Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri Hangileri

Avatarayınlanan s
456 0
Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri Hangileri 
Hafta sonları ülkemizde beyaz yakalı tabir edilen kesim için resmi tatil demektir. Bankalarda çalışan personelde beyaz yakalı sınıfından olduğundan Cumartesi ve Pazar günleri banka şubeleri kapalıdır. Hafta içleri bankada olan işler yetişmediğinde hafta sonu işlem yapmak için açık olan banka var mı diye her zaman merek etmişizdir. Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri genellikle hava limanları veya İstanbul gibi büyük şehirlerde sınırlı sayıda bulunmaktadır.

Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri Hangileri 

Bankaların mesai saatleri hafta için 08:00 ile 17:30 arasındadır. Hafta içi çalışan banka personeli hafta sonları izinli olduğundan banka şubeleri de kapalı olmaktadır. Bunun istisnası olarak Büyük Avm ve hava limanları ile Gümrük Müdürlüklerinde veya çok büyük süpermarketlerde bulunan banka şubeleri hafta sonu açık olmaktadır. Bu banka şubeleri bazen bayram tatillerinde bile müşterilere hizmet vermektedir. Hafta sonu eft yerine bir yakınınıza para göndermek istiyorsanız eğer Cebe Havale Nasıl Yapılır konusunda hazırladığımız yazımızda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cumartesi Günü Açık Olan Bankalar

İş Bank Cumartesi Açık Olan Şubeler

Cumartesi günü açık olan banka şubeleri ile ilgili yaptığımız araştırmalara İş Bankası ile başlayalım. İş Bankası Ankara’da Cumartesi Açık olan Banka Şubeleri  Bilkent  ve Cepa Alışveriş Merkezi Şubeleridir. İş Bankası İstanbul da Cumartesi açık olan banka şube sayısı oldukça fazladır. 212 Outlet AVM , Arena Park AVM, Atatürk Hava Limanı ve Cevahir Alışveriş Merkezi İstanbul ilinde İş Bankasının Cumartesi açık olan şubeleri arasında yer almaktadır. İzmir ilinde ise  Kipa-Balçova, Kipa-Büyük çiğli ve Mavi şehir alışveriş merkezlerinde bulunan banka şubeleri cumartesi günü açıktır.

Akbank Cumartesi Açık Olan Şubeler

Akbank Cumartesi açık olan banka şubeleri  Bursa, İzmit, Haramidere, İstinye ve Kozyatağı İstanbul Carrefoursa mağazaları içinde bulunan banka şubeleridir. Bu şubelerin dışında Zorlu Center, Ak Merkez ve Copitol  alışveriş merkezleri içinde faaliyet gösteren banka şubeleri de Cumartesi günleri açıktır.

Garanti Bankası Cumartesi Açık Olan Banka Şubeleri


Garanti bankasının İstanbul ilinde faaliyet gösteren bazı banka şubeleri hafta sonları Cumartesi günleri de açıktır. Cevahir, İstinye Park,  Capacity AVM, Akmerkez , İçerenköy Carrefour , Ataköy Plus AVM, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanında bulunan Garanti Şubeleri hafta sonu Cumartesi günleri açıktır.

Garanti bankası başkent Ankarada Cumartesi günleri açık olan banka şubeleri ise Ankamall, Optimum, Panora  alışveriş merkezlerindeki banka şubeleridir.  Garanti bankası Antalya ilinde ise Migros, Terracıty AVM ve Antalya Hava Alanında bulunan Şubeleri Cumartesi günü açıktır. Garanti bankası Cumartesi açık olan banka şubeleri arasında Denizli Forum Çamlık, İzmir Mavi şehir ve Forum Bornova , Kocaeli Gebze Center Avm, Artvin Sarp Sınır Kapısı, Edirne Kapıkule Sınır Kapısı, Edirne Hamza beyli Sınır Kapısı ve Şırnak Habur Sınır Kapısı yer almaktadır.

Cumartesi Açık Olan Diğer banka Şubeleri


Yapı Kredi Bankası Şubeleri Carrefour İstanbul alışveriş merkezinde hafta sonları Cumartesi günü hizmet vermektedir. Finans Bankası ise İstanbul ilinde bulunan Aksaray ve Laleli Şubelerinde Cumartesi günleri hizmet vermeye devam ediyor. Bankalar Birliğinde güncel banka ve şube bilgilerine ulaşmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

, Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri Hangileri
Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri

Cumartesi Açık Olan Bankalardan Hangi İşlemler Yapılmaktadır

Hafta sonları açık olan banka şubelerinden hafta içi yapılan tüm işlemler yapılabilmektedir. Para yatırma para çekme gibi bir çok işlemi bu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise Bankaların Eft satleri politikalarıdır. Bir başka bankaya yapacağınız mesai saatleri dışındaki eft işlemleri için değişen bir şey olmayacaktır. Mesai saatleri dışında yapılan eft işlemleri ileri eft olarak ilk mesai gününde yapılabilmektedir.

Bir çok küçük şehirde banka şubeleri hafta sonları kapalıdır. Hafta sonları Cumartesi Günü Açık Olan Banka Şubeleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Yorum bölümünden sizlerde bulunduğunuz şehirde ve alışveriş merkezlerinde Cumartesi günü açık olan banka bilgilerini paylaşabilirsiniz. Havale ve Eft Ücreti almayan Bankalar hakkında detaylar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Yazı

2020 Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 16, 2020 0
Ülkemizde tarımsal ve kırsal kalkınmayı hızlandırmak ve geliştirmek adına yapılan çalışmalar arasında, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler veya ilgilenmek isteyenler için…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir