Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Avatarayınlanan s
2495 0
Hemen her sokakta bulunabilen çöpteki geri dönüşüme çevrilebilen atıkları toplayan ve bunları satan kişilere Kağıt toplayıcısı deniyor. Kağıt toplayıcıları topladıkları kağıdın kilosu başına ücret alıyorlar. sanılanın aksine kağıt toplayıcıları kazancı hiç de az değildir ortalama kazancı memur maaşının da üzerindedir. Kağıt toplayıcıları iki şekilde Kağıt toplarlar. Bunlardan birincisi demir bir el arabası vasıtasıyla, Diğeri ise motorlu bir araç ile. Bu yazımızda sizlere Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır? konusunda bilgiler vereceğiz.

Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Kağıt toplayıcıları sabahtan akşama kadar çöpleri dolaşarak geri dönüştürülecek atık bulmaya çalışırlar. Ortalama 1 kilo kağıt atık için geri dönüşüm işçilerine yaklaşık olarak 0,50 Türk lirası para ödenmektedir. Günde 500 kilo Kağıt atık toplayan geri dönüşüm işçileri ortalama 250 Türk Lirası para kazanmaktadır. bu işi uzun süredir yapan geri dönüşüm işçileri 1 günde 500 kilo kağıt atığı çok rahat bir şekilde toplaya bilmektedir.

Nasıl Kazanıyorlar ?

Geri dönüşüm işçileri toplamış oldukları kağıt veya plastik atıkları geri dönüşüm firmalarına satarak kazanç elde etmektedir. 1 kilogram Kağıt atık için 50 kuruş 1 kilogram plastik atık için 1,5 Türk lirası kazanmaktadır. günde 100-150 kilo plastik atık veya 500 kilo Kağıt atık çok rahat bir şekilde toplanabilmektedir.


İşi Etkileyen Faktörler

Bu işin kazancını sermaye piyasaları çok fazla etkilemektedir. Dolar fiyatlarının düşmesi, Çin’den ürün geldiği için çok daha fazla Kağıt atığın çöpe atılmasına neden olur. Yani dolar fiyatları düştüğü zaman Kağıt atık işçileri çok daha fazla para kazanabilmektedir. Toplanan kağıt atıklar, Eğer varsa geri dönüşüm işçisinin hurdalığında saklanır. Belli bir miktar ve geldiğinde ise bu atıklar geri dönüşüm firmalarına veya onlara aracılık eden firmalara satılır ve paraları nakit olarak ödenir.

İş Yorucu Mu ?

Kağıt toplayarak para kazanmak sanıldığı kadar kolay bir iş değil her ne kadar günlük kazançların 150 ve 200 TL arasında olmasına rağmen bu iş çok zordur. Çünkü her zaman sırtınızda 200-300 kiloluk yükleri taşımak zorunda olursunuz Belli bir zaman sonra çok ciddi Sağlık sorunlarına neden olabilir bel fıtığı gibi pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmanız yüksek ihtimaldir.

Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır ?
Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Bu iş için Gerekli Sermaye Tutarı nedir Ve Bu İşe Nasıl Başlanır?

Kağıt toplama işine girmek için öncelikle bir el arabası almanız gerekiyor. Kağıt atık toplama için özel olarak üretilen arabaları ortalama 150 Türk lirasına satılıyor. BunlarI aldıktan sonra size en yakın geri dönüşüm firmasına veya geri dönüşüme aracılık eden firmalarla irtibata geçmelisiniz. Firmalar muhakkak sizin getirdiğiniz atıkları alacaktır. Sabahtan akşama kadar topladığınız atıkları akşam satarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Kaç Saat Çalışılır ?

Bu işte ne kadar çalışacağınız tamamen size bağlıdır. Çünkü herhangi bir yere bağlı bir şekilde çalışmıyorsunuz. Bu nedenle ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanç elde edersiniz. Ancak sektörde tecrübeli olan isimlerden aldığımız bilgilere göre 4- 5 saatlik çalışmayla çok rahat bir şekilde 80 90 lira kazanılabilmektedir. zamanla hızlanacak ve daha çok atık toplayıp daha çok para kazanacaksınız. Yine sektörde tecrübeli isimlerden aldığımız bilgilere göre atık kağıt işçileri haftada beş altı gün günde 12 saat kadar çalışmaktadır. tabii bu işte ne kadar çalışacağımıza kimse karar vermemektedir 4 saatte 12 saatte çalışabilirsiniz.
Kağıt Toplayarak Ne Kadar Para Kazanılır? Çöpten Kağıt Toplayanlar Ne Kadar Kazanıyor? Kağıt Toplama İşi Kazançları Nasıldır? Konularında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Boş Zamanlarında Çalışarak Kurabileceğin 30 İş Fikri hakkında detaylı bilgilere bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Pasif gelir elde etme yolları 2020

Gönderen - Nisan 23, 2020 0
2020 yılında pasif gelir elde etmek, daha doğrusu çalışmadan para kazanmak için neler yapilirisiniz bunlara deyineceğim. İlk olarak pasif gelir…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir