Kızların En Çok Kullandığı Kameralı Sohbet Siteleri Hangileri?

Avatarayınlanan s
366 0
Eskiden İnternet cafelerde veya evlerde bilgisayarların başında sanal ortamda yapılan sohbetlerin yerini artık günümüzde akıllı telefonlar ve uygulamaları aracılığı ile yapılan sohbetlere bıraktı. Günümüzde artık insanlar birbirleri ile sanal ortamda sohbetleri kameralı uygulamalar aracılığı ile yapmaktadır.Böylece insanların birbirlerini kandırmaları da bir nebze engellenmiş oldu. Eskiden görüntülü görüşme imkanları kısıtlı olduğu için kimi zaman erkekler bayan kullanıcı adı ile bayanlarda erkek kullanıcı isimleri ile chat yapmakta idi.

Kameralar bir nebzede olsa bu yalanların sona ermesine sebep oldu. Sanal ortamda insanlar nedense kendilerini daha cesaretli ve öz güvenleri yüksek hissederler.Bu sebeple kimi zaman arkadaş, sevgili hatta ve hatta kendisine bir eş arayanlar sohbet sitelerini tercih ederler. Bu yazımızda sizlere kameralı sohbet siteleri ve uygulamalarının yanı sıra Kozların En çok kullandığı Kameralı Sohbet sitelerinden bahsedeceğiz.

Kameralı Sohbet Siteleri Hangi Amaçlar İle Kurulmuştur?

Şunu kesin bir dille söylemek mümkündür ki makaleyi okuduğunuz bu sitede dahil olmak üzere internet üzerinden yayın yapan bir çok site ve akıllı telefonlarda yer alan bir çok uygulama para kazanmak amacı ile kurulmuştur. Kimi site reklam gelirleri ile hayatlarına devam ederken kimi site e ticaret kimiside üye rollerini satarak faaliyet yürütmektedir. Sohbet sitelerinde reklam dışında asıl kazanç sistemleri üyelik modelleridir. Normal üyelerin site üzerinde kullanım mesaj kişisel bilgileri görme gibi özellikleri kısıtlanarak paralı üyelik modellerine geçmeleri yönlendirilmekte ve sayede para kazanmaktadırlar. Bunun dışındaki amacı ise insanlar arasında etkileşim sağlamak amaçlıdır sohbet siteleri.

Nasıl Kullanılır?Bu tarz siteler genellikle üyelik modelleri ile faaliyet yürütmektedirler. Sohbet sitelerinde detaylı üyelik sistemleri bulunmaktadır. Üyelik sistemlerinde resim ekleme telefon numarası girme ve doğrulama şehir bilgileri gibi bir çok kısım bulunmaktadır. Üyeliklerin bir diğer özelliği ise gerçek kimlikleri ile üye olmak istemeyenlerin nick name veya başka isimler ile üye olmalarına olanak sağlamasıdır. Sisteme üye olduktan sonra detaylı olarak sohbet etmek istediğiniz kişi ile ilgili aramalar yaparak seçenekler doğrultusunda kameralı sohbet yapabilirsiniz.

Kimler Kullanır?Kameralı sohbet sitelerini genellikle iç dünyalarında içine kapanık olanlar, sosyalleşme anlamında öz güveni yeterli olmayanlar, merak edenler, değişik bölgelerden insanlarla tanışmak isteyenler, yabancı dilini geliştirmek isteyenler kullanır. Burada aslında bir kısıtlama getirmek yanlış olur. Zira günümüzde hemen herkes kameralı sohbet sitelerini kullanmaktadır demek daha doğru bir yaklaşım olur.

Kameralı Sohbet Siteleri Hangileridir?

İnternet tabanlı olarak hizmet veren bir çok kameralı sohbet sitesi bulunmaktadır. Bilgisayarların cep telefonlarına girmesi ile birlikte birçok web sitesi aynı zamanda ios ve android uygulamalar ile de hizmet vermektedir. Bu alanda bir çok site kurulup belli bir müddet sonra yayın hayatına son verirler. Çünkü bu tarz sistemler güçlü sunucu masrafları istemektedir. Bunun dışında sohbet sitelerinde görevli admin veya op tabir edilen yetkili üyelere de ihtiyaç duyulmaktadır site büyüdükçe. Eskilerden bu yana hizmet vermekte olan sohbet siteleri arasında günümüzde halen varlığını sürdüren sitelerden bazıları Camchat , Omegle, You Cams , Omg Cams , Room 7, Gobefore , Rad Chats, Chat For Free, Chatroulette, Jabbo Live ve periscope isimli sitelerdir.

, Kızların En Çok Kullandığı Kameralı Sohbet Siteleri Hangileri?
Kızların En Çok Kullandığı Kameralı Sohbet Siteleri Hangileri?

Kızlar En Çok Hangi Sohbet Sitelerini Kullanırlar ?

Sohbet sitelerinde paralı üyelikler daha çok erkek kullanıcı tarafı için geçerli olmaktadır. Zira normal bayan üyeliklerinin   sistemlerde genelde erkeklerden daha fazla yetkileri olmaktadır. Bu yüzden erkek üyeler arama kriterleri doğrultusunda sitedeki üyeler hakkında daha fazla bilgi görmek isterler. Örneğin bayan kullanıcıların bir çok sitede mesaj sınırı yoktur.ancak Erkek üyelik modellerinde normal üyelerin mesaj atma sayısı bir müddet sonra kısıtlanır ve paralı üyeliğe yönlendirme yapılır. Asıl sorumuza dönecek olar isek kızların belli başlı sohbet sitelerini kullanım oranlarını görmemiz pek mümkün değildir.

Çünkü bu tarz sitelerde bir çok bot tabir edilen üyelikler bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak bayan profiline sahip olan bu botların görevi erkek üyelerin bir üst üyelik modeline yükselmesini sağlamak ve sitede daha fazla bayan olduğunu göstermek amacı ile oluşturulurlar. Yani aslında ne kadar çok fazla bayan profil var ise bir kameralı sohbet sitesinde o kadar fazla bot (sahte üyelik) vardır diyebiliriz.

Kızlar genellikle kendilerini daha az rahatsız eden ve müstehcenliğin bulunmadığı sitelerde sohbet etmek isterler. Bu sebeple sohbet sitelerinde tercih yaparken sitenin kalitesi ve duyulmuş bir site olmasına dikkat etmekte fayda vardır,.Şunu hiç bir zaman unutmamak gerekir ki erkeklerin sohbet etmeye ihtiyacı olduğu kadar bayanlarında sohbet etmeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple sohbet sitesini amacına uygun olarak kullanmak ve bu şekilde görmek gerekmektedir.

Google Play uygulamasında Kameralı Sohbet şeklinde yapılan aramalarda bir çok uygulama olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulamaları telefonlarınıza yüklemeden önce uygulamanın kaç defa indirildiği , yıldız sayısı ve en önemlisi de uygulama ile ilgili olarak yapılan yorumlara bakmakta fayda vardır. Kızların En Çok Kullandığı Kameralı Sohbet Siteleri Hangileri? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik.  Sizde kendinize bir iş arayanlardansanız eğer Bekçi-Polis-Komiser Olma Şartları Nelerdir? konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir