ICBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Avatarayınlanan s
297 0
Bireysel müşteri olarak ICBC Bank ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştiriyor ve sık sık bir ve aynı döviz cinsinden işlem yapıyor olabilirsiniz. Bu belirli bir para birimindeki bir döviz hesabı aracılığıyla sizin için işler daha da kolaylaşabilir. ICBC Bank dolar hesabı ve Euro hesabı, uluslararası bankacılık işlemlerinizi kolaylaştırırken, döviz kurlarındaki dalgalanma riskinden uzak durmanızı sağlar.

ICBC Bank Döviz Hesabı Nedir?

İnternet her geçen gün gitgide daha da popüler bir hal alırken, bugün birçok insanın internet üzerinden satış ya da alışveriş yapması gayet normal bir durumdur. Alışverişlerinizi ya da ödemelerinizi farklı para birimlerinde gerçekleştirip lira ile çift taraflı bir dönüşüm yapmak oldukça masraflı olabilir. Bu durumu engellemek adına bir ICBC Bank dolar hesabı ve Euro hesabı ile aynı iki para birimi arasında hiçbir masraf ya da FX bedeli ödemeden işlem yapabilirsiniz.
Bankacılık işlemlerinizi aynı birimde gerçekleştirdiğiniz için döviz kurundaki dalgalanmalar sizi etkilemez. Yurtdışında yaşayan çocuğunuz ya da bir yakınınız varsa ICBC’de farklı para biriminde bir hesap açma, onlara da kolayca para göndermenize yardımcı olacaktır. Üstelik tüm bu bankacılık işlemlerinizi günün 24 saati ister ATM’den, isterseniz de mobil bankacılık üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı birikim hesabı olarak değerlendirebilir ya da paranızı dilediğiniz zaman çekebilir, liraya dönüştürebilirsiniz.

ICBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

ICBC’de bir döviz hesabı açma için öncelikle şubeye giderek ilk kez hesap açma adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Hangi şubeye gittiğiniz fark etmeksizin bireysel müşteri hizmetlerine sıra alarak müşteri danışmanının sizinle ilgilenmesini bekleyebilirsiniz. Sıra size geldiğinde açtırmak istediğiniz para birimini belirterek hesap açım talimatlarını kolayca tamamlayabilirsiniz. Şubeye gitmeye üşendiğiniz ya da zaten bir hesabınız olduğu durumlarda 444 00 50 numaralı telefon bankacılığı üzerinden hizmet alabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz bu telefon üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak yeni hesabınızı oluşturmak için sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz.

ICBC Bank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Herhangi bir ICBC Bank şubesine giderek bireysel işlemler için sıra almanız gerekmektedir. Bankaya giderken Euro dolar hesabı açma işlemleri için şunları da yanınızda bulundurmayı unutmamalısınız:
Fotoğrafınızı ve imzanızı taşıyan resmi ve geçerli kimlik belgesi, örneğin: T.C. Nüfus Cüzdanı; pasaport; ehliyet belgesi.
3 aydan kısa bir süre önce yapılan ikametgah adresinin kanıtı; örneğin bir elektrik faturası (elektrik, su veya sabit hatlı telefon) .
Kendi adına fatura bulunmayanlar için: 3 aydan kısa bir süre önce yapılan ve yukarıda belirtilenler için aynı konut adresini gösteren bir banka hesap özeti.
Hesap işletim ücretinden muaf olmak isteyenler için: Çalışanların maaş hesabı açtırmaları için çalışma belgesi, maaş bordrosu; işverenlerin ise işletme bilgileri.
Tüm gerekli belgeleri sunduğunuz takdirde seçmiş olduğunuz para biriminde hesap açma işlemleriniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

ICBC Bank Döviz Hesabı Özellikleri

ICBC Bank döviz hesabı açma işleminizi herhangi bir anapara biriminde yapabilirsiniz (EUR, USD, GBP, CNY, JPY,CHF, CAD, DKK, NOK, SEK). Bununla birlikte, eğer henüz ICBC’de herhangi bir hesabınız yoksa, önce bankaya giderek başvuru yapılması gerekmektedir. ICBC’deki dolar hesabı ve Euro hesabı üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir komisyon alınmamaktadır. Hesabınızın seçtiğiniz para biriminde kur dalgalanma risklerinden korunmuş olursunuz. Ödeme ve para çekme işlemlerini istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.
, ICBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?
ICBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?
Oturduğunuz veya seyahat ettiğiniz ülkeden bağımsız olarak, güvenli internet bankacılığı hizmetinden yararlanarak döviz hesabınıza 7 gün 24 saat erişim sağlayabilirsiniz. Bir ICBC Bank müşteri danışmanı, herhangi bir sorunuzda veya ihtiyaç duyduğunuzda size yardımcı olmak için hizmetinizdedir. HSBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? konusundaki makaleyi bu bağlantıda bulabilirsiniz.

İlgili Yazı

2020 Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 16, 2020 0
Ülkemizde tarımsal ve kırsal kalkınmayı hızlandırmak ve geliştirmek adına yapılan çalışmalar arasında, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler veya ilgilenmek isteyenler için…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir