ING Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? 2020

Avatarayınlanan s
704 0
Bir kişinin ING Bank döviz hesabı sahibi olmakla ilgilenmesinin birkaç nedeni olabilir. Yurt dışında yaşayanlar için, ikamet ettikleri ülkede bir hesap açma, fonlarına erişimi kolaylaştırır. Ayrıca banka ve işlem ücretlerinden tasarruf etmelerini sağlayabilir. bu yazımızda sizlere 2020 yılında ING Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? konusunda bilgiler vereceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan insanlar için, bir dolar hesabı veya Euro hesabı, geleneksel bir tasarruf hesabından çok bir yatırım hesabı gibidir. Yabancı tasarruf hesapları, paranızı lira dışındaki bir para biriminde yatırmanıza olanak tanır. Tasarrufunuzu geri çekmek ve paralarınızı liraya dönüştürmek istediğinizde, yabancı para biriminin uygun bir döviz kuruna sahip olacağı konusunda bir nevi kumar oynarsınız. Bu hesapları yabancı bir ülkedeyken de veya bu şekilde hesap açarak bir yabancı bankayla online olarak bağlantı kurarak açabilirsiniz.

ING Bank Döviz Hesabı Nedir?

ING’de bir Euro dolar hesabı açma, lira hesabından daha yüksek faiz oranlarına sahip olmanızı sağlayabilir. Böylece bu hesap sahipleri döviz kurunun lehine çalışacağı riskini almaya istekli olabilir. Bu hesaplar daha çok tasarruf sahiplerine hitap etmektedir. Bununla birlikte, yüksek faiz oranı para biriminin devalüasyonuyla birleştirilirse, faizdeki herhangi bir kazanç döviz borsasında kaybedilir. Birçok döviz hesabının, geleneksel tasarruf hesaplarından daha düşük asgari mevduatı vardır. Bu, paranızın daha fazla risk altında olduğu anlamına gelir.

HSBC Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? 2020

Neredeyse her zaman para birimleri arasındaki değişim ile ilgili döviz kurlarından kaynaklı masraflar vardır. Farklı para biriminde bir döviz hesabı açma, iki defa para ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Normal şartlarda, lira hesabınızdan işlemlerinizi gerçekleştirdiğinizde bir kez liradan yabancı para birimine dönüştürme için ve bir kez de paranızı tekrar liraya çevirmek için ücret ödersiniz. Bu ücretler genellikle dönüştürülen toplam tutarın bir yüzdesi olarak fiyatlandırılır; bu, kazandığınız faizi büyük ölçüde azaltabilecekleri anlamına gelir. ING’de bir Euro dolar hesabı açma işleminin normal bir lira hesabına kıyasla getirisini karşılaştırırken bu ücretleri hesaba kattığınızdan emin olun.
, ING Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? 2020
ING Bank Döviz Hesabı Nasıl Açılır? 2020 

ING Bank Döviz Hesabı 

ING Bank’ta Euro dolar hesabı açma için size en yakın şubeye uğrayarak bireysel müşteri hizmetlerinden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı ile de hesap açma kolaylığından yararlanabilirsiniz. Sizin için en pratik olan yöntemi seçmekte özgürsünüz. ING’de henüz herhangi bir hesabınız yoksa ilk olarak şubeye uğramanız gerektiğini unutmamalısınız.

ING Bank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Bir ING döviz hesabı açma işlemini telefon veya internet bankacılığı üzerinden yaptığınızda herhangi bir belge sunmanız istenmemektedir. Ancak şubeye giderek hesap açma yöntemini seçerseniz yanınızda geçerli bir kimlik belgesi ve adres beyan edebileceğiniz bir fatura bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca maaş hesabı özellikli bir hesap açtıracaksanız maaş bordronuzu da sunmanız istenebilir.

ING Bank Döviz Hesabı Özellikleri

Başka bir para biriminde ING döviz hesabı açma yoluyla tasarruf yapmak, risk toleransı yüksek olan ve döviz kurlarını takip etme ve gerektiğinde hızlı hareket etme istekliliği olanlar için en iyisidir. Döviz piyasaları, her gün ortalama yüzde 1 ile 3 arasında değişen değerlerle oldukça değişkendir. Yabancı ING tasarruf hesabında büyük kazanç potansiyeli bulunmaktadır.
Tasarruflarınızı bir ING Bank döviz hesabına bir hesaba emanet etmek için bazı çekinceleriniz olabilir. Borsalar aynı zamanda bir yurt içi tasarruf hesabından daha fazla kazandıran, ancak döviz değişim masrafı ödemeden yatırım yapabileceğiniz mevduat hesapları sunmaktadır. Ek olarak, vergileri, normal gelir vergisi oranından ziyade, yalnızca sermaye kazancı oranında ödersiniz.
Paradan tasarruf etmek ve faiz kazanmak için daha güvenli bir yol arıyorsanız, ING Bank’ta vadeli bir dolar hesabı ya da Euro hesabına yatırım yapmayı düşünün. Döviz bazındaki vadeli hesapların geleneksel bir tasarruf hesabından daha yüksek bir faiz oranına sahip bir yatırım getirisi garantisi vardır. 

İlgili Yazı

Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 5, 2020 0
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar  özellikle yeni evlenenler veya nişanlı çiftlerin en çok başvurduğu kredi çekme yöntemleriş arasındadır. Ülkemizde bir…

Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020

Gönderen - Mart 22, 2020 0
Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020 Bankalar geçtiğimiz yıllarda birbirleri ile yaptıkları anlaşmalarda birbirlerinin hesaplarında para çekme işlemleri için anlaşmaya…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir