Ethereum 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak?

Avatarayınlanan s
445 0
Kripto Paralar arasında yer alan Ethereum fiyatı ile ilgili öngörülerin neler olduğu bu para birimine yatırım yapanların merak ettiği konularda arasındadır. Ethereum 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak? ETH 2020 yıl fiyat beklentileri ve tahminleri konusunda bilgiler içeren yazımızda detayları aşağıda bulabilirsiniz. Kripto Paralar arasında ilk 5 sırada yer alan ve kısa ismi ile ETH olarak adlandırılan dijital para birimi üretme işi hali hazırda halen devam etmektedir.Özellikle son sistem ekran kartları yardımı ile üretilen dijital para birimi ETH ile ilgili bilgi ve analizler yazımızın devamında yer almaktadır.
Ethereum Altcoin.
Dünya üzerinde binlerce kişinin haberi olmayan veya karşılaşmasına rağmen yeterli bilgiye sahip olamadığı Ethereum hakkında sizleri bilgilendirmek adına yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşacağız. Ethereum’un kurucu ekibi olarak 4 kişi karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Gavin Wood, Anthony Diıorio’dur. 

Fakat ilk olarak Kuzey Amerika’da bir konferansta kurucularından biri olan Vitalik Buterin tarafından açıklanan ve tanıtılan Ethereum, kurulduğu günden bu yana büyük bir ilği gördü. Aynı zamanda Ethereum ilgilisi insanlar tarafından “Bitcoin Vol 2” olarak da tabir ediliyor. Öbür yandan Ethereum altcoini tanımlayacak ve de açıklayacak olursak; Bir kripto işletim sisteminden üretilen Ethereum, Blockchain (Kısaca; şifrelenmiş işlem takibi sağlayan dağıtık bir veri tabanı) baz alınarak oluşturulmuştur. Ethereum tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi aynı ağa katılan kullanıcıların bilgisayarları aracılığıyla yeni coinler üretmesini sağlar. Ethereum’un resmi web sayfasında;

“Ethereum, akıllı sözleşmeleri yürüten,  merkezi olmayan bir platform  olarak lanse edilirken; tam olarak kesinti, sansür, dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olmaksızın programlanmış olarak çalışan uygulamalar bütünüdür.” Açıklamasında bulunulmuştur.

ETH 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak

ETH miktarının 2020 yılında nasıl bir seyir izleyeceği herkes tarafından merak edilmektedir. Diğer Kripto para birimleri gibi bu konuda da kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ülkelerin dijital para birimlerini kabul veya red etmeleri başta olmak üzere bir çok önemli etken bulunmaktadır ETH fiyatını belirlemede. Dijital bir para birimi olan Ethereum, altcoin gibi düşünülse de aslında çok daha farklı ve yenilikler vaat eden bir sistemdir. Buna paralel olarak Ethereum’un kendine özgü bir yazım dili mevcuttur. Aynı zamanda Bitcoin ile Ethereum aynı teknolojik sisteme sahiptir. Her ne kadar aynı sisteme sahip olsalar da Ethereum daha gelişmiş bir yapıyla tasarlanmıştır.

Ethereum 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak?
Ethereum 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak?

Ethereum ve Bitcoin’i birbirinden ayıran bir diğer özellik ise Bitcoin CPU (Bilgisayar işlemcisi) yerine GPU (Ekran kartı) kullanıyor. Bunun nedenine bakacak olursak ekran kartının, bilgisayar işletimcisine göre daha seri çalıştığını görürüz. Aynı zamanda Bitcoin ve Ethereum birbirinden farklı algoritmalar kullanmaktadır.

Ethereum Hangi Algoritmayı Kullanmaktadır ?

Kullanıcılarının artmasıyla birlikte giderek büyüyen Ethereum, 2015 yılında 0.42 $ değerindeyken, 2017 yılında bu rakam 1.400 $’a kadar ulaşmıştır. Kripto para piyasasında ki genel düşüşle beraber yeniden düşse de en çok 2018 yılı son çeyreğinde 90 $ seviyesine kadar gerilemiş olsa da ayakta kalan coin emitalarından biri olduğu ispatlarcasına 2019 yılı ilk yarısında 290 $ seviyesinin üzerinde ve halen yukarıya doğru hareket etmektedir.
Ethereum’un kurucularından olan Vitalik BUTERİN yaptığı bir açıklama da konuyu şu şekilde ele almıştır:

“Eğer kripto paralar ile dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırıyorsak ve Bitcoin’i ALTIN, Litecoin’i GÜMÜŞ olarak kabul ediyorsak, Ethereum PETROL’dür. Çünkü Ethereum’un altında yatan teknoloji dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağı olacaktır. Dünyada petrol nasıl bir çok sektör ve teknolojide kullanılıyorsa Ethereum teknolojisi için de aynı şey geçerlidir. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak.” Tabi ki her ne kadar bu yorum ev sahibinden gelmiş olsa da önümüzdeki günlerde hangi kripto paraların sağlam şekilde ve değerine değer katarak ayakta durduracağını hep birlikte göreceğiz. Ethereum 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak? konusu ile ilgili hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak konusu ile ilgili detaylı bilgilere bağlantı yardımı ile ulaşabilirsiniz.


Yasal Uyarı : Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız işlemlerden dolayı sitemiz yönetici ve yazarları hiç bir sorumluluk üstlenmemektedir. Sitede bulunan ve başka sitelere açılan linklerden sitemizin sorumlu değildir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili Yazı

Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bu günler de çok sorulan sorulardan biri olan Steemit nedir ve Steemit’ten nasıl Bitcoin kazanabilirim soruları üzerinden gidiceğiz. Steemit Nedir?…

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler konusunda hazırladığımız bu yazımızda bitcoin hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Çağımızın dijital para birimleri…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir