neler olduğu aşağıda maddeler halinde gösterilmiştir.

Avantajları 
-Piyasanın sürekli dalgalanmasın fazla etkilenmez ve sahibini büyük zararlara sokmaz
-Herhangi bir devlete ait olmadığı için asla çökmez.
-Güvenlidir, madenden çıkardığınız Bitcoinlerinizi internet bağlantısı bulunmayan disklerinizde gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz.
-İzi takip edilemez, aldığınız veya sattığınız bir ürün için Bitcoin ödemesi alırsanız bunu kaynağı takip edilemediği için devlete bir vergi ödemek zorunda kalmazsınız.

Dezavantajları-İzinin sürülemiyor oluşu, yukarı da bir avantaj olarak bahsettik ama bu aynı zamanda bir dezavantajdır da. Yapılan kirli işler için Bitcoin ödemesi yapıldığında takip edilemediği için suçluyu bulmak ta oldukça zorlaşacaktır.
-Yeni bir teknoloji olması, Bitcoin henüz 8 yıllık bir para birimidir ve sanal olması da ileride teknolojilerin daha da gelişmesiyle Bitcoin sistemini zora sokabilir. Bunlar da dezavantajlarından birkaç tanesidir.

Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Bitcoin alıp satmak isteyenler için Türkiye’de Güncel Kripto Para Borsaları konulu yazımız da detaylı bilgiler yer almaktadır.

Yasal Uyarı : Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız işlemlerden dolayı sitemiz yönetici ve yazarları hiç bir sorumluluk üstlenmemektedir. Sitede bulunan ve başka sitelere açılan linklerden sitemizin sorumlu değildir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili Yazı

Ekran Kartı Kiralayarak Bitcoin Kazanmak

Gönderen - Ekim 25, 2019 0
İnsanların güvenini kazanmış bir para birimi olan Bitcoin ekran kartı ve işlemcilerden yararlanılarak yapılan madencilikten üretiliyor. Birazdan anlatacağım sistem de…

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Gönderen - Ekim 13, 2019 0
Kredi kartından Bitcoin satın alma işlemleri, birçok Türk Bankası tarafından yasaklanmış durumdadır. Kredi Kartı ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir