İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları

Avatarayınlanan s
242 0
İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları hakkında bilgiler vereceğimiz yazımıza hoş geldiniz. Günümüz internet teknolojisi artık ellerimizde bulunan cep telefonlarına kadar gelince bu alanda yatırım yapmak isteyenlerde oldukça fazla. Bu yazımızda sizlere e ticaretten tutunda şirketler ve işletmeler için internet siteleri veya amatör olarak kişisel para kazanmak amacı ile açılan internet siteleri hakkında detayları bulabilirsiniz. 

İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları 

İnternet sitesi kurmak için öncelikli olarak yapılması gereken ilk işlem bu sitenin hangi amaç ile kurulacağını tespit etmektir. Kişisel olarak internet sitesi kurmak ve bu siteden para kazanmak istiyorsanız eğer ilk yapmanız gereken işlem hangi alanda site açacağınız olmalıdır. Hakim olduğunuz konu bunun için çok önemlidir. Örneğin Sağlık konusunda uzman iseniz bu alanda moda ile yakın ilişki iseniz bu alanda veya magazin ile içli dışlı iseniz bu alanda bir site kurmak mantıklı olacaktır. Eğer bir çok alanda konuyu barındıran bir site kurmak istiyorsanız bu konuda başarılı olmak için editör veya çalışma arkadaşlarına ihtiyacınız olacağını unutmayınız. 
, İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları
İnternet Sitesi Kurma Maliyet ve Kazançları 

İnternet Sitesi Kurma Maliyetleri ve Kazançları sitenizin hit durumu ve popülerliği ile doğru orantılıdır. internet sitesi kurarak para kazanmak istiyorsanız ve bu işe ilk defa giriyorsanız eğer çok fazla maliyet gerektirmeyen blog işi ile bu işe başlamanızı tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi ise internet sitesi kuranların yüzde 70 inden fazlasının bu işe başladıktan sonra zor olduğunu anlamaları ve pes etmeleridir. 

Nereden Başlamalıyım?
İnternet sitesi kurmaya karar verdiniz ve ilgi alanınız ile ilgili site kurmak için kararlı olduğunuzu varsayarak yazıma devam ediyorum. Örneğin iyi bir annesiniz ve çocuk gelişiminde bir çok bilgi ve birikiminiz var ve bu alanda bir internet sitesi kurmak istiyorsanız ilk önce sitenizin ismini bulmak için araştırma yaparak işe başlamalısınız.

Domain Alan Adı Kaydı 
İnternet Sitesi kurmak ve para kazanmak için ilk yapılması gereken bir alan adı kaydı yapmak olmalıdır. Alan adının diğer bir ismi ise domain olarak isimlendirilebilir. Alan adı genellikle bir çok firmadan alan adının uzantısı ve popülerliğine göre 50 TL den başlayarak artan fiyatlarda olmaktadır. En düşük 1 yıl olarak kiralanmakta ve isterseniz her yıl uzatılmaktadır. Alan adlarının en çok otoriter olanı ilk piyasaya çıkan com uzantısına sahip alan adlarıdır. Sizlere tavsiyemiz siteniz için seçeceğiniz alan adının com uzantısında olması yönünde olacaktır. Örneğin ……com gibi. Bunun mümkün olmaması halinde ise ….net veya ….org veya kendi isim ve soy isminizden oluşan ……com.tr alan adını önermekteyiz. domain kaydı yapabileceğiniz internet sitelerinden bir çok firma bulunsa da yerlilik ve millilik gereği isimtescil gibi Türk firmalarını önermekteyiz.

Hosting Seçimi 

Domain yani alan adımızı aldıktan sora ikinci iş olarak bir hosting firmasından hosting kiralamak veya ücretsiz olarak blogger tarzı bir platforma alan adınızı yönlendirmek almalıdır. Hosting ücretleri sitenizin hit durumu ile doğrudan alakalı olduğu için siteniz geliştikçe ve sitenizin hiti artmaya başlayınca hosting  maliyeti de artacaktır. Örnek vermek gerekir ise başlangıçta yıllık 150 TL gibi bir fiyata alacağınız hosting siteniz geliştikçe ve büyüdükçe aylık 150 TL gibi ödemelere yükselecektir.

Web Sitesi İçin Tema Seçimi

Kuracağınız internet sitesi wordpres olacak ise ilgi alanınıza göre bir tema seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu tarz temaların ücretsiz versiyonları olduğu gibi lisanslı versiyonları da bulunmaktadır. Ortalama lisanslı bir temaya ödeyeceğiniz ücret 200 TL civarı olacaktır.

İnternet Sitesi Kurarak Ayda Kaç Para Kazanılır

İnternet sitesi kurarak aylık olarak kaç para kazanabilirim sorusunun yanıtı kurmak istediğiniz sitenin içeriği ve sitenin hiti ile doğru orantılı bir durumdur. Bunu örnekleri ile açıklamak istiyorum. Legal olarak faaliyet gösteren Web siteleri genellikle reklam gelirlerini google adsense üzerinden sağlamaktadır. Google adsense iki taraflı bir reklam platformudur. Yani bir tarafta reklam verenler ve diğer tarafta sitelerinde bu reklamları yayınlayanlar.  Bu sebeple bazı reklam verenler gösterim ve tıklama başına maliyetleri yüksek tutarken bazıları ise oldukça düşüktür. Konunun daha iyi kavranması için bir kaç örnek verelim.Bankacılık Sektöründe Reklam Verenler Bütçelerini Yüksek tuttukları için bu alanda siteleri olanların kazancı diğer sitelere göre oldukça yüksektir. Bankacılık Sektörü gibi Otomobil Moda ve Sağlık konularındaki reklamlar bazı sektörlere oranla daha iyi kazançlar sağlamaktadır. 
Örneğin 5k (5000 Tekil Kişinin) zirayet ettiği bir banka ve kredi sitesinin aylık reklam geliri 5000 TL olabilir iken aynı sayıda bir şarkı sözü sitende bu miktar 500 TL olabilmektedir.  

İlgili Yazı

Evde Çiçek Yaparak Para Kazanmak

Gönderen - Kasım 29, 2019 0
Günlük yaşantının devam ettirilmesi için para kazanılmasının gerekli olduğu herkes tarafından kabul görecek bir gerçektir. İnsanlar temel ihtiyaçlarını(beslenme, barınma, giyinme…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir