Faturalı Hatta 2020 Yılında Kredi Nasıl Alınır?

Avatarayınlanan s
459 0

Faturalı Hatta 2020 Yılında Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyen kişiler 1000 TL ile 10.000 TL arasında faturalarının üzerinden kredi çekme imkânına sahip olmaktadır. Alınan kredinin faizi başlangıçta ödendiği için daha sonraki aşamalarda faiz ödeme işlemleri gerçekleşmemektedir. Faturalı hat üzerinden alınan kredide toplamda 36 ay taksit yapılabilmektedir. Kredi alma işlemleri fatura üzerinde cihaz alınarak kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları

Aşağıda faturalı hatlar ile kredi alınabilmesi için istenen şartlar yer almaktadır. Bu şartlar şunlardır:
 • Minimum olarak 6 ay ile 12 ay faturalı hattın sahibi olunması şartı aramaktadır. Bu belirtilen zaman telefon operatörleri arasında farklılık göstermektedir.
 • Son iki sene boyunca borçların ödenmesinde herhangi bir gecikme durumunun olmaması gerekmektedir.
 • Son iki sene herhangi bir sorun yaşanmamalıdır.
 • Telefon operatörlerinde bulunan kredi notunun düşük olmaması şartı aranmaktadır. Kredi notunun düşük olması durumda belirli yöntemler kullanılarak bu notun yükseltilmesi mümkündür.
, Faturalı Hatta 2020 Yılında Kredi Nasıl Alınır?
Faturalı Hatta 2020 yılında Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatta Kredi Alma Adımları

Müşteriler aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulayarak sahip oldukları faturalarının üzerinden kredi alabilme imkânı bulmaktadır. Bu adımlar şu şekilde verilmektedir:
 • Faturalı hat ile birlikte kullanılan telefon operatörünün merkezine gidilmelidir.
 • Telefon operatör merkezlerinden cep telefonu satın alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Alınan cihazın değerinin oldukça yüksek miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Bunun sebebi düşük fiyatlı alınan cihazların satışlarının da bu cihazdan daha düşük bir fiyatta olacak olmasıdır.
 • Satın alınan telefonun satış işlemi için internet sitesine ilan verilmelidir. İkinci el cep telefonu pazarlarından yapılan satışlarda cihazın değerinde düşüş meydana gelecektir. Çünkü bu tarz yerlerde olabildiğince cihazın fiyatı düşürülmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle cihazların internet üzerinden satılması elde edilecek paranın daha yüksek olmasını sağlamaktadır.
 • Satışı gerçekleşen telefonların sonucunda nakit para elde edilerek ihtiyaç duyulan kredi miktarı temin edilmiş olmaktadır.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell operatörlerden telefon faturalarına kredi almak isteyen kişiler ihtiyaç duydukları para miktarında bir cihaz alarak bunu faturalarına yansıtabilmektedir. Alınan telefonun ücreti 36 ay boyunca aylık 120 TL ödeme imkânı ile kredi ihtiyacı karşılanabilmektedir. Turkcell bu uygulama ile birlikte aşağıda yer alan cihazların satışını yapmaktadır:
 • Samsung Galaxy S7 32GB
 • Samsung Galaxy S7 Edge 32GB
 • Samsung Galaxy S8
 • Samsung Galaxy S8+
 • Samsung Galaxy Tab A

Bunun dışında Lenova ile anlaşması olan Turkcell faturalı hat ile birlikte aşağıda yer alan cihazların da satış işlemini gerçekleştirmektedir. Bu cihazlar şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Lenovo K6 Note
 • Lenovo P2
 • Lenovo Tab3 A7 10

Müşterilerin yukarıda yer alan Lenova cihazlarına sahip olabilmeleri için aylık 42,33 TL ödeme yapmaları gerekmektedir.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Aşağıda Vodafone ile kredi almak isteyen müşterilerden istenen şartlar yer almaktadır. Bu şartlar şu şekildedir:
 • En az 6 ay boyunca faturalı hat kullanıcısı olmak gerekmektedir.
 • Gelen aylık fatura borçlarının ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmış olması istenmektedir.
 • Aylık olarak gelen faturalardan birinin miktarı minimum olarak 50 TL olmalıdır.

Yukarıdaki istenen şartlara uyan müşteriler faturalı hatta ne kadar alabileceklerini ve bu kredi miktarını belirleyen puanlarının ne olduğunu öğrenmek için Vodafone cep merkezlerine başvuruda bulunabilir. Bunun dışında cep telefonlarından 542 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile de işlemlerini gerçekleştirebilmedirler. Bazı durumlarda kredi limiti puanlarının düşük olmasından dolayı az gelmektedir. Bu gibi durumlarda bu puanları yükseltmek mümkündür. Müşteriler aşağıda yer alan yöntemler sayesinde kredi puanlarını yükseltebilme imkânına sahiptir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Faturaların ödemelerinin aksatılmadan ödenmesi ile birlikte kredi puanında artış görülmektedir.
 • Kullanılan Vodafone tarifelerinin miktarlarının yüksek olması kredi puanının artmasını sağlamaktadır.
 • Vodafone faturalı hat kullanımının uzun süreli olması müşterilerin kredi notuna olumlu etki göstermektedir.
 • Faturaların ödenmesinde otomatik ödeme seçeneği kullanılmalıdır. Bu şekilde kredi puanı da arttırılmış olmaktadır.

Kredi puanı yeterli olan kişilerden ön ödeme yapma ve kefil gösterme şartı aranmadan Vodafone’dan kredi alma fırsatı elde edilmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom aracılığı ile faturalar üzerinden kredi alabilmek için öncelikli olarak faturalı hat sahibi olunması gerekilmektedir. Bunun yanı sıra her ay gelen telefon borçların ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu iki şartı yerine getiren müşterilere Türk Telekom faturaları ile birlikte 24 ay ile 48 ay vade imkânı sunulmaktadır. Müşteriler toplamda 7000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilmektedir. Kredi imkânından faydalanmak isteyen kişiler ücreti faturalarına yansıyacak şekilde Türk Telekom’dan bir cihaz almalıdır. Alınan bu cihazın ödemeleri aylık belirli taksit miktarlarında düzenli bir şekilde ödenmelidir. Kredi alma ve bu alınan kredinin ödemesi konusunda müşteriler daha detaylı bilgiye 444 14 44 numaralı müşteri hizmetlerinden ya da “www. turktelekom.com.tr” internet adresinden ulaşabilmektedir.

Alınan Telefonun Değerinin Nakit Paraya Dönüştürülmesi

Firmalardan alınan telefonun değerinin nakit para olarak dönüştürülme işlemi telefon satışının gerçekleştiği yerlerden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem için müşteriler alacakları telefonun satış işleminin gerçekleştirilme talebini telefon bayisindeki kişiye söylemelidir. Bu şekilde alınan cihaz satılarak karşılığı nakit paraya dönüştürülmektedir. Bu dönüşüm işlemlerinde kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Alımında Bilinmesi Gerekenler

Aşağıda vatandaşların faturalı hatlarına kredi alma başvurularında bulunmaları durumunda dikkat etmeleri gereken bazı noktalar verilmektedir. Bu noktalar şunlardır:
 • Faturalı hat ile kredi başvurusu işlemlerinde telefon operatörleri tarafından herhangi bir kefil isteğinde bulunulmamaktadır.
 • Faturalı hat ile kredi alımı işlemleri devlet tarafından kontrol edilmekte ve yapılan işlemlerin hepsi yasal olarak gerçekleşmektedir.
 • Kredi başvurusu sırasında müşterilerden ya da onların akrabalarından kredi kartları ile ilgili herhangi bir bilgi talebinde bulunulmamaktadır.
 • Kredi başvuruları telefon operatör merkezlerinden şahsen yapılmaktadır.

Hatların Mobil Ödeme Seçeneğine Açılma İşlemleri

Cihazların mobil ödeme işlemlerine açılması operatörlere göre farklılık göstermektedir. Aşağıda açılma işlemleri ile ilgili açıklamalar yer almaktadır. Bu açıklamalar şu şekildedir:
 • Vodafone hattı kullanıcıları cep telefonlarının mesaj kısmından “MOBILODEME AC” yazmalıdır. Daha sonra bu mesajı 7878’e göndermeleri gerekmektedir. Bu işlemden sonra müşteriler hatlarının mobil ödeme işlemine açılmasını sağlayarak diledikleri online işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
 • Turkcell hattını kullanan vatandaşların mobil ödeme açma işlemlerini gerçekleştirebilmek için Turkcell’in müşteri hizmetleri olan 0532 532 00 00 numaralı destek hattını aramaları gerekmektedir. Bu numara aranarak müşteri temsilcileri yardımıyla istenen işlem hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Türk Telekom operatöründen hizmet alan müşteriler cep telefonlarından “MOBILODEME KAYIT” yazarak mesajlarını 5555’e yolladıkları takdirde mobil ödeme açma işlemlerini gerçekleştirmiş olmaktadır.

Telefon Operatörleri Müşteri Hizmetleri

Aşağıda faturalı hatta kredi veren operatörlerin numaraları yer almaktadır. Bu müşteri destek hattı numaraları aranarak her türlü soruların cevabına yanıt bulunabilmektedir. Bu numaralar şunlardır:
 • Vodafone: Vodafone müşteri hizmetleri numarası 0542 542 00 00’dır.
 • Turkcell: Turkcell müşteri hizmetleri numarası 0532 532 00 00’dır.
 • Türk Telekom: Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası 444 14 44’tür.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? Faturalı hatta kredi alma şartları ve faturalı hatta verilen kredi miktarları konularını içeren yazımızın burada sonuna geldik.  Faturalı hatlara kredi alma konusunda merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden yazabilir ve cevaplarını öğrenebilirsiniz. Sigortası olmayanların için kredi konuları için burayı ziyaret ediniz, 

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir