Hatice Şendil’in ve hayranlarının hasreti bitiyor!

Avatarayınlanan s
247 0

2001 yılında oyunculuğa başlayan Hatice Şendil, Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Ebru karakteri ile büyük beğeni topladı. Karadağlar dizisinde Gülhayat olarak çıkışını sürdüren Hatice Şendil, Dila Hanım dizisiyle de akıllara yazıldı. 2014 yılında en son Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde rol alan oyuncu, uzun süredir dizilerde bulunmuyor. Hatice Şendil, ekrana dönmek için proje arayışı içinde.

Hatice Şendil, Türsak Youtube Kanalı’nda yayınlanan Senaryo Sohbetleri programına konuk oldu. Evde nasıl zaman geçirdiğine dair de konuşan Hatice Şendil, evde kaldığı süreçte yazdığı ve en büyük hayalinin bir gün kendi yazdığı hikâyelerinden birinde rol almak olduğunu söyledi.

Korona sürecini en yakın zamanda umutlu bir şekilde geçirip atlatmayı umduğunu ifade eden Şendil, “Kayıplarımıza çok üzülüyoruz. Ama umut da var evde kalıyoruz kendimizi koruyoruz. Aslında evrenin bize anlatmak istediğini duymaya çalışıyoruz çünkü uzun zamandır duymadık. Bence aynı zamanda bir kırılma da yaşıyoruz. Evren bize kendi gücünü bu kadar yakından hissettiriyor diye düşünüyorum.” dedi.

Yazmayı çok sevdiğini söyleyen oyuncu, sanatın farklı dallarıyla iç içe olmaktan memnu. Hatice Şendil, “Bir taraftan çok yönlülük getiriyor. Diğer taraftan da arayıp bulamadığımız, unuttuğumuz bazı duygularla da bağ kurmamızı sağlıyor. Benim için yazmak da onlardan bir tanesi. Bu günün birinde bir senaryoya mı dönüşüyor, yoksa bir kitaba mı dönüşür ya da kağıtlar üzerinde kalır, hayata geçmez ve sadece bana mı özel kalır bilmiyorum. Ama eğer yapabilirsem yazdığım hikayelerin birinde oynamak en büyük hayallerimden bir tanesi. Dilerim gerçekleşir. Yazmak aslında bir oyuncuya en yakın olan duygularını öğrenmek ve betimlemek açısından en temel durum diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bir süredir ekrandan uzak olan Şendil, seyircilerden gelen “Setlere geri dönmek istemiyor musunuz?” sorusunu da yanıtladı. Oyuncu yakın zaman içinde ekranda olabileceğini belirtiyor.

Setlere dönmeyi istediğini söyleyen Şendil, şu sözleriyle setlere dönüşünü müjdeledi:

“Şu an içinde durduğumuz durumda yerimizden kıpırdayamıyoruz, bir şey üretemiyoruz. Ama bir taraftan da elbette döneceğim. Ben mesleğimin zamansız olduğunu düşünüyorum ve bu zamanın da bana çok iyi geldiğini düşünüyorum. Bir taraftan hayatımda geçirdiğim en verimli süreci de yaşıyorum. İnanılmaz okuyorum, izliyorum, dinleniyorum, yazmaya çalışıyorum. Mesleğim benim için çok önemli, çok kıymetli. Hep bana bu soru soruluyor, belki evet uzun bir ara gibi ama o ara inanın olması gereken bir araydı. Bir taraftan da ben galiba insanlar da bu yüzden de bunu hissediyorlar; ben kendime hiç zaman tanımadan çalıştım bugüne kadar. Bir süredir ekranlarda yokum evet, bir taraftan çok özlüyorum ama diğer taraftan da döndüğüm zaman da çok daha başka şeyler yaparak döneceğime inanıyorum. Bu sürenin de kıymetini biliyorum. En yakın zamanda da ekranda olacağımı düşünüyorum.”

Haberleri instagram’da takip et –> Yemin.org – @yeminorg

Bizi Takip Edin.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir