Girişimcilik Vakfı Fellow Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avatarayınlanan s
483 0
Girişimcilik Vakfı Fellow Programı  gençlere ilham ve ileride iş imkanı vermek amacı ile kurulan bir organizasyondur. Bu organizasyonun bir parçası olmak için sizlerde müracaat edebilirsiniz. Girişimcilik konusunda kendine güvenen üniversite öğrencileri girişim elçileri olarak bir çok etkinlik ve projede yer alacaktır. Bir yıl boyunca yaklaşık olarak 500 TL burs alacak olan öğrenciler uluslar arası girişim ağına katılma şansına sahip olacaklardır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Girişimcilik Vakfı Fellow Başvurusu Nasıl Yapılır? konusunda detaylı olarak bilgiler bulabilirsiniz.

Girişimcilik Vakfı Fellow Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yaklaşık olarak 5 yıl önce kurulan ve ülkemizde  Türkiye Girişimcilik Vakfı (Girvak) ismi ile adlandırılan bu oluşumda girişimciliği geliştirmek amacı ile Fellow 2019 programı başvuruları başladı. Girişimcilik alanında gençlere önemli desteklerin verildiği vakıflar arasında yer alan ve Girvak tarafından hazırlanan Fellow 2019 programı için başvurular 25 Haziran 2019 tarihine kadar yapılmaktadır. Programa katılmak isteyen gençler http://gvfellowprogrami.com isimli internet sitesi aracılığı ile kayıt olabilirler.
, Girişimcilik Vakfı Fellow Başvurusu Nasıl Yapılır?
Girişimcilik Vakfı Fellow Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Türkiye Girişimcilik Vakfı (Girvak), ülkemizde  girişimcilik alanındaki kültürün yaygınlaşması ve gelişmesi amacı ile gençlere fırsatlar sunmaya devam ediyor. Girmak bünyesinde yaygın olarak kullanılan faaliyet alanları arasında yer alan programlar şunlardır.

1-Fellow Programı
2-Projeler
3-Give Back- Topluma Geri Verme
4-Bilgi Üretme

Fellow Programına Kimler Katılabilir?

Fellow Programına, katılmak isteyenlerin Türkiye’de ikamet ediyor olmalarının yanı sıra  TC Vatandaşı olmaları gerekmektedir. Ayrıca bir üniversitede eğitim gören veya görmeye hak kazanmış olan 17 – 24 yaşları arasındaki gençler programa başvuru yapabilirler.

Başvuru sonrasında değerlendirme aşamaları yapılmaktadır. Bu kriterler arasında girişimci gençlerin yapmış olduğu girişimlerin aşamaları kontrol edilmektedir. Fikir aşamasında olan projeler kabul edilmiyor. Bu konuda girişimciliği bir ekip halinde yapmanız faydalı bir husu olacaktır.

Pitching Day ismi ile anılan günün anlamı Workup’a yapılan başvurular arasında uygun görülen başvuruların ön eleme günüdür. Bu günde girişimcilerin yapacakları sunumların ve anlatacakları konu ile ilgili 5 dakikalık bir sunum yapmaları beklenmektedir. Sunum sona erdikten sonra ise 5 dakikalık bir soru cevap bölümü yer almaktadır. Workup’ta kapsamında girişimlere Workup ofislerinde altı ay boyunca bir çalışma ortamı sağlanarak üretecekleri konu üzerinde çalışma fırsatları verilmektedir.

Bu doğrultuda gençlere Kolektif House üyeliği başlatılmaktadır.  Program kapsamında bir aylık bir deneme süresi sonunda devam edenler ile beş aylık dönem içinde  girişimin ve projenin  gösterdiği performans durumuna göre devam ve bitme kararı verilmektedir. Bu doğrultuda hafta iki yapılan toplantılara girişimcilerden katılım beklenmektedir.

2019 Girişimcilik Vakfı Fellow Katılım Şartları

Workup programı süresi içinde  yalın girişimcilik ile birlikte araştırma geliştirme, ekip kurma ve yönetme gibi alanlarda eğitimler verilmektedir. Ayrıca  hukuk, finans ve muhasebe, pazarlama ve sunum teknikleri, satış ve pazarlama eğitimleri, mentor ve teknik konularda danışmanlık ta verilen eğitimler arasındadır.
Workup’ta projelerin ve hedeflenen  başarı kriterlerinin %80’ tamamlanan girişimler  mezun olarak bir ilerisi aşama olan  Demo Day’de  sunum yapmaya hak kazanırlar. Bu aşamadan sonra da Demo Day programında da girişimcilere destekler devam etmektedir. https://workup.ist/ ve http://girisimcilikvakfi.org/ isimli sitelerden konu hakkında daha detaylı ve geniş kapsamlı bilgileri edinebilirsiniz.
2019 Girişimcilik Vakfı Fellow Katılım Şartları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden yazarak etkileşimde bulunabilirsiniz. Gençlerimiz ve üniversite öğrencilerimizin ilgi duyacağı Ziraat Bankası Genç Bankkart konulu yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Evde Çiçek Yaparak Para Kazanmak

Gönderen - Kasım 29, 2019 0
Günlük yaşantının devam ettirilmesi için para kazanılmasının gerekli olduğu herkes tarafından kabul görecek bir gerçektir. İnsanlar temel ihtiyaçlarını(beslenme, barınma, giyinme…

İç Mimarlar Kaç Para Kazanıyor?

Gönderen - Ekim 27, 2019 0
İç mimarlık son dönemlerin en gözde meslekleri arasında yer alıyor. Üniversitelerde de iç mimarlık bölümüne olan talep giderek artıyor ve…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir