Güvercin Besleyerek Para Kazanma

Avatarayınlanan s
823 0
Güvercin Besleyerek Kaç Para Kazanılır ? Güvercin Besleyerek Para Kazanma konusu hakkında sizlere çok detaylı bir yazı sunacağım. Güvercin besleyenler genellikle bu işi hobi amacı ile yapmaktadırlar. Tabi hobi ile başlayan bu merak ileride bu konuda uzmanlaşınca para kazanma yolu olarak karşımıza çıkıyor. Bu gün sizlere güvercin beslemek ve güvercin satarak para kazanma konularında bilgiler vereceğim. Bu alanda uzun yıllar emek verdiğim için yazım biraz olabilir. Öncelikle güvercin beslememek için neler gerektiği konusuna değinelim.

Kümes Nasıl Olmalı

Güvercin beslemek için öncelikle güzel bir kümese ihtiyacımız vardır. Güvercin beslemek için yaptıracağımız kümesin içinde canlı yaşayacağı için havalandırma ve yuva temizlik gibi konuları önceden planlayak işe başlamalıyız. Bu planları yaparken belkide en önemli nokta banka kadar sağlam kümes yapmak önceliğimiz olmalıdır. Zira beslediğiniz güvercinler ister kaliteli ister kalitesiz olsun her zaman hırsızlığa maruz kalabilir. Güvercin beslemenin en büyük zorluklarının başında hırsızlar gelmektedir. Kümesin havadar olması da çok önemlidir.

Çünkü kanatlı hayvanlar arasında güvercinler oldukça hassa hayvanlardır. Hastalık çok çabuk bulaştığı temizlik ve kümesin havadar olmasına özen göstermeliyiz. Bir diğer konu ise kümeste karantina gibi ayrı bölümler oluşturmalı ve hasta hayvanları bu bölümlere almalı ve diğerlerinden ayırmalıyız. Güvercin besleyeceğimiz marka ve cins seçimi yaptıktan sonra güvercinlerin bir yılda ortalama çift yumurta yaptığını düşünürsek üremelerinin hızlı olacağını ve buna uygun kümesler dizaynı faydalı olacaktır. Biraz büyüyen yavruların yetişkinlerden ayrılması için bölmeler ayırmak veya ayrı kümesler yapmak da gerekmektedir.

Hangi Cins Güvercin Daha Pahalı

Bu konu geniş bir konudur. Güvercin işinden para kazananların hemen hemen tamamı bu işe para kazanma amacı ile başlamamışlardır. Hobi amacı ile başlayan bu merak para kazanmaya dönse bile para kazananlar kendi besledikleri cins ve çeşitlerin alım ve satımını yaparak devam ederler genelde bu sektöre. Güvercin cinsleri çok fazla olduğu için direk para kazandıracak bir kaç çeşit güvercin tütünden bahsedeceğim sizlere.

Kostüm Kuşu

Kostüm kuşları adından da anlaşılacağı üzere rengi görselliği  ile ön plana çıkan güvercin türleridir. Bu türde güvercin beslemek diğer türlere göre daha kolaydır Kolaydan kastımız en azından bu tarz güvercinler genelde pek uçurulmaz ve boylu poslu olmaları için iyi beslenirler. Bir çok çeşidi vardır bu türlerin. Kınalı , paslı ,beyaz ,arka tepe ,şebap, miro gibi kuşlar bu türlerin örnekleridir. Örneğin 2017-2018-2019 yıllarında Miro dediğimiz ve ırkının tüm özelliklerine sahip orata halli bir çift kuşun fiyatı 2000-5000 TL arasında değişmekte idi.

Bu güvercinlerin altlarından alınan yavrularda en azından 1000 TL gibi rakamlara satıldı. Bu verdiğimiz örnek küçük yatırımcılar için olan bir örnektir.Bazı kostüm kuşu festival ve ihalelerinde 50 Bin liraya kadar kostüm kuşu satıldığı olmuştur. Tabi bu tarz kuşları üretmek için bir takım bilgi ve birikime sahip olmak gerekir. Kostüm kuşu besleyerek para kazanmak istiyorsanız sizlere tavsiyem tek renk ve orta kalitenin üzerinde güvercinler ile başlamanız olacaktır. İlerleyen süreçte sizde kendi değerli kuşunuzu üretmek için bir takım kırma işlemleri yapabilirsiniz.

, Güvercin Besleyerek Para Kazanma
Güvercin Besleyerek Para Kazanma

Oyun Kuşu

Bu işe hobi ile başlayan hemen herkes oyun kuşu dediğimiz uçucu cins güvercin beslemiştir. Bu konuda para kazanmak kostüm kulu gibi kolay değildir. Çünkü oyun kuşları günümüzde artık çok fazla para etmemektedir. Mardin kuşu dediğimiz oyun kuşları ucuz alınıp satılan kuşlardan dır.

Bunun istisnası ise yarış kazanmış kendisini uçumu ve yaptığı oyun ile ispatlamış kuşlardır. Bu tarz kuşları elinde bulunduranlar kendi biçtikleri değerlerden aşağıya bu kuşları satmazlar. Zaten iyi oyun kuşu beslemek isteyenlerde iyi paralar vererek kaliteli kuş alırlar.

Oyun kuu beslemenin bir diğer zorluğu ise bu kuşları uçurmak ve oyuna sokmak zordur. Uçurmak için ekstra vakit harcamak, bazen uçarken kaybolması, tam hazır olduğunda atmaca , kedi gibi bir çok zorluğu vardır. Bu tarz kuşları beslemek en güzel olanı olsa da bu alanda para kazanacağınızı düşünmek biraz hayal perestlik olacaktır. Oyun kuşu beslemek için eski soy iyi damar dediğimiz kuşlar ile başlamanız faydalı olacaktır.

Posta Güvercini

Posta güvercinleri yurt dışında oldukça iyi para kazandıran kuşlar dandır. Ülkemizde de oldukça fazla meraklısı olan bu kuşlar ile para kazanmak istiyorsanız eğer yarış kazanmış posta güvercinlerinin yavrularından bulmanızı ve üretmenizi önerebilirim. Bu kuşlar genellikle yarış amacı ile yetiştirilirler. Uzun mesafe uçarlar ve kazandıkları yarışlardan kupa kazanırlar.

Güvercin Üreterek Kaç Para Kazanılabilir?

İyi cins güvercin üretim bu güvercinleri satarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Ürettiğiniz güvercinleri sosyal medya üzerinden resim ve videolarını yükleyerek satabilirsiniz. Zaten sizin iyi güvercin beslediğinizi duyan al satçılar sizi sık sık ziyaret ederek topluca kuşlarımızı alıp gidecektir. Bu alanda her ilde ilçede bulunan derneklerde güvercin alımı satımı yapılmaktadır. Buralarda da yetiştirdiğiniz kuşları satarak para kazanabilirsiniz. Güvercin Besleyerek Kaç Para Kazanılır? konusunda hazırladığımız yazımızı burada noktalayalım yoksa bu konuda sayfalarca yazı yazabiliriz. Bu konuda yorum bölümünden soracağınız sorulara içtenlikle cevap verebiliriz. Ayrıca Para Kazanma konusunda hazırladığımız aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz.

İlgili Yazı

Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İşler

Gönderen - Mart 29, 2020 0
2020 yılında Emeklilerin Köyde Yapacağı ek işler ile yeni İş Fikirleri hakkında detaylı bilgileri yazımızı devamında bulabilirsiniz. Köyde yapılan işler,…

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Yolları 2020

Gönderen - Ocak 22, 2020 0
2020 yılında Fotoğraf Çekerek Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri ile Fotoğraf Çekenlerin aylık olarak kaça para kazandıklarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.…

Dizi Özeti Yazarak Para Kazanmak

Gönderen - Kasım 29, 2019 0
Dizi Özeti Yazarak internetten Para Kazanmak konusu özellikle ev hanımlarını ilgilendiren bir konudur. Ev hanımları ev işlerini yaparlarken kimi zaman…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir