Fibabanka Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu

Avatarayınlanan s
438 0

Fibabanka Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu

Fibabanka, yurt içinde 1987 yılından beri hizmet vermektedir. Diğer bankalardan farklı olarak yeni nesil bankacılık prensiplerini benimsemektedir. KOBİ, tarım, ticari, bireysel ve kurumsal müşterilerine avantajlar sunmaktadır. ‘Kiraz Hesap’ hizmeti ile hesabınızın açılmasından 60 gün boyunca yüksek faizlerle paranız daha da fazla değer kazanmaktadır. Zaman içinde Fibabanka müşterileri bankacılık hizmetini beğenmeyebilir ve hesaplarını kapatmak isteyebilirler. ‘ Fibabanka Hesap Kapatma’ adlı bu yazımızdan faydalanarak hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

1.Şube Aracılığı ile Hesap Kapatma

Banka hesabınızı veya ek hesaplarınızı herhangi bir Fibabanka şubesinden kapatabilirsiniz. Banka hesabınızı açtığınız şubeden kapatmak gibi zorluklarla karşılaşmazsınız. Ama açtığınız bankadan başvurarak bankacılık işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Hesabınızı kapatmadan önce dikkat edilmesi gereken belirli durumlar bulunmaktadır. Öncelikle kuruş dahi olsa Fibabanka hesabınızda paranızın bulunmaması gerekmektedir. Banka hesabınızdaki parayı gişelerden veya ATM’lerden çekebilirsiniz. Bu parayı ‘Fibabanka’ uygulaması ile kolayca başka bir bankaya aktarabilirsiniz.
Fibabanka hesabınızda hiç para bulunmaması halinde diğer durumu inceleyebilirsiniz. Fibabanka bankasının sisteminde adınıza ait borç bulunuyorsa hesabınızı kapatamazsınız. Bu borcunuzu ödedikten sonra Fibabankaya tekrardan başvurabilirsiniz. Bu başvuru sırasında TC kimlik belgenizin ve Fibabanka kartınızı yanınıza almalısınız. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra talebinizi oluşturabilirsiniz. Talebinizin kayda değer olması için sizden dilekçe yazmanız istenebilir. İnternetten bankaların örnek hesap kapatma dilekçelerini inceleyebilirsiniz. Fibabanka hesabınız yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde kapatılacaktır. Kapatıldığı takdirde cep telefonunuza Fibabanka hesabınız ile bilgilendirme mesajı gelmektedir.

2.İnternet Şube ile Hesap Kapatma

Fibabanka internet bankacılığını kullanarak hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Evinizden, işinizde kısacası internete bağlı olduğunuz her yerden bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıca şubelerden farklı olarak cazip mevduatlı oranlarla döviz kurlarından yararlanabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinizi Fibabanka internet bankacılığı üzerinden yaparsanız da işletim masraflarını ödemezsiniz.
Hesabınızı kapatmak için ‘Fibabanka bireysel giriş ‘ tarafından yapmalısınız. Eğer internet bankacılığı şifreniz yok ise en aşağıda yazan ‘Şifremi Unuttum’ menüsünü seçmelisiniz. Bireysel internet bankacılığına giriş yaprıktan sonra sol üst köşede ‘Hesaplar’ menüsünü seçmelisiniz. Üçüncü menüde yer alan ‘ Hesap Kapama’ seçebilirsiniz. Bu menüden vadeli veya vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz.
Eğer hesabınız kapatılmaya uygun değilse zaten sistem ekranda ‘Uyarı’ verecektir. Nedenleriyle belirttiği uyarı bölümünü inceleyebilirsiniz. Fibabanka hesabınızdaki sorunlarınızı çözerek tekrardan işlemleri tekrarlamalısınız. Hesabınızın kapatılması sorunlarınızı çözeceğiniz süreye bağlıdır.

3.Mobil Bankacılık ile Hesap Kapatma

Fibabanka mobil uygulaması ile şubelere gitmeden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. ‘Fibabank’ uygulamasını App store veya Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve kullanıcı adınızla yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Fibabanka internet bankacılığına dair hesabınız varsa tekrardan üyelik oluşturmanız gerekmez. İnternet bankacılığında kullandığınız şifrenizi mobil uygulamasında da kullanabilirsiniz.
Fibabanka mobil uygulamasından hesabınızı kapatamazsınız. Fibabanka hesabınızı kapatmak istiyorsanız bahsettiğimiz diğer yöntemlerden faydalanabilirsiniz. İnternet diğer yollardan kolayınıza geliyorsa mobil bankacılık hizmeti yerine internet bankacılık hizmetini seçebilirsiniz. Böylelikle şubelere gitmeden ve çağrı merkezini aramadan kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4.Çağrı Merkezi ile Hesap Kapatma

Fibabanka Çağrı Merkezi üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi şubelere gitmeden halledebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca 444 88 88 veya 0850 222 77 77 numaralarından Fibabanka Çağrı Merkezine bağlanabilirsiniz. Operatörünüze ve yurt dışı durumunuza göre arama ücretiniz değişiklik gösterebilir. Uzman müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra hesap kapatma işleminizi dile getirebilirsiniz. Müşteri temsilciniz hesabınıza ait para veya borç bulunma durumunu dikkatlice incelemektedir. Hesabınıza dair bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Banka hesabınızı Kapatma talebinizi oluşturduktan sonra 5 iş günü içerisinde hesabınız kapatılacaktır. Bu süre zarfında Fibabanka hesaplarınızı kullanamazsınız.
, Fibabanka Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu
Fibabanka Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu
Fibabanka Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu, Fibabanka Hesabımı Nasıl Kapatabilirim, Fibabanka Hesabını Acil Kapatma Yolları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Deniz Bank Hesap Kapatmanın En Kolay Yolu Konulu Yazımıza ulaşmak için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir