Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ?

Avatarayınlanan s
555 0
Bitcoin, dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Son aylarda fiyatı olduka artan Bitcoin yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin ilk piyasaya sürüldüğü zamandan beri madencilik yapanlar her geçen zaman dilimi içerisinde daha fazla kazanmaya başlamışlardır. İlk başlarda Bitcoin madenciliği yapmak bir bilgisayarın işlemcisi veya ekran kartı fazlasıyla yeterli olmaktaydı. Hatta bu ikili kısa süreler içerisinde sizlere yüzlerce Bitcoin üretebiliyordu. Şimdilerde ise bu ikilinin iş yapması imkansızın da ötesinde. Bu yazımızda sizlere Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ? konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bulut Madenciliği Nedir?

Piyasaya sadece madencilik yapmak için üretilen AsicMinerler bu işi devralmış durumdadır. Ancak bir AsicMiner’e sahip değilsiniz ve madencilik yapmak istiyorsanız üzülmenize hiç gerek yok. Yapmanız gereken şey Bulut madenciliği dir. Kısaca Bulut madenciliğinden bahsedecek olursak ta siz bilgisayarınızın işlemcisini belli bir süre ve ücret karşılığında bir şirkete madencilik yapması için kiralamanız dır. Belirlenen süre boyunca şirket madencilik yapar, sizlerde paranızı alırsınız.

Bulut Madenciliği karlı bir yatırım gibi gözükse de aslında duruma göre yatırımcısını zarara da sokabilme ihtimali bulunmaktadır. Nasıl mı? Diye soracak olursanız, şöyle açıklayalım. İlk olarak ismini veya faaliyetlerini tam olarak bilmediğiniz bir şirket sizden madencilik yapmak için işlemcinizi kiraya vermenizi istedi. Sizlerde kabul ettiniz. Karşı taraftan sizin bilgisayarına tam olarak erişim sağlanacağı için bilgisayarınız da tuttuğunuz özel dosyalarınızın kopyalanma ihtimali bulunmaktadır.

Yine şirket normalin çok daha üstünde bir teklifle geldi, örnek verecek olursak başka şirketler aynı iş için 10 Türk Lirası ödüyorsa, bu şirketin 30 Türk Lirası ödemesi gibi. Bu gibi durumlarda da şirket sizleri dolandırmaya yeltenebilir. Çünkü yapılacak olan üretimle sizlere verceği paranın bir düzen içerisinde olması gerekmektedir. Eğer sizlere yaptığı üretimle bağdaşmayan bir teklif sunuyorsa bu teklifi yapan şirketten uzak durmanız ve teklifi kabul etmemeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bulut Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Gerçekten bu işi yapan, düzgün bir şirket var mı? Diye soracak olursanız da bu sorunun cevabı evet olacaktır. Yıllardır bu işi layıkıyla yapan, hem kullancısını hem de kendisi ayakta tutan şirketlerde bulunmaktadır. Düzgün şirketi bulmak için ilk yapmanız gereken şirketin madencilik paketlerini kontrol etmektir. Eğer abartılı ve orantısız rakamlar bulunuyorsa, yukarıda da söylediğimiz gibi uzak durmanız iyi olacaktır.

Bir diğer dikkat edilecek nokta ise şirketin hangi para birimi üzerinde işlem yaptığıdır. Eğer sahte ve iyi bir şirket değilse paketleri Euro, Türk Lirası, Dolar veya daha başka para birimleri üzerinden satışa çıkarmaktadır. Düzgün şirket ise işlerinin tamamını Bitcoin ile halletmektedir. Diğer şirketler gibi farklı para birimleri yerine kendi işlerinin para birimlerini kullanmaktadırlar. Bu da dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ?
Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ?

Buradan hareketle sizlerin yapması gereken eğer üretim yapabilecek bir alanı, maddi gücü ve benzeri şeyleri bulunuyorsa Bitcoin madenciliği yapmasıdır. Eğer bu gibi olanaklara sahip değilseniz de Bulut madenciliği Bitcoin kadar olmasa da sizlere bir kazanç kapısı olacaktır. Tabii yukarı da bahsettiğimiz hususlara dikkat etmeniz sonun da sizlerin üzülmemesi içindir.

Bunlara dikkat etmeden Bulut Madenciliği işine giren ve dolandırılan binlerce insan bulunmaktadır. Sizlerde bunlar gibi olmamak istiyorsanız, oldukça dikkatli olmalısınız. Bitcoin gibi oldukça yüksek bir değere sahip olan sanal paranın kullanımı da sizlerin madenciliğe verdiği destekle aynı oranda artmaktadır. Yıllar öncesinde madencilik yapan kişi sayısı az olduğu için Bitcoin çıkarmak oldukça kolaydı. Ancak şimdilerde oldukça zor büyük şirket oldukça büyük yatırımlar yaparak bu işi yapmaya çalışmaktadır. Sizlere şimdiden iyi günler dileriz.

Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır ? konusunda hazırladığımız yazımız burada sona erdi. Yorum alanında konu ile ilgili soru sorabilirsiniz. Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı? konulu yazımıza göz atarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

BTC Madenciliği Nedir?

Sanal para olarak bilinen ve gücünü hızla artıran Bitcoin etki alanını hızla artırmaktadır. 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından internet alemine sürülen bu para şimdiler de oldukça değerlidir. Şöyle açıklayacak olursak, 2009 yılında 1 Bitcoin almak için ödeyeceğiniz para miktarı 1 kuruş falanken şimdiler de bu miktar 55.000 Türk Lirası civarındadır. Bu da demek oluyor ki her geçen zaman Bitcoin’in değerine değer katmış durumdadır. Gözüken o ki Bitcoin’in değeri de sürekli artmaya devam edecek.
Bitcoin’e piyasaya ilk çıktığı zamanlar da yatırım yapanlar şimdiler de bunun oldukça faydasını görmektedirler. Peki sizlerde Bitcoin kazanmak istiyor ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız üzülmeyin, bu yazının sonunda Bitcoin’i, nasıl kazanıldığını, nerelerde saklayabileceğimizi öğrenmiş olacaksınız.
Bitcoin’in sanal bir para olduğundan yukarıda da bahsetmiştik. İlk piyasaya sürüldüğü zamanlarda Bitcoin yasal bir para birimi değildi. Geçen zamanla birlikte Bitcoin’in yasallık kazandığı ülke sayısı da artmış durumdadır. Şu az bazı ülkelerde Bitcoin için özel olarak tasarlanmış olan para çekme makineleri de bulunmaktadır. Yine birçok yerde Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmektedir. Bunlar Bitcoin hakkında bilinmesi gereken başlıca şeylerdir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Bitcoin kazanmak öyle sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. En başta Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin özel bir şekilde şifrelendiği için en fazla üretilebilecek olan Bitcoin miktarı 21 Milyon civarındadır ve üretiminde 2033 yılına kadar sürmesi hesaplanmaktadır. Bu para 21 Milyon üretileceği için kazanmak o kadar kolay değildir.

En başta Bitcoin üretmek için tek gerekli olan şey kullanmış olduğunuz bilgisayarların işlemcileriyken, şu sıralarda yerini Asic Miner adlı alete bırakmış durumdadır. İlk çıktığı zamanlarda madencilik yapıyor olsaydınız kullanmış olduğunuz bilgisayarın işlemcisi sizlere saniyeler içerisinde yüzlerce hatta binlerce Bitcoin üretebilecek kapasiteye sahipti. Geçen zaman içerisinde bilgisayar işlemcileri yetersiz kaldı ve yerini CPU ile GPU ya bıraktı. Ancak bunlarda bir süre sonra madencilere yeterli olmadı ve sadece madencilik yapmak için tasarlanan aletler yani Asic Miner’ler piyasa sürüldü.

Bu aletler sadece madencilik yapmak için tasarlandığı için diğerlerine göre daha başarılı bir şekilde işlemleri yapmaya devam etmektedir. Değinmemiz gereken bir nokta da Asic Minerlerin bir süre sonra gücünü kaybettiği ve en başlarda ki gibi verimli çalışamadığı. Bitcoin’in çıkarma süreleride sizlerin almış olduğu Asic Minerlere bağlıdır. Ne kadar çok Asic Miner’e sahip olursanız o kadar fazla Bitcoin üretme şansınız bulunmaktadır. Asic Minerlere yapmış olduğunuz yatırım da belli bir süre sonra kendisini telafi edecek ve sizleri kazanca götürmeye başlayacaktır.

Bitcoin Madenciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Eğer Asic Minerinizden Bitcoin üretmeyi başarırsanız bunu yüksek güvenlikli bir sanal cüzdanda kolayca taşıyabilirsiniz. Blockhain adlı sanal cüzdan oldukça yüksek güvenlik ağlarına sahiptir ve sizler için Bitcoin’in korunmasını sağlayabilir. Bitcoin’i koruyabileceğiniz bir diğer yöntem de sabit disklerdir. Bitcoin’i çıkardıktan sonra bir diske aktarabilirsiniz, bu diski de internete bağlamadığınız da herhangi bir sorun olmayacaktır. Bu şekilde çıkarmış olduğunuz Bitcoinleri saklayabilir ve ilerleyen zamanlar da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Olumlu bir bakış açısı ile yaklaşacak olursak, Aslında Bitcoin her geçen saniye değerine değer katıyor ve yükselişe geçiyor. Sizlerde hemen bir Bitcoin madeni kurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ki bu sanıldığı kadar kolay olmayacaktır özellikle elektriği ucuza temin edebiliyor olmanız gerekiyor ya da kendi elektrik enerjinizi üretiyor olmanız gerekir bunun da yanı sıra yüksek kapasiteli cihazlar ile ciddi bir yatırım yapmanız gerekebilir. Ancak, eğer başarabilirseniz emin olun yaptığınız yatırımları çok kısa süre içerisinde geri alacak ve fazlasıyla da kara geçeceksiniz. Bitcoin şu ana kadar on binlerce kişiyi milyoner yaptı, ilerleyen zamanlar da Bitcoin’den zengin olanlar arasına sizlerde isminizi yazdırabilirsiniz. Bol şanslar.

İlgili Yazı

Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin etkisini gittikçe artırmaktadır. Sürekli yükselişte olan Bitcoin şu ana kadar yatırımcılarının yüzlerini…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir