, Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Avatarayınlanan s
229 0

Son 24 saat içerisinde, BTC balinaları 209.4 milyon dolar değerinde toplam 26.018 Bitcoin’i başka cüzdanlara aktardı. Diğer bir taraftan piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto varlık olan Ripple’da da benzer halde 37.2 milyon dolarlık hareket gözlemlendi.

Bu işlemler arasındaki en büyük muamele ise, Coinbase’in sahip olduğu kripto mevcudiyetsaklama platformu Xapo’da gerçekleşti ve tek seferde 41.6 milyon dolar değerinde 5.000 BTC transferi yapıldı. Diğer bir büyük geçirme ise, kripto borsası Bitfinex’da gerçekleşti ve 33.4 milyon dolar değerinde 4.000 BTC bilinmeyen bir cüzdana geçirme oldu. Başka bir büyük geçirme, kripto borsası Bitfinex’ten ise bilinmeyen bir cüzdana 33.4 milyon dolarlık 4.000 BTC gönderildi.

Kripto transferizleyicisi Whale Alert’e göre, son 24 saat içinde gerçekleşen en büyük 16 transferden 12 tanesi borsaların kendilerine ilişkin değil. Bahsi geçen bu en büyük 12 hareket, bir borsadan meçhul bir cüzdana gerçekleşti. Bu konum da, BTC satın alan ve güvenlik sebebi ile varlıklarını hususi cüzdanlara taşıyan tüccarların hareketi olarak yorumlanıyor. Son 4 geçirme ise önder kripto varlığın bir borsadan başka bir borsaya geçmesi ile gerçekleşti.

Diğer bir yandan San Franciso merkezli firma Ripple’da da benzer haldetransfer artışları görülüyor. Şirketin 100 milyar XRP’nin yarısından fazlasına sahip olduğu biliniyor. Ripple kendi bünyesinde bulunan bir cüzdana 11.5 milyon değerinde 50.000.000 XRP gönderdi.

Buna ek olarak, kim olduğu meçhul büyük XRP sahipleri, iki işlemde 26.4 milyon değerinde 117.500.000 XRP transferini gerçekleştirdi.

Bu arada, en büyük stabilcoin ihraççısı Tether USDT basmaya devam ediyor. Sadece Nisan ayında 1 milyar dolardan fazla piyasa kıymetini arttıran Tether, Bitcoin’in fiyatını yükseltmek için USDT kullanmak ile suçlanıyor. Tether ise yapmış olduğu hamlelerin ancak 1 doları 1 USDT olarak tutabilmek adına gerçekleştirdiğini savunuyor.

İlgili Yazı

Ekran Kartı Kiralayarak Bitcoin Kazanmak

Gönderen - Ekim 25, 2019 0
İnsanların güvenini kazanmış bir para birimi olan Bitcoin ekran kartı ve işlemcilerden yararlanılarak yapılan madencilikten üretiliyor. Birazdan anlatacağım sistem de…

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler konusunda hazırladığımız bu yazımızda bitcoin hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Çağımızın dijital para birimleri…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir