Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

Avatarayınlanan s
226 0
Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Hatası Çözümü Müşterinin kredi kartı günlük harcama limitini yükseltmesi ile çözülecek bir durumdur. İş yerlerinde bulunan pos cihazlarında meydana gelen en sık hatalar arasında yer almaktadır. Bu hata ile karşılaşanlar hatanın neden olabileceği konusunda yaptıkları araştırmalarda hatanın genellikle müşteri taraflı olduğunu görmektedirler. 
Ancak genellikle bu hata ile karşılaşılan durumlarda ilk akla gelen iş yerindeki pos cihazından kaynaklandığının düşünülmesidir. Böyle olunca da iş yeri ve müşteri ilişkileri bakımından bir takım sıkıntılar çıktığı oluyor. Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası aslında müşterinin kredi kartından kaynaklanan sorundur. Kredi kartlarının bir takım güvenlik önlemleri bu hatanın alınmasına sebep olmaktadır. 
Bu hatanın temelinde aslında Kredi Kartının harcama limitinin banka ve müşteri tarafından belli bir düzeyde sınırlandırılmasıdır. Banka kartlarının günlük alışveriş limitleri belirlenmiştir. Bu limitlerin aşılması durumunda bu hata kaynaklı mesaj pos cihazlarında görülmektedir. Örneğin günlük alışveriş limiti kredi kartı veya banka kartı tarafından 1000 TL ile sınırlandı ise bu miktarı aşan alışverişler sırasında 05 red Onaylanmadı hata kodu ile karşılaşılması mümkündür. 
Bu tür hata ile karşılaşılan durumlarda müşterilere gerekli açıklamalar yapılmalıdır. Müşteri ısrar ile kartında ve limitinde sorun olmadığını iddia ederek sizin pos cihazınızın arızalı olduğunu iddia edecektir. Bu durumda kredi kartı harcama limiti ile ilgili güvenlik prosedüründen müşteriye bilgi verebilirsiniz. 
Garanti Pos Cihazı 05 Hata Kodu 
Ak Bank Pos Cihazı 05 hata Kodu 
Halk Bankası Pos Cihazı 05 Hata Kodu 
, Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü
Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

İlgili Yazı

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Gönderen - Ekim 14, 2019 0
Kredi Kartları artık bizler için vazgeçilmez alışveriş araçlarıdır. Gün geçtikçe büyüyen bu alanda gelişi güzel yapılan harcamalar sonucunda zaman zaman…

Bankamatik Kartımı Yuttu Acil Yardım

Gönderen - Şubat 23, 2020 0
Bankamatik Kartımı Yuttu Acil YardımBanka Kartları artık hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yerini aldı. Birçok insan artık nakit para yerine cüzdanında…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir