Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri Nelerdir

Avatarayınlanan s
468 0

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri Nelerdir 

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri yaz aylarının artık yavaş yavaş sonlarına geldiğimiz şu günlerde merak edilen konulardan olmuştur. Aile ekonomisine katkı sağlamak amacı ile kışın boş vakitlerde yapılabilecek iş fikirleri hakkında detaylı bilgilere bu yazımızda yer verdik. Yaz aylarında çalışmak oldukça zor gelmektedir. Düşünün ki yaz aylarında meclis de dahil olmak üzere adliyeler bile adli tatile girmektedir.

Yaz ayı sonrasında Kışın evde sıkılan ev hanımları veya evde bolca zamanı olan erkekler ekonomilerine katkı sağlamak amacı neler yapabileceklerini merak ederler. Herkesin kendisine göre değişik bilgi ve becerileri bulunmaktadır. Kışın yapılabilecek işler arasında bir çok değişik sektör bulunmaktadır. Bu işler hakkında sizlere kısa kısa bilgiler verelim. Verdiğimiz bilgilerden size uygun olanı bu kış deneyebilirsiniz. Hadi başlayalım kışın yapılabilecek iş fikirlerine.

Doğal Gaz Olmayan Bölgelerde Baca Temizleme İşi

erkeklerin boş zamanlarında yapacağı işlerden olan baca temizliği işini yapmak için bulunduğunuz bölgede doğal gaz olmaması gerekmektedir. doğal gazın henüz ulaşmadığı bölgelerde soba ve kalorifer sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemleri kullanan binalar ve yapıların zaman zaman baca temizliği işleri olmaktadır. Part time olarak bu temizlik işlerini yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Bu alanda hizmet verebilirim diyorsanız eğer kendinize bir reklam broşürü bastırarak bulunduğunuz bölgelere ve konumlara uygun sosyal medya tanıtımları veya reklamları yaparak size ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Şapka , Atkı, Eldiven ve Bere Yapımı

Kışın evde oturan ev hanımlarının daha çok ilgi duyacağı ve becerebileceği  işlerden olan Şapka ve Bere Yapımı ile para kazanabilirsiniz. Yaptığınız ve ördüğünüz bu ürünlerin satılan ürünlerden farklı olmasına özen gösteriniz. Bu ürünleri başta instegram olmak üzere çeşitli sosyal medyada paylaşarak sarış yapabilirsiniz. Kapalı olarak kurulan sosyete pazarı tarzı yerlerde ürettiğiniz bu ürünleri satarak Kışın Evden Oturarak para kazanabilirsiniz.

Çanta ve Cüzdan Yapımı

Kışın evde boş zamanlara yapılacak olan işler arasında bayanların hiç yanlarından ayırmadıkları çantalar ve cüzdanlar gelmektedir. Bu çanta ve cüzdanları modanın trenlerine göre hazırlayarak ve uygun pazarlar bularak satabilir ve aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Makale ve Tanıtım Yazısı Hazırlama

Bir diğer yöntem ise uzun kış günlerinde evden makale yazma işleridir. Evden oturarak hakim olduğunuz konular hakkında makaleler yazarak bunları web master sitelerinde satışa sunabilirsiniz.100 kelime makale ortalama olarak 1 TL den satılmaktadır. Günde 1000 kelimelik bir makele yazdığınızı var sayarsak 10 TL kazanabilirsiniz. Ürettiğiniz içeriğin kalitesine göre bu miktar 20-30 TL arasında da değişebilir. aylık olarak düşündüğünüzde pazar masraflarınız çıkacaktır. Hiç makale hakkında fikirleriniz yok ise dizi siteleri için izlediğiniz dizilerin özetlerini bile yazarak para kazanabilirsiniz.Özellikle günlük dizi özetleri yazmak kolay olacaktır. Bu konuda Dizi Özeti Yazarak internetten Para Kazanmak konusunda hazırlanan makale size ışık tutacaktır.

, Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri Nelerdir
Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri

Sosyal medya danışmanlığı

Günümüzde  internet ve sosyal medya kullanımı oldukça yaygındır. Bu durum da bu platformların kullanılmasını adeta zorunlu hale getirmektedir. Sosyal Medya reklamları veya sosyal medya için içerik hazırlamak home ofis olarak yapılabilecek işler arasındadır.

En yaygın olarak kullanılan sosyal ağlar arasında yer alan instegram ve facebook sayfalarında sosyal medya danışmanlığı yaparak kışın evden para kazabilirsiniz. Bu iş için sosyal medyaya hakim olmak yeterlidir. Örneğin facebook isimli platformda bir sayfa var ve bu sayfanın günlük yapılacak işleri nelerdir.

Sayfaya yeni gelen üyelerden uygun olanlarını onaylamak, size verilen içerikleri uygun hale getirerek paylaşmak, sayfanın tanıtımı için bir takım yerlerde reklamlar yapmak , yorumları kontrol etmek gibi işlemler yer almaktadır.

Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri hakkında hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Emeklilerin Köyde Yapacağı İş Fikirleri  konusunda ise detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Yorum alanından merak ettiğiniz iş kolu ile ilgili fikirlerinizi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir