Jül Sezar ve Marcus ile aşk yaşayan Kleopaatra kaçıncıdır?

Avatarayınlanan s
191 0
Jül Sezar ve Marcus Antonius’la yaşadığ ıaşkla bilinen ünlü Kleoptra, Mısır Kraliçesi olan kaçıncı Kleopatra’dır?
Birinci
üçüncü
Beşinci
Yedinci
Julius Caesar ile evliliği
Kleopatra’nın ilk evliliği Roma İmparatoru Julius Caesar ile gerçekleşmiştir. Bu birliktelikten de Caesar isimli bir erkek çocukları olmuştur. Daha sonra Kleopatra oğluyla birlikte tahta çıkmıştır.
Marcus Antonius ile evliliği
M.Ö. 41 yılında Mısır’da görevli olan Marcus Antonius ile tanışan Kleopatra, bu kişinin de gönlünü çalmayı başarmıştır. Antonius İskenderiye’de bir kışın tamamını Kleopatra ile birlikte geçirdi ve kendisine siyasal anlamda destek sağladı. Bu birliktelikten de iki çocukları olmuştur. M.Ö. 36 yılında Antakya’da küçük bir törenle evlenmişlerdir. 
VII. Kleopatra, Antik Mısır’ın son Hellenistik kraliçesidir. Asıl unvanı VII. Kleopatra olmasına rağmen kendisinden önce gelenler unutulduğu için, kısaca Kleopatra olarak bilinir. 9 dil bilen Kleopatra zeki bir kadındı. İskenderiye’de doğdu. 
Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesidir. Mısır’da doğmasına rağmen aslen Yunan’dı.
, Jül Sezar ve Marcus ile aşk yaşayan Kleopaatra kaçıncıdır?
Jül Sezar ve Marcus ile aşk yaşayan Kleopaatra kaçıncıdır?
Milyoner Olmak ister Artvin’li Görme Engelli Ümmü Gülsüm Genç 11 Ocak Cumartesi akşamı yayınlanan bölümde yarıştı. Kim Milyoner Olmak ister Yarışmasında bu akşam yayınlanan bölümde konuşma engelli olan Artvinli 27 yaşındaki Ummu Gülsün Genç yarışmacı yazarak ve elinde bulunan harfleri göstererek yarışmada yer aldı.
, Jül Sezar ve Marcus ile aşk yaşayan Kleopaatra kaçıncıdır?
Yarışmaya kardeşi Esra ve arkadaşı ile birlikte katılan yarışmacıyı ablası ile kendi uydurdukları bir işaret dili ile anlaşabiliyor.
Milyoner Duyma Engelli Yarışmacının Soru ve Cevapları 
1.Sorunun Cevabı: Nakliye aracı
2.Sorunun Cevabı :Dışarı çıkmayın
3.Sorunun Cevabı:Eklem Bacaklılar
4.Sesli Sorunun Cevabı :Kenan doğulu Şarkısının Adı Nedir sorusu? Seyirci Joker Hakkını Kullanan Yarışmacı
Cevap: Yaparım Bilirsin Cevabını Seyirci yardımı ile verdi.
5.Sorunun Cevabı :Hangi Çizgi Film Kahramanının en sevdiği yiyecek baldır?
Cevap:D Şıkkı
6.Sorunun Cevabı:Tutunamayanlar ve Tehlikeli Oyunların yazarı kimdir
Cevap:Oğuz Atay
7.sorunun Cevabı: Kapıdağ yarımadasından deniz Manzarası izleyen hangi denize Bakıyordur? yarışmacı bu soruda iki joker hakkını da kullandı.
Marmara denizi
Milyoner Konuşma Engelli Ümmü Gülsüm Genç Kimdir?
Sevecen tavırları ile yarışmada kendisine sorulan soruların yanıtlarını elinde bulundurduğu A B C D harflerini yukarı kaldırarak veren yarışmacı Gülsüm Genç zaman zaman yazarak espriler yapmayı da ihmal etmedi. 
4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonrasında konuşma yetisini yetiren Ümmü Gülsüm Genç 27 yaşında. Yarışmada cevap şıklarının yanı sıra jokerleri de belirten kartonlar oluşturulmuş. 
Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olan yarışmacı, şu anda kamuda memur olarak çalışıyor. Ummu Gülsün, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı ikiz kardeşlerinin eğitim hayatı için kullanacağını söylüyor.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir