, Hazal Kaya yaptığı hatayı geç olmadan fark edip düzeltti!

Hazal Kaya yaptığı hatayı geç olmadan fark edip düzeltti!

Avatarayınlanan s
139 0

Yemin.org/ Detay – Instagram üzerinden canlı bağlantıyla bir söyleşiye katılan Hazal Kaya, oğlu Fikret Ali’yi dünyaya getirdiği ilk aylarda, kimseden destek istemediğini söyleyip, yaptığının yanlış olduğunu da sonradan fark ettiğini itiraf etti. Kaya, oğlunu büyütürken Dr. Aletha Solter’in kitaplarından faydalandığını, hatta Türkiye’ye geldiğinde seminerlerine gittiğini de anlatarak, bebeklerin ağlamasıyla ilgili bilgilerini paylaştı.

Kaya, “Biraz aslında bunun kontrolsüz bir süreç olduğunu kabul etmek gerekiyor. Aslında karşınızda hiç tanışmadığınız, tanımaya çalıştığınız biri var. O da zamanla büyüyor, yavaş yavaş görme mesafesi artıyor. Bütün duygularını ağlayarak ifade ediyor çünkü başka bir ifade yolu yok” diye konuştu.

Bebeklerin ağlamasına izin verilmesiyle ilgili okuduğu kitaplardan çok bilgi edindiğini anlatan Hazal Kaya, bu şekilde bebeğin duygularını doğru ifade edebileceğini vurguladı ve ataerkil bir toplumda bir erkek çocuk yetiştiren anne olmanın sorumluluklarını taşıdığını da sözlerine ekledi.

Toplumda artan şiddet olaylarının arkasında, bebeklikte ve çocuklukta duygularını ifade edememenin önemine değinen Hazal Kaya, “O öfkenin aslında çok büyük bir kısmının duyguyu doğru ifade etmeyi bilmemekten kaynaklandığını düşünüyorum. Bu bütün duygulara yansıyor. Sevmek de yanlış anlaşılıyor o zaman, kaybetme korkusu da yanlış anlaşılıyor birey tarafından” diyerek bu konudaki özenini aktardı.

HATASINI FARK ETTİ

Kaya, doğumdan sonraki ilk zamanlarda bebeğinin her şeyiyle kendisinin ilgilenmek istediğini bu nedenle iş yükünün içsel olarak büyüdüğünü ama yardım kabul etmediği dönemde bunun yanlış olduğunu fark ettiğini anlattı.

İlk 3 ayda bebeğin özellikle anneye ihtiyacı olduğunun altını çizen Hazal Kaya, eşinin de kendisine yardımcı olduğunu ama o dönemde çok da yapacağı bir şey olmadığını anlatarak “Gazını çıkarıp altını değiştirebiliyordu. Bu çok önemliydi” diyerek eşinin duygusal olarak da kendisine büyük destek verdiğini belirtti.

Haberleri instagram’da takip et –> Yemin.org – @yeminorg

Bizi Takip Edin.

İlgili Yazı

Mucize Doktor Funda Gerçek Adı Yaşı

Gönderen - Şubat 18, 2020 0
Mucize Doktor Funda Kimdir?  Mucize Doktor Funda rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Ebru Aytemur hanım İstanbul ilinde 1988 yılında dünyaya…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir