Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Avatarayınlanan s
319 0
Kredi Kartlarını zaman zaman kullanıma kapatırız. Kredi kartlarımızı kapatmanın  bir çok sebebi bulunmaktadır. Bazen kayıp çalıntı sebepleri ile bazende banka kredi kartı aidatları sebebi ile kredi kartları kullanıma kapatırız. Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır ? Kapanan Kredi Kartını açma ve kapanan kredi kartınızı tekrar aktif hale getirmek konularında bilgiler vereceğiz. Kredi kartları bir çok sebepten dolayı kullanıma kapanabilir.
 Bazen banka tarafından ödemelerden doğan sıkıntılar sebebi ile kapatılırken bazende bizzat kredi kartı kullanıcıları tarafından kartlar kapatılmaktadır. Hemen herkesin cebinde 3-5 tane kredi kartı olduğunu düşünür isek kredi kartı ile yaşamak nerede ise bağımlılık yapmıştır. Bu sebeple kredi kartımız bir şekilde kapatıldı ise hemen tekrar açılması için yöntemleri araştırırız. Bu yazımızda sizlere kapatılan kredi kartı nasıl açılır? konusuna değineceğiz.

 Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartının nasıl açılacağı konusuna geçmeden önce kredi kartının neden kapandığını konusunu irdelemek gerekmektedir. Kredi kartının iptal edilmesi için talepte bulundu iseniz kartınız kullanıma kapatılacaktır. Kullanıma kapatılan kredi karınız ile işlem yapmaya çalışırsanız bankamatik kartınızı yutacak ve geri vermeyecektir. Kredi kartınızı kapattıktan sonra mutlak suretle kartınızı imha etmelisiniz. Kredi kartını tekrar açmak istiyorsanız eğer banka şubelerinin müşteri hizmetlerine, internet şubelerine  veya bankaların bizzat şubelerine giderek tekrar açılması için talepte bulunabilirsiniz. Kredi kartınız eğer sadece nakit işlemler kapılmış ise Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır? konusunda hazırlanan yazıya göz atabilirsiniz.

Bankaya Başvurarak Kartı Açtırmak

Kapatılan kredi kartınızın durumu ile ilgili hangi banka kredi kartını kullanıyorsanız o banka şubesine giderek tekrar kartın açılması için müracaatta bulunabilirsiniz. Banka çalışanları bu talebinizi dikkate alarak işlem başlatacaklardır. Ancak kapatılan ve iptal edilen kartınızı iptal etmiş iseniz yeni kartın basılması ve tarafınıza ulaşması biraz zaman alacaktır.

Müşteri Hizmetlerinden Kartı Açtırmak

Kredi kartının bağlı olduğu müşteri hizmetleri numaralarından kullanıma kapatılan kartınız ile ilgili bilgi alabilir ve kartınızın kullanıma açılması için bilgi alabilirsiniz. Kartınız tamamı ile iptal oldu ve imha etmiş iseniz eğer aynı şekilde kartın basılması ve elinizi ulaşması biraz zaman alacaktır.

Mobil Şube ile Kartı Açtırmak 

Günümüz teknolojisinde artık bankaların online işlemleri cep telefonlarımızda diyebiliriz. Hal böyle olunca bankaların mobil ve internet şubelerinden yeni kredi kartı talepleri yapabilmekteyiz. Aynı şekilde kullanıma kapatılan kredi kartlarımız ile ilgili başvuru işlemlerini de internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapabiliriz.  İnternet üzerinden Bonus Kredi Kartına bu bağlantıdan müracaat edebilirsiniz.

Borç Yüzünden İptal Edilen Kartların Açılması

Kredi kartlarına olan borçlarınız yüzünden eğer kartınız iptal olmuş ise tekrar kullanıma açılmasını sağlamak için ise yapacağınız işlemler biraz farklılık göstermektedir. Kredi kartınızın borçlarını ödemeniz bile bazen kartınızın yeniden açılması için yeterli olmayacaktır. Öncelikle kapatılan kredi kartınızın borçlarını ödeyerek işe başlamak gerekmektedir. 
Bankalar sistemlerinde sizin diğer bankalardaki kredi kartı da dahil olmak üzer borçlarınızı gördüğünden size tekrar kredi kartı verip vermeme konusunda hassas davranabilirler. Bu durumda olanların kredi notlarını yükseltmeleri ve borçlarını düzenli ödeyerek başka bankalardan kredi kartı talebinde bulunmaları işe yarayabilir. Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler konulu yazımızda kart borçlarınızı yapılandırma ve kart borçlarından kurtulmak için yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılmıştır.

Yeni Alınan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

İptal edilen kredi kartınızı açtırdınız ve yeni kart size kurye tarafından ulaştırıldı ise bu kartı nasıl açarım diye dert etmenize gerek yoktur. Zira kredi kartları açık olarak tarafınıza iletilir. Sizin yapmanız gereken karta ait olan bankamatiğe giderek şifre oluşturmak / değiştirmek işlemlerini yapmak olacaktır. Hemen sonrasında ise işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

Son Kullanım Tarihi biten ve Kapanan Kredi Kartı

Bankaların kredi kartlarının belli bir kullanım süresi vardır. Bu süre sona erdiğinde artık o kredi kartları kullanılmayacaktır. Ancak bankalar bu durumu önceden bildikleri için kartınız işlemlere kapanmadan önce size yeni bir kredi kartı gönderirler. Gönderilen kredi kartı ile ilk işlem yaptığınızda eski kartınız pasif duruma düşer. Pasif duruma düşse de o kartı tamamı ile iptal edip kesmek veya yakmak sureti ile yok etmeniz gerekir.
, Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?
Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? konusunda hazırladığımız yazımızı bitirmeden önce kredi kartlarını aidat veya bankaya kızma vb. sebeplerle kullanıma kapatmadan önce kartın size gereklilik durumunu gözden geçirmeniz önemlidir. Zira iptal ettiğiniz kartın yerine pişman olup yenisini talep ederseniz yeni kartın elinize ulaşması zaman alacağından mağdur olabilirsiniz. Kapatılan Kredi kartınızın yenisinin elinize ne zaman ulaşacağı konusunda  Kredi Kartı Kaç Günde Adrese Gelir ? konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Gönderen - Ekim 14, 2019 0
Kredi Kartları artık bizler için vazgeçilmez alışveriş araçlarıdır. Gün geçtikçe büyüyen bu alanda gelişi güzel yapılan harcamalar sonucunda zaman zaman…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir