En Çok Tercih Edilen Altcoinler

Avatarayınlanan s
266 0
En Çok Tercih Edilen Altcoinler – En Doğru Altcoin Yatırımları -En Çok Kazandıran Alt Coinler Hangileri -Altcoin Tavsiyeleri Konularını İçerir.

Bitcoin ve Alt Coinler

Bitcoin, kısaca bir kod dizinin şifrelenerek oluşturulan bir sanal para birimi olarak bilinmektedir. Bu tür coinler internet ortamında kripto para olarak adlandırılır. Son zamanlarda Bitcoin’in hızla yükselmesi ve yatırımcısına yüklü miktarlarda para kazandırması sayesinde bu alana olan ilgi oldukça arttı ve bununla beraber çözümlenen Bitcoin şifreleri artmış ve bu işle ilgili donanımlar üretilmeye başlanmıştır. Tabiki Bitcoin’e olan ilginin artması ile üretilen şifrelerin zorlukları da doğru orantılı olarak artmış ve bu da farklı Bitcoin türlerinin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu yazımızda sizlere En Çok Tercih Edilen Altcoinler  hakkında bilgiler vereceğiz.

Farklı algoritma yapılarına sahip olan yeni ortaya çıkmış ve şifrelenmiş birimlere alt coin denir. Alt coinler de Bitcoin gibi şifrelenmiş sanal para birimleridir. Alt coinlere neredeyse haftada bir yenisi eklenmektedir ve şu an gündemde 200’den fazla alt coin bulunmaktadır. Aynı zamanda bu coinler, Bitcoin Exchange sitelerinde oldukça rağbet görmektedirler. Fakat Bitcoin Exchange sitelerinde her coini bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi ise alt coinlerin market hacminin yeterli doygunluğa henüz ulaşamamış olması ve bu coinlere olan talebin çok fazla olmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer elinizde alt coin türlerinden biri varsa ve bu alt coin değerleniyorsa rahatlıkla Bitcoin’e çevirebilirsiniz.

, En Çok Tercih Edilen Altcoinler
En Çok Tercih Edilen Altcoinler

En Çok Tercih Edilen Altcoinler

En Çok Tercih Edilen Altcoinler hakkında sizlere kısa açıklamaları aşağıda yapıyoruz.

Etheryum : Etheryum Bitcoinden sonra tercih edilen ve güçlü ekran kartları ile üretilen dijital kripto para birimidir.

Sha-256: Sha-256 şifreleme türü, Bitcoin’in kullanmış olduğu şifreleme algoritmasıdır. Gündemde en çok ilgi odağı olan ve 2. Büyük Şifrelenmiş para birimi olarak kabul edilen Litecoin ise Scrypt şifreleme algoritmasını kullanmaktadır.

Keccak: Keccak algoritması, Maxcoin ile ünlenmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Maxcoin, işlemci(CPU) tabanlı sistemlerin kazması için öncelikli olarak gelişmiş ve ekran kartı(GPU) ile çalışan mining programlarıyla oldukça kazançlı bir coin olarak gündemde yerini sabitlemiştir. Ekran kartı ile kazıldığında, işlemciye kazılmaya göre 50-100 kat arası farklılık gösteriyor.

Quark: İşlemci gücünüze güveniyorsanız ve iyi bir Quark tabanlı coin biliyorsanız kar edebilirsiniz. Çeşitli Quark tabanlı coinleri kazarak (özellikle ekran kartını yan programlarla destekleyen) oldukça üst düzeylerde kazanç elde edebilirsiniz. İşlemcinize güvenmiyorsanız girmeniz pek tavsiye edilmez. İlerleyen zamanlarda aşırı ısınma sebebi ile bilgisayarınız bozulabilir.

Ipo/Shares: Ripplecoin ile ünlü olan Ipo türü şifrelenmiş coinler ise gönderdiğiniz Shares oranına göre size kazanç sağlamaktadır.

Riplle: Ripple, bankaların desteğini arkasına almış bir sistemdir. İşletmelerin sürekli küreselleşme yoluna gitmesiyle birlikte ortaya çıkan para transfer sorunlarına bir çözüm olacağı düşünülüyor. Ülkemizde ise Akbank ile anlaşma yaptığı biliniyor.

Alt Coinler Neden Üretilir?

En başta gelen nedeni, madencilik için en önemli konu olan zorluk seviyesinin düşük olmasından kaynaklanıyor. Bire yakın zorlukta bir alt coin çok hızlı şekilde üretilebilir ve kazanç sağlanmaya başlanabilir. Bitcoin ve Etherium para birimleri oldukça yüksektir ve en büyük ilgi bunlaradır. Bu yüzden en üst seviyedeki zorlukta kazıldığı için daha düşük seviyede olan cloncoinler üretilmektedir.

Alt coinlerin değerlenmesi için o coin sistemine talep olması gereklidir. Talep oranı yüksek olan coin, Exchange sitelerinde yer almaya başlar ve değer görür. Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenler ilk olarak alt coinleri kazarak başlamalıdırlar. Yatırım yapacaklarsa kısa zamanda aldıkları coinler değerlenebilir. Sistem üzerinden kendileri kazacaklarsa alt coinlerin zorluk seviyeli düşük olduğu için daha hızlı coin elde edeceklerdir.

Alt Coinler Yatırım İçin Doğru mudur?

Alt coinler için yatırım yapacaksanız Exchange sitelerde bulunan coinlere yatırım yapmanız daha çok tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi de burada bulunmayan coin sistemlerinin değer kazanması çok çok uzun zaman alabilir, bu yüzden direkt sitede bulunan coinlerden alabilir yada kazabilirsiniz. Eğer Exchange sitelerinde bulunanlardan almak istemiyorsanız tercihinizi hızla yükselen ve kolay kazılabilen coin türünden yapmanız tavsiye edilir.

Tabi ki bu işin temeli borsa olduğundan hani borsa ile ilgili insanlar fikirlerini paylaştıktan sonra YTD yazarlar ya yani “Yatırım Tavsiyesi Değildir” o yüzden kripto paralar ile ilgili de son tercih yatırımcının kendisinin olmalıdır. Sonuçta risk her zaman vardır ve kesinlikle yarın ne olacağının bir garantisi yoktur. Bitcoin gibi Etherium gibi gibi ne de olsa kaybetmem veya en fazla şu kadar kaybederim mantığı ile yaklaşmamak gerekir.

Çünkü geçmişte de gördük ki 100 $ seviyesinden birden bire 0 $ olan altcoinler olmuştur. Özellikle iyi kötü bir geçmişi olmayıp birden bire ortaya çıkan, sahte haberler, manipülasyonlar ve spekülasyonlar ile kısa zamanda yükselen altcoinler gelecek için pek te güven vermemektedir.

Yani sonuç olarak yatırımcı sadece alt coinle ilgili haberlere değil onun geçmişine, kullandığı alt yapıya ve en önemlisi de bunun sonuçta yeni ortaya çıkmış bir alt coin olduğunu unutmadan riske edebileceği miktar ile yatırım yapabilmesidir. Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı? konusunda bilgiler içeren yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. En Çok Tercih Edilen Altcoinler konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik .

İlgili Yazı

Bitcoin Gold Nedir? Nasıl Üretilir?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Dünyanın en büyük sanal para birimi olan Bitcoin etkisini gittikçe artırmaktadır. Sürekli yükselişte olan Bitcoin şu ana kadar yatırımcılarının yüzlerini…

Ekran Kartı Kiralayarak Bitcoin Kazanmak

Gönderen - Ekim 25, 2019 0
İnsanların güvenini kazanmış bir para birimi olan Bitcoin ekran kartı ve işlemcilerden yararlanılarak yapılan madencilikten üretiliyor. Birazdan anlatacağım sistem de…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir