Ev Hanımlarına 2020 yılında Kredi Kartı Veren Bankalar

Avatarayınlanan s
281 0

Ev Hanımlarına 2020 yılında Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar sabit bir geliri olmayan ev hanımları için oldukça önemlidir. Ev Hanımları, düzenli bir gelire sahip olmadıkları için bankalardan kredi kartı almakta zorlanmaktadır. Ev hanımları kredi kartı alamaz, ev hanımlarının gelir belgesi yok kredi kartı alması mümkün değil gibi ifadeler pek gerçeği yansıtmamaktadır. Ev hanımları da kredi kartı alabilir. Bu yazımızda Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımları En Kolay Nasıl Kredi Alabilir, Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar  hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi ?

Ev hanımlarının kredi kartı alıp alamayacağı konusu tamamen bankanın insiyatifindedir. Günümüzde ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bulunsa da genel olarak bankaların çoğunluğu kredi kartı vermemektedir. Bunun en önemli sebebi ise, ev hanımlarının herhangi bir gelire veya sosyal güvenceye sahip olmamasıdır. Banka kredi veya kredi kartı verirken bireyin gelir durumuna, sosyal güvencesine, kredi notuna bakar.
Bankadan ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için kesinlikle kredi notlarının düşük olmaması ve icra takibine girmiş olmamasıdır. Zaten bir gelire sahip olmayarak bankalar için ciddi anlamda risk faktörü oluşturan ev hanımları, bir de kara listede ise kredi kartı alması imkansız demektir.
Bankalar ev hanımlarına kredi kartı verirken birkaç önemli hususu dikkate alırlar, bu hususlar,
1- Yaş
Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bankaların verdiği üst limitler vardır. Bu üst limitlerden biri de kredi kartı alacak ev hanımının yaşıdır. Kredi kartı almak isteyen ev hanımları bankalara göre değişen bir yaş limitine tabi tutulur. Aslında bu yaş limiti genelde herkes için geçerlidir. Genelde en az 60 en fazla ise 75 yaş limiti bulunur. Bu limitler bankadan bankaya değişir. X bankası kredi kartı verebilmek için en fazla 60 yaşında olmasını talep ederken, y bankası en fazla 75 yaşında olmasını isteyebilir.

2- Kredi Notu

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, kredi notuna çok önem vermektedirler. Geliri olmayan bir ev hanımının risk faktörü artmaktadır. Eğer kredi notu da kötüyse bu ev hanımının kredi kartı veya kredi alma ihtimalini sıfıra indiriyor. Daha önceden bankalardan kredi kartı almamış kredi kullanmamış ev hanımlarının bankalarda kredi notu sıfır gözükmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi vermek için kredi notunu yüksek seviyede beklemektedir. Kredi notunuzu iyi seviyesine getirmek için, faturalarınızı otomatik ödeme talimatı verebilir, vadeli hesap açabilir ve banka hesabınızda sık sık işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler kredi notunuzu artıran önemli faktörlerden birisidir.
3- Gelir Belgesi
Ev hanımlarının herhangi bir geliri olmasa da bu kredi kartı alamayacağı anlamına gelmiyor. Ancak belgelenebilen bir geliriniz varsa bu kredi kartı alma ihtimalinizi epey yükseltebilecektir. Belgelenebilen gelirlere örnek verecek olursak, maaş geliri, faiz geliri, kira geliri gibi gelirlerdir.

Kredi Kartı Alma İhtimalinizi Artıracak Etmenler

Ek Gelir Beyanı :
Eğer bir ek geliriniz var ise ve bunu belgeleyebiliyorsanız,bankadan kredi kartı alma ihtimaliniz epey yüksektir. Evde örgü örüp satıyor olabilirsiniz, veya freelance çalışıyor olabilirsiniz. Belgelendiği sürece kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.
Aileden Kalan Emekli Maaşı
Hayat bize bazen kötü sürprizler yapabiliyor ve en sevdiğimiz ailemizin üyelerini kaybedebiliyoruz. Eğer anneniz veya babanızdan kalan bir emekli maaşı varsa bu maaş üzerine de kredi kartı alabilirsiniz.

Kefil
Arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz çalışıyor olabilir, eğer size kefil oluyorlarsa onları kefil göstererek kredi kartı alabilirsiniz. Ancak kefil göstereceğiniz kişinin kredi kartı limitini karşılayabilecek bir geliri olması ve belgelenebilen bir gelir belgesi olması gerekir.

Ziraat Bank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası, düşük limitler dahilinde aylık %2,29 faiz oranı ile kredi kartı verebilmektedir. Yine Ziraat Bankası tarafından belirlenen gecikme faiz oranı ise %2,75’tir. Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı sayesinde, banka hesabınızda para bulunması durumunda bu kartı banka kartı olarak, para bulunmaması halinde ise, kredi kartı olarak kullanabileceksiniz.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan bir diğeri ise Türk Ekonomi Bankası. Teb kredi kartınız ile yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerinizi 3 taksit yapabilirsiniz. Ayrıca giyim ve kozmetik harcamalarına ekstra bonus vermektedir. Teb kredi kartı yıllık aidat ücreti 46 TL’dir.
, Ev Hanımlarına 2020 yılında Kredi Kartı Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımları En Kolay Nasıl Kredi Alabilir, Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler içeren yazımızın sonuna geldik. Kredi Kullanmadan Ev Hanımları Evden Nasıl Para Kazanabilir? konusunda detaylı bilgilere bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin kredi kartı almaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Bonus Kredi Kartı kampanyaları konulu yazımıza geçiş yapabilirsiniz. 

İlgili Yazı

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma

Gönderen - Ekim 24, 2019 0
Kredi kartı limitleri Bankalar tarafından belirlenen tutarlarda olmaktadır. Bu miktarlar bizim bankalarda bulunan kredi notu karneleri ile borçlarımızı ödeme alışkanlıklarımıza…

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Gönderen - Ekim 13, 2019 0
Kredi kartından Bitcoin satın alma işlemleri, birçok Türk Bankası tarafından yasaklanmış durumdadır. Kredi Kartı ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların…
, Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Gönderen - Mart 30, 2020 0
Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri Nelerdir? Türkiye’nin devlet destekli en büyük bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’nın KYK bursu almakta olan…

Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım

Gönderen - Şubat 23, 2020 0
Bankamatik Kartımı Yuttu Acil YardımBanka Kartları artık hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yerini aldı. Birçok insan artık nakit para yerine cüzdanında…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir