Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler

Avatarayınlanan s
465 0
Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler ve tavsiyeler hemen hepimize gerekli olan konular arasındadır. kredi kartı ile alışveriş yapmak çok kolay kart borçlarını ödemek ise oldukça zordur. Eskiden insanlar ihtiyaçları kadar harcama yapardı. Yani cebinde paran varsa harca mantığı kredi kartlarının cüzdanlarımıza girmesi ile birlikte yerini limitin varsa harca mantığına dönüştü.

Kredi kartı borcundan kurtulmak isteyenler için uygulanan yönetmeler genellikle başarılı sonuçlar doğurmazlar. Çünkü alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değildir. Peki  Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler nelerdir? Detaylar yazının devamında…

Yazımızın bu kısmında kredi kartı borcu olanların uygulaması gereken yöntemleri anlatacağız. Kredi kartı borcu olmayanlar direk kartlarını kapatarak kredi kartından kurtulmuş olabilirler. Ayrıca Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerek konusunda hazırladığımız makaleden de faydalanabilirsiniz.

, Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler
Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler

Evet en sık karşılaşılan bu durum sizinde başınıza gelmiş ise ve kart borcunuzun asgari tutarını ödüyorsanız borçtan kurtulmak için bir den fazla yöntem uygulamanız gerekmektedir. Çünkü bu durumda olanlar için kart borcunu bitirmek biraz zaman alacak bir durumdur.
  • Asgari Borçtan biraz fazla ödeme yapmak
Her ay kredi asgari ödemesini yapıyor olduğunuzu varsaydığımızda bu borçtan kurtulmanız için kendinizi biraz zorlayarak asgari ödemeden bir miktar daha fazla ödeme yapmanız ile işe başlayabilirsiniz. Asgari tutardan fazlasını ödeyerek zaman içinde kart borcunuzun azaldığını ve bir süre sonra tamamen bittiğini göreceksiniz.
  • Borçları Büyükten Küçüğe Doğru Sıralamak
Kredi kartı borçlarınızın asgari tutarından biraz fazla ödeme yapma imkanınız var ise borçlarınızı büyükten küçüğe doğru sıralayabilirsiniz. Örneğin bir kaç kartınıza ait borçlarınız içinden en çok borçlu olan kartınıza fazla para yatırmayı tercih edebilirsiniz.  Bütçenize gelen ek gelirler ile küçük borçlarınıza takviye yapmaya çalışın. Örneğin öğretmensiniz ve bu ay iki sınav görevi ile ilgili ekstra bir gelir elde ettiniz. Bu geliri daha aza borcunuz olan kart ödemesi için kullanmak faydalı olacaktır.
  • Ek İş İle Kısa Süreli Bütçe Arttırmak
Bütçenize gelecek ekstra gelirler sizi kart borçlarınız konusunda en çok rahatlatacak olan unsurdur. Boş vakitlerinizde yapacağınız küçük ek gelir getirici işlerden kazandığınız paraları başka bir işte kullanmadan kredi kartı borcu ödemeniz için kullanabilirsiniz.

Tasarruf Tedbirleri ve Sade Yaşantı

Kredi kartları borçlarından hızlı bir şekilde kurtulmak için tasarruf tedbirleri uygulamak en doğru yaklaşım olacaktır. Kredi kartının verdiği rahatlık ile lüks bir hayat sürüyor iseniz bir süre sade bir yaşantı sürebilirsiniz. Sadece ihtiyaçlar için zaruri harcama yapmak en doğru tercih olacaktır.
  • İhtiyaç Dışı Malzemeleri Satmak
Türk insanı malını satmayı sevmez. Ancak artık bu çağda mal satmak kavramı oldukça değişmiştir. Eskiden insanların tarlaları ve evleri vardı ve bunları satmak ayıp karşılanırdı. Ancak günümüzde evlerimizde kullanmadığımız bir sürü değerli eşya vardır. Bir çok online alıveriş sitesi aracılığı ile kullanmadığımız bilgisayar, saat, giyim eşyası, ayakkabı, elektronik alet ve benzeri eşyaları satarak elde edeceğimiz geliri kart borçlarımız için kullanabiliriz.

Ayrıca bedava bonus veren kredi kartları kampanyaları takip ederek bir takım indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Bedavası en bol kredi kartı olarak Garanti Bankası Bonus Kart oldukça cazip kampanyalar sunan kartlarımızdan birisidir.

Tüketici Kredisi ile  Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak

Kredi kartı borçlarımız artık içinden çıkılmaz bir hal aldı ise ve herhangi bir ek gelir elde edemiyorsak kara listeye girmeden borçlarımız kadar tüketici kredisi çekerek kredi kartı borçlarını kapatmak faydalı olacaktır. Uzun vadede kullanacağımız tüketici kredileri ile kredi kartı borçlarımızı kapatabilir bir süre rahat bir nefes alabiliriz.

Kredi Çekerek Kart Borcunu kapadıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Kredi ile kart borcunu kapatmış ise hemen ilk işimiz ya kredi kartını iptal etmek olmalı yada harcama limitini oldukça düşürmek en iyisi olacaktır. Kredi borcu öderken tekrar kredi kartına aşırı derece borçlanmak sizi içinden çıkılmaz bir duruma sokacaktır. Bu sebeple ki kredi borcu ile kredi kartı ödemesi yapmış isek kart kullanmamalıyız. Kullanmak zorunda isek de bu minimum oranda olamalıdır.

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Öneriler konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Daha ayrıntılı olarak hazırlamış olduğumuz Kredi Kartı Borçlarından Nasıl Kurtulabilirim? konulu yazımızı okumak da faydalı olacaktır. Ayrıca sizlerde kart borcu ile ilgili yaşadığınız sıkıntı ve önerileri yorum alanından paylaşarak diğer okurlara yol gösterici fikirlerinizi sunabilirsiniz.

İlgili Yazı

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır?

Gönderen - Ekim 18, 2019 0
Kullanılmakta olan kredi kartlarının, nakit çekimine kapatılmasının, birçok nedeni bulunmaktadır. Borcun yasal süresi içerisinde ödenmemesi, yapılan yanlış işlemler nedeniyle kartın…

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Gönderen - Ekim 13, 2019 0
Kredi kartından Bitcoin satın alma işlemleri, birçok Türk Bankası tarafından yasaklanmış durumdadır. Kredi Kartı ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların…

10 Dakikada Kredi Kartı Limit Arttırma

Gönderen - Ekim 24, 2019 0
Kredi kartı limitleri Bankalar tarafından belirlenen tutarlarda olmaktadır. Bu miktarlar bizim bankalarda bulunan kredi notu karneleri ile borçlarımızı ödeme alışkanlıklarımıza…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir